جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸  |  Friday, 22 November 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۹۶۵۲
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۰ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸

قربان محمدپور با اشاره به نبود برنامه و سیاستی درست در اکران فیلم تأکید کرد: اگر به فکر بهتر شدن وضعیت نباشیم و برنامه‌ریزی دقیق وجود نداشته باشد، به طور قطع شاهد ورشکستگی سینما خواهیم بود.
قربان محمدپور کارگردان سینما در گفت و گو با خبرنگارحوزه سینما دیباچه، اظهار داشت: متأسفانه در نیمه اول سال برنامه‌ریزی و سیاست خوبی برای اکران فیلم‌های سینمایی در نظر گرفته نشد و ما شاهد بودیم که اکثر فیلم‌ها به دلیل همین بی برنامه بودن اکران‌ها با شکست مواجه شدند. متأسفانه فیلم‌هایی که می‌توانستند آثار پرفروشی باشند در یک زمان اکران کردند و این به طور کلی به سینما و فیلم‌ها آسیب زد.

اکران عیدنوروز و عید فطر امسال بسیار بی برنامه بود | بهتر است شورای صنفی در برنامه اکران دخالت نکند | سینمای ایران امروز یک سینمای ورشکسته است!
محمدپور تصریح کرد: اکران عید فطر امسال بسیار بی برنامه بود. به نظر من برای جلوگیری از تکرار این اتفاق بهتر است شورای صنفی در برنامه اکران دخالت نکند و پخش‌کننده‌ها و تهیه‌کننده‌ها خودشان برای اکران برنامه‌ریزی کنند. ما امسال تنها در عید فطر شاهد بی برنامه بودن اکران فیلم‌ها نبودیم، عید نوروز نیز به همین شکل بود و این مشکل در عید نوروز نیز وجود داشت.
وی افزود: سینمای ایران کشش اکران چند فیلم پرفروش به صورت همزمان را ندارد و این مسأله مهم را باید مسئولان سینمای کشور در نظر بگیرند. اگر به این مسأله دقت نشود مثل همیشه فیلم‌های بسیاری شکست می‌خورند و قربانی شرایط می‌شوند و در نهایت اگر این وضعیت ادامه داشته باشد قطعاً سینمای ایران که امروز در بحران شدیدی به سر می‌برد به یک سینمای کاملاً ورشکسته تبدیل می‌شود.
کارگردان فیلم سینمایی «دختر شیطان» در ادامه گفت: فیلم من هم در این شرایط قربانی شد و در حالی که می‌توانست فروش بیشتری داشته باشد به خاطر وضعیتی که وجود داشت فروشش به حداقل رسید. متأسفانه برنامه و سیاستی در اکران وجود ندارد، در همه جای دنیا وقتی یک فیلم ساخته می‌شود، تاریخ اکرانش نیز مشخص است اما در ایران اینگونه نیست و در مواقع بسیار فیلم‌ها چند روز قبل از اکران مشخص می‌شوند و برخی مواقع شرایط آنقدر بد می‌شود که یک تهیه‌کننده تنها به اکران فیلم فکر می‌کند‌ و شرایط و زمان مطلوب دیگر اهمیتی ندارد.
این کارگردان در ادامه اظهار داشت: برنامه ریزی برای اکران کار شورای صنفی نیست و بهتر است این موضوع را به سینماگران بسپاریم. اکران فیلم‌ها بدون بررسی کارشناسانه  در درازمدت به ضرر سینما تمام خواهد شد و در این بین سینمادارها نیز ضرر می‌کنند. سینمای ما نسبت به سال گذشته پیشرفتی در زمینه فروش نداشته و  در 6 ماه بعدی سال وضعیت بهتر نخواهد شد چرا که اکثر تمام فیلم‌های خوب و پرفروش اکران شده‌اند و هیچ فیلمی نیست که بتوان به پرفروش بودنش چندان امیدوار بود.
وی افزود: از عید فطر به بعد فیلم چندان پرفروشی اکران نشده و اکثر فیلم‌ها شکست خورده‌اند. سینمای ایران امروز یک سینمای ورشکسته است و ادامه این وضعیت این ورشکستی را بیشتر خواهد کرد. امروز از هر 10 فیلمی که اکران می‌شود 9 فیلمش شکست می‌خورد و در این شرایط بحرانی باید به فکر بهبود شرایط بود وگرنه بدون شک در روزهای آینده شاهد بدتر شدن وضعیت خواهیم بود.

منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
فیلمنامه نویس های ما اهل مطالعه نیستند | ای کاش نویسنده‌ها تا آخر عمر راحت راحت می‌شدند!
گفت و گو دیباچه با« محمد میرکیانی» نویسنده کودک و نوجوان:

فیلمنامه نویس های ما اهل مطالعه نیستند | ای کاش نویسنده‌ها تا آخر عمر راحت راحت می‌شدند!

۱۰:۵۴  -  ۲۲ آبان ۱۳۹۸
همایون شجریان: قلمی که حرمت دارد،در دست برخی بی حرمت می‌شود | علیرضا قربانی: این اوج‌خوانی‌ها ایراد نیست
گزارش دیباچه از مراسم رونمایی آلبوم"افسانه چشمهایت" با حضور دو شوالیه موسیقی ایرانی

همایون شجریان: قلمی که حرمت دارد،در دست برخی بی حرمت می‌شود | علیرضا قربانی: این اوج‌خوانی‌ها ایراد نیست

۱۰:۰۰  -  ۲۲ آبان ۱۳۹۸
جنس نمایش و قصه ها و اجرای کار بیشتر به سمت بزن و بکوب رفته است !
گفت و گو دیباچه با «علی فروتن» بازیگر برنامه دوقولوها که از شبکه دوم سیما در حال پخش است:

جنس نمایش و قصه ها و اجرای کار بیشتر به سمت بزن و بکوب رفته است !

۱۱:۰۲  -  ۲۰ آبان ۱۳۹۸
آپارتمان نشینی همه آن لذت‌ها را از ما گرفته است | ما ادای پدر و مادر‌های خودمان را در می‌آوردیم
گپ صمیمانه دیباچه با «محمود پاک نیت» به بهانه پخش سریال «حکایت‌های کمال»

آپارتمان نشینی همه آن لذت‌ها را از ما گرفته است | ما ادای پدر و مادر‌های خودمان را در می‌آوردیم

۱۳:۲۱  -  ۱۹ آبان ۱۳۹۸
اد شیران، جوان ترین میلیونر زیر ۳۰ سال بریتانیا
اخبار موسیقی جهان در هفته‌ای که گذشت

اد شیران، جوان ترین میلیونر زیر ۳۰ سال بریتانیا

۱۶:۱۶  -  ۱۷ آبان ۱۳۹۸
پرطرفدار ترین ها