شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸  |  Saturday, 22 February 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۹۷۵۵
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۰۹ - ۱۰ مهر ۱۳۹۸
مجید مولایی تهیه کننده سریال «بانوی عمارت» در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

«مجید مولایی» با اشاره به رواج تولید سریال‌های دنباله‌دارد تأکید کرد که برای ساخت یک سریال در فصل‌های بعدی جذابیت و جلب نظر مخاطب از عناصر مهم و حیاتی است.
« مجید مولایی » تهیه‌کننده تلویزیون در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری دیباچه، اظهار داشت : بدون شک برای تولید فصل‌های بعدی یک سریال بهتر است پیش از اینکه سریال ساخته شود فکر شده باشد و فیلمنامه بر این اساس نوشته شده باشد.در کشورهایی که سریال‌سازی رونق زیادی دارد و برخی آثار سال‌ها ساخته و پخش می‌شوند معمولاً همه جوانب را اندیشیده‌اند و سریال با این رویکرد ساخته می‌شود که در فصول متعدد ادامه داشته باشد.
مولایی خاطرنشان کرد : در ایران نیز این روند تقریباً رو به شکل‌گیری است.ما قبل از هر چیز به این فکر می‌کنیم که سریال را بسازیم و بعد اگر استقبال بالا بود به ساختش در فصل‌های بعدی ادامه می‌دهیم، این روند در سریال‌سازی کشورهای دیگر نیز وجود دارد. هر سال می‌بینیم که شبکه‌های بزرگی چون «نت‌فلیکس» اعلام می‌کنند که تولید و پخش چند سریال را به دلیل عدم جذب مخاطب متوقف می‌کنند.
وی افزود: اما در کشور ما مشکل وقتی به وجود می‌آید که قصه‌ کشش ادامه‌دار شدن ندارد و باز هم اصرار به ساخت سریال وجود دارد. از نمونه‌های موفق در دنباله‌سازی بر سریال‌های ایرانی را می‌توان «پایتخت» دانست. ما در ساخت «بانوی عمارت» نیز این برنامه‌ریزی را داشتیم، گروه تولید این سریال از همان ابتدا برای دو فصل برنامه‌ریزی داشت و حتی با برخی بازیگران در دو فصل قرارداد بستیم و بدون شک اگر قسمت اول با استقبال خوبی روبرو نمیشد ساخت فصل بعد را کنار می‌گذاشتیم اما خوشبختانه سریال به خوبی دیده شد و می‌توان به ساخت فصل بعد نیز فکر کرد.
این تهیه‌کننده در ادامه گفت: تجربه تولید سریال‌های جدی در فصل‌های متعدد در تلویزیون چندان زیاد نیست. معمولاً سریال‌هایی که در فصل‌های متعدد ساخته شده‌اند سریال‌های طنز بوده‌اند و به طور قطع «بانوی عمارت» تجربه‌ای نسبتاً متفاوت خواهد بود اما ساخت فصل دوم این اثر به هیچ وجه به این شکل نبوده که ما به یکباره پس از استقبال مخاطبان به سراغش برویم. قطعاً پس از ساخت این سریال مخاطبان به صحت گفته‌های من پی خواهند برد چرا که فکر می‌کنم فصل دوم «بانوی عمارت» از فصل اول این سریال جذاب‌تر باشد.
مولایی اظهار داشت: البته منکر تجربیات تلویزیون در دنباله‌سازی بر سریال‌های غیرکمدی نمی‌شوم، سریالی مثل «ستایش» خود یک نمونه است که من هنوز فصل جدید آن را ندیده‌ام و نمی‌توانم درباره‌اش قضاوت کنم. تولید یک سریال به میزان مخاطبش بستگی دارد. در تلویزیون ما ممکن است سریالی که مخاطبان چندانی ندارد در چند فصل ساخته شود و می‌بینیم که در این موارد مخاطب چندان مدنظر نیست اما احتمالاً مسائل دیگر مطرح است که بعضا سفارشاتی در ساخت این آثار وجود دارد اما فکر می‌کنم اگر چنین سریال‌هایی وجود دارند تعدادشان بسیار اندک است و تلویزیون نیز بیش از هر چیز به آثاری توجه دارد که مردم به این آثار علاقه‌مند بوده و آنها را دنبال می‌کنند.
وی در پایان گفت: به نظر من سریال‌هایی که مخاطب ندارند نباید دنباله‌ای بر آنها ساخته شود چرا که این کار هدر دادن پول است و اتفاقی منطقی نیست اما متأسفانه به نظر می‌رسد که مسئولان ما در برخی موارد به هدر رفتن پول‌ اهمیتی نمی‌دهند.

منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو برنامه مدیا با رضا رشیدپور درباره برنامه جدیدش به نام « اتفاق »

رضا رشیدپور: ساخت برنامه «اتفاق» با حضور ۷۰۰ تماشاگر و دکور متفاوت اش اتفاق بی سابقه‌ای در تلویزیون است

۱۷:۲۷  -  ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

چطور نیکی کریمی با آتابای فیلمساز درجه یک شد؟

۱۴:۵۵  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

روایت بازیگری خاص علی نصیریان در فیلم مجید مجیدی

۱۴:۱۷  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

توضیحاتی درباره نقش شهاب حسینی در فیلم «شین»

۱۳:۰۹  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
رئیس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران در باره وضعیت گرمخانه ها به دیباچه گفت:

تنها ملاکمان این است که کسی در تهران بی سرپناه نماند | گشتهای فوریتهای اجتماعی ما ، اجازه جذب کودکان را ندارند!

۱۳:۰۲  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
برنامه مدیا در حاشیه جشنواره فجر

حرف‌های کارگردان افغانی سینمای ایران که دختر ۹ ساله‌اش شناسنامه ندارد

۱۳:۰۱  -  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
پربازدیدها
آخرین اخبار