دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸  |  Monday, 23 September 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۹۶۰۰
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۳ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه،در حالی که پیشتر در خبرها اعلام شده  بود که « داریوش مهرجویی » پس از 6سال قرار است فیلمی با نام « لامینور » را  با بازیگران جوان جلوی دوربین ببرد، خبر رسیده است که پس از پیوستن « پردیس احمدیه » که حضورش در پروژه مهرجویی قطعی شده است، « مهرداد صدیقیان » نیز به جمع بازیگران «لامینور» اضافه شد تا برای نخستین بار در مقابل دوربین کارگردان موج نوی سینمای ایران ایفای نقش کند.

خبرهای جدید از فیلم جدید « داریوش مهرجویی » | از حضور بازیگران جوان تا شایعه ای جدی درباره « لامینور »

حضور « علی نصیریان » و سیامک انصاری نیز از مدتی قبل در پروژه مهرجویی قطعی شده است . 

طراحی گریم این پروژه سینمایی بر عهده عبدالله اسکندری است و  مدیریت فیلمبرداری را  بهرام بدخشانی برعهده دارد ؛ نویسندگی کار هم مشترکا توسط  وحیده محمدی‌فر و داریوش مهرجویی انجام شده است. 

نکته مهمی که درباره « مهرجویی » می توان گفت این است که او تلاش کرده در آثار قبلی اش،فضای روز جامعه را به تصویر بکشد و در این مسیر تلاش کرده شخصیت هایی را خلق کند که به یک ماندگاری برسند؛ بنظر می رسد اثر جدید « مهرجویی » بتواند بازگشتی البته با دنیایی جدیدتر به سینمای موفق او در دهه 60 و 70 باشد.

علی نصیریان که همچنان در سن 84 سالگی در آثار متعدد سینمایی ،تلویزیونی و حتی تئاتر درخشان ظاهر می شود باید دید آیا می تواند در پروژه مهرجویی که در سن 79 سالگی به سر می برد ،نقش متفاوت و ماندگاری را از خود به یادگار بگذارد یا خیر.

اتفاق جالب تر درباره این پروژه حضور رضا درمیشیان است؛او سالها سمت دستیار کارگردانی را در کنار مهرجویی تجربه کرده و این روزها در مقام یک کارگردان البته با کاراکتری کاملا سرد و جدی مسیر فیلمسازی اش را طی می کند؛ جنس رفتاری او حداقل در دنیای بیرونی اش به هیچ عنوان با دنیای شخصیت اکتیوی مثل مهرجویی همخوانی ندارد و این تضاد حتی در تعریف سینمای این دو نیز متفاوت به نظر می رسد. مهرجویی خیلی آثارش از جنس مردم و به اصطلاح کوچه بازاری است و کمتر خبری از نفرت و سیاه نمایی در آن به چشم  میخورد برعکس در سینمای « درمیشیان » نوعی انزوا،خفقان و پرخاشگری به چشم می خورد . 

با این حال قرار است درمیشیان در این پروژه  با نام « لامینور » که یک اصطلاح در حوزه موسیقی است در نقش تهیه کننده ، مهرجویی بزرگ را همراهی کند. 

شایعه :

شایعه ای که مدت هاست پیرامون فیلم جدید مهرجویی منتشر می شود ، دقیقا مربوط به « لامینور » است؛ این که او میخواهد ورژن دوم « سنتوری » را بسازد و به همین دلیل چون « لامینور » مربوط به یک اصطلاح موسیقی است این شایعه بیش از پیش ،بر زبان ها جاری شده؛هرچه هست باید برای این تصمیم مهرجویی کلاه از سر برداشت و به احترامش ایستاد که با همه سختی های ساخت یک فیلم سینمایی در کشورمان بانبود کمپانی و قوانین درست سینمایی ،تصمیم گرفته تا در سن 79 سالگی همچنان برای مخاطبانش فیلم بسازد. 

گزارش از : غزاله ایرانی 

منبع: دیباچه
برچسب ها: داریوش مهرجویی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک فیلم می تواند با بی احتیاطی تدوینگر در اختیار برخی افراد سودجو قرار بگیرد | هیچ تهیه‌کننده‌ای  فیلمش را به صورت قاچاق وارد بازار نمی کند!
مرتضی شایسته تهیه کننده «سربازهای جمعه» در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

یک فیلم می تواند با بی احتیاطی تدوینگر در اختیار برخی افراد سودجو قرار بگیرد | هیچ تهیه‌کننده‌ای فیلمش را به صورت قاچاق وارد بازار نمی کند!

۰۹:۴۸  -  ۲۷ شهريور ۱۳۹۸
دکتر تورج فرهادی : درآمد شهرداریها متکی به جرایمی است که از طریق ماده ۱۰۰ در حال اجرا است |  بگذارند شهر همینطوری اداره شود !
گپ دیباچه با مدیر کل امور اجرایی کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری

دکتر تورج فرهادی : درآمد شهرداریها متکی به جرایمی است که از طریق ماده ۱۰۰ در حال اجرا است | بگذارند شهر همینطوری اداره شود !

۱۱:۲۳  -  ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
تئاتر نان ندارد به جایش عشق دارد | من نویسنده و نمایشنامه نویس ام اما به خاطر اینکه اجاره خانه بدهم فیلم بازی می کنم!
گفت و گو دیباچه با عزت الله مهرآوران بازیگر و نمایشنامه نویس

تئاتر نان ندارد به جایش عشق دارد | من نویسنده و نمایشنامه نویس ام اما به خاطر اینکه اجاره خانه بدهم فیلم بازی می کنم!

۱۵:۵۶  -  ۲۵ شهريور ۱۳۹۸
تعجب می‌کنم از اینکه جلوی اکران «رستاخیز» چنین فیلم با عظمتی را گرفتند | هرگز التماس نمی‌کنیم که به ما کار بدهند!
زهره حمیدی بازیگر پیشکسوت در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

تعجب می‌کنم از اینکه جلوی اکران «رستاخیز» چنین فیلم با عظمتی را گرفتند | هرگز التماس نمی‌کنیم که به ما کار بدهند!

۱۰:۲۰  -  ۲۵ شهريور ۱۳۹۸
پربازدیدها
آخرین اخبار