چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹  |  Wednesday, 27 May 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۹۸۵۵
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۶ - ۰۶ آبان ۱۳۹۸
داریوش بابائیان با انتقاد از عملکرد صداوسیما در قبال فیلم‌های سینمایی تأکید کرد: اگر تحریم‌های تلویزیون علیه «کلوب همسران» نبود این فیلم می‌توانست تا امروز ۱۰ میلیارد تومان فروش داشته باشد.
داریوش باباییان تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری دیباچه اظهار داشت: در صدا و سیما شورایی وجود دارد که مشخص می‌کند به یک اثر سینمایی چند تیزر داده شود. هر فیلمی برای اکران نیاز به تبلیغات دارد و هر تهیه‌کننده‌ای متعهد است که تیزر فیلمش را به شبکه‌های ماهواره‌ای ندهد، این تعهد پیش از بازبینی از تهیه‌کننده گرفته می‌شود و اگر تهیه‌کننده به این تعهد پایبند نباشد باید مبلغ بسیاری را به عنوان جریمه هزینه کند. در نهایت تلویزیون نیز به فیلم مورد نظر تیزر نمی‌دهد و تهیه‌کننده هم از رسانه ملی و هم از رسانه‌های خارجی محروم می‌شود.
 
فیلم «کلوب همسران» می‌توانست ۱۰ میلیارد فروش داشته باشد | رسانه ملی نباید نسبت به فیلم‌ها سلیقه‌ای برخورد کند
 
باباییان تصریح کرد: طبیعی است که در این صورت وقتی یکی از طرفین به تعهد خود مبنی بر پخش تیزر فیلم عمل نکرده طرف مقابل نیز می‌تواند به تعهدش عمل نکند، اما این تعهد یک طرفه باقی می‌ماند و فیلمساز اجازه پخش تیزر فیلمش در شبکه‌ای خارجی را ندارد. تلویزیون اگر تعهدی از سازندگان اثر گرفته و نمی‌خواهد به تعهدش عمل کند حداقل باید اجازه دهد که فیلم در رسانه‌های دیگر تبلیغ شود.
وی افزود: شاید رسانه ملی به دلیل سیاست‌هایی که دارد از فیلمی قصد حمایت داشته باشد و تیزر‌های آن را به صورت رایگان پخش کند، اما به هیچ‌وجه این رفتار که فیلمی کاملاً تحریم می‌شود را نمی‌توان رفتاری درست دانست. هر فیلم به حداقل چند تیزر محدود در تلویزیون نیاز دارد و تلویزیون نیز باید به مجوز صادر شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احترام گذاشته و آن را به رسمیت بشناسد.
این تهیه‌کننده در ادامه گفت: متأُسفانه می‌بینیم درباره فیلم «کلوب همسران» این اتفاق رخ داد و نه تنها تلویزیون آن را تحریم کرد بلکه حوزه هنری نیز اجازه اکران این فیلم در سینما‌های خود را نداد و فیلم به صورت کامل بایکوت شد و این در حالی است که آقای صباغ‌زاده فردی محترم و فیلمسازی باتجربه، معتبر و دغدغه‌مند است که آثار بسیار خوبی تا امروز برای سینما و تلویزیون ما ساخته است. من به شخصه اتفاقی که برای «کلوب همسران» رخ داد را بسیار ناراحت‌کننده می‌دانم و از این فیلم دفاع می‌کنم.
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «چپ دست» تصریح کرد: در شرایط اسف‌باری که امروز سینمای ما به آن دچار شده و می‌بینیم اکثر فیلم‌ها با شکست روبرو می‌شوند باید مسئولان در حوزه‌های مختلف به اکران موفق فیلم‌ها کمک کنند. از طرفی ایام ماه محرم و صفر را به تازگی پشت سر گذاشتیم که در همین ایام هر سال شاهد افت فروش فیلم‌ها هستیم و تحریم فیلمی در این شرایط قطعاً آسیب بزرگی به آن فیلم وارد می‌کند. به نظر من اگر تلویزیون با فیلم «کلوب همسران» چنین برخوردی نداشت و تیزر‌های آن پخش می‌شد این فیلم تا امروز حداقل ۱۰ میلیارد تومان فروش داشت.
بابائیان در ادامه گفت: پیشنهاد من به شورای بازرگانی صداوسیما این است که در این شورا حداقل دو تهیه‌کننده سینما حضور داشته باشد که بتواند در برابر رفتار‌های سلیقه‌ای اعضا از حقوق همکارش دفاع کند. به طور قطع اگر یک تهیه‌کننده در شورای بازرگانی صداوسیما حضور داشته باشد می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد.
وی در پایان اظهار داشت: نباید فراموش کنیم که برخی اعضای شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی از مدیران ارشد سازمان صداوسیما هستند که بهتر است از مجوز خودشان در این سازمان دفاع کنند. برای من نکته بسیار عجیب و جالبی است که چطور فیلمی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز اکران گرفته توسط رسانه ملی ما نمی‌تواند مجوز پخش تیزر بگیرد. باید به این مشکل بزرگ رسیدگی شود چرا که رسانه ملی متعلق به همه مردم است و هنوز می‌توان این رسانه را به عنوان اصلی‌ترین رسانه برای تبلیغ فیلم‌های سینمایی دانست.
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
سپند امیرسلیمانی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

شبکه نمایش خانگی به مسائل سطحی، مثل روابط دختر و پسر جوان محدود شده است!

۱۰:۴۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸