دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹  |  Monday, 06 July 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۹۵۸۳
تاریخ انتشار : ۵۲ : ۱۲ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

ناصر احمدی گوینده خبر و دوبلور پیشکسوت، بامداد امروز (پنجشنبه ۳۱ مرداد) درگذشت.

 غزاله ایرانی: خانواده دوبلاژ ماه ها و سال های  بدی را سپری می کنند؛از دست دادن بزرگان این حرفه در سال های اخیر باعث شده تا این حرفه با ارزش که همیشه در کانون توجهات بوده به دلیل از دست دادن اساتید خود ، شرایط سختی را تحمل کنند؛ چهره های دوست داشتنی ای که نعمت حضورشان در واحد دوبلاژ همواره چراغی بوده برای روشنایی استودیوهای خشک و بی روح دوبلاژ! 

هرچند همین بزرگان توانستند شاگردانی تربیت کنند که حرفه عزیز « دوبلاژ»  از مسیر بزرگش خارج نشود و شاگردان راه استادانشان را ادامه دهند ؛ 

، ناصر احمدی (متولد ۱۳۲۳) در شهر دامغان، دوبلور و گوینده رادیو بود. او از سال ۱۳۴۴ وارد حرفه دوبله شده و پس از آن وارد رادیو شد. از آثار شاخص او می‌توان به «گربه روی شیروانی داغ» (جک کارسون) ٬ «مظنونین همیشگی» (پیتر پوستلویت) و «ارباب حلقه ها» (گیملی) اشاره کرد.

ناصر احمدی در بسیاری از پروژه های سینمایی ،به دلیل تجربه گویندگی اش در رادیو ، به عنوان راوی گویندگی کرده و به عنوان دوبله مجریان خبر در آثار متفاوت سینمایی جهان خوش درخشید.او بدون شک یکی از تاثیرگذارترین دوبلورهایی بود که فقدانش همیشه احساس می شود.

او در مورد حضورش در رادیو  قبلا گفته بود: «یادم می‌آید اولین بار که اسمم را در رادیو نوشتم، پرسشنامه‌ای به دستم دادند که محتوای سوالاتش این بود که دوست دارم چند ساعت در رادیو باشم و چقدر دستمزد بگیرم؟ من در جواب این سوال نوشتم ۲۴ساعت کار می‌کنم، آن هم به‌طور مجانی.» 

تعداد بازدید : 0
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
انتشار یک کتاب از نامه‌های خصوصی « عباس کیارستمی »،خبرساز شد

اعتراض احمد کیارستمی چه بود؟

۱۰:۱۹  -  ۰۷ تير ۱۳۹۹
گفت و گو داغ « محمدحسین لطیفی » با عوامل فیلم « تیغ و ترمه »

علی قائم مقامی تهیه کننده : احترام آقای پوراحمد را رعایت نکردند و به « تیغ و ترمه » تنها یک سانس دادند!

۱۷:۰۷  -  ۰۲ تير ۱۳۹۹
پس از ۲۳ سال منتشر شد

دفتر شعری محمدرضا شفیعی کدکنی

۱۴:۰۱  -  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹