چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹  |  Wednesday, 03 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۹۵۵۴
تاریخ انتشار : ۳۱ : ۱۰ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

محمد حسن گودرزی :هفته گذشته اتفاقات گوناگونی در عرصه موسیقی در جهان رخ داد که خوانندگان و هنرمندان فعال در این زمینه را در بر می گرفت. با هم نگاهی به برخی از مهمترین اتفاقات موسیقی جهان در هفته ای که گذشت می اندازیم:

خواننده انگلیسی رکورد 8 ساله را شکست

ظاهرا حواشی و رکورد شکنی های خواننده مطرح و جوان انگلیسی پایان ندارد.

 به گزارش روزنامه گاردین، تور موسیقی اِد شیران به نام Divide توانسته رکورد بیشترین فروش را بعد از 8 سال بشکند. بلیط فروشی تور Divide، به 736 میلیون دلار رسید که رکورد 735 میلیون دلاری گروه U2 را شکست.

از تغییر چهره گروه مطرح مِتال و رکوردی که بعد از هشت سال شکست

این تور که به نام آخرین آلبوم این خواننده نام گذاری شده، از ماه مارس سال جاری میلادی آغاز شده و قرار است بعد از 255 اجرا، در اواخر ماه آگوست شهر ایپسویچ انگلستان خاتمه پیدا کند. تور Divide در حالی این رکورد را پشت سر گذاشته که هنوز 12 اجرای دیگر از این تور باقی مانده است و انتظار می رود که فروش تجاری آن بیشتر شود.

از سوی دیگر این تور رکورد دار بیشترین بیننده هم به خود اختصاص داده است. 8.5 میلیون نفر تاکنون اجراهای شیران را در 43 کشور گوناگون مشاهده کرده اند که در مقایسه با گروه U2 با 7.3 میلیون نفر بیشتر است.

اِد شیران در اینستاگرام خود در واکنش به این خبر با تشکر از طرفداران خود نوشت: از تک تک شمایی که اجراها را دیدید تشکر می کنم. 12 نمایش مانده و هرگز آن را فراموش نمی کنم.

دی جی آلمانی آلبوم خود را به اشتراک گذاشت

دی جی مطرح موسیقی آلمان، آلبوم جدید خود را به اشتراک گذاشت.

به گزارش djmag، اریک پرایتز (Eric Prydz) روز جمعه آلبوم جدید خود را به نام Pryda 15 Vol II منتشر کرد. این آلبوم 8 تراک دارد و نسبت به آلبوم های گذشته وی متفاوت تر و خلاقانه تر است.

پرایتز از جمله دی جی های مطرح در موسیقی تکنو آلمان به شمار می رود و این آلبوم دومین آلبوم وی به شمار می رود. آلبوم قبلی پرایتز به نام Opus در سال 2016 منتشر شد که توانست در رده اول چارت دنس موسیقی آمریکا قرار بگیرد.

از تغییر چهره گروه مطرح مِتال و رکوردی که بعد از هشت سال شکست

از جمله کارهای مطرح پرایتز می توان به Call on Me در سال 2004 و Pjanoo در سال 2006 اشاره کرد.

تغییر چهره گروه مطرح مِتال

گروه مطرح آمریکایی ماسک های خود را تغییر دادند.

به گزارش nme، گروه Slipknot که بیش از همه به دلیل ظاهر عجیب خود در دنیای موسیقی متال معروف هستند، در آخرین اجرایی که در شهر واشنگتن و در جشنواره موسیقی متال به نام Pain In The Grass داشتند، از لباس های جدید خود رونمایی کردند.

از تغییر چهره گروه مطرح مِتال و رکوردی که بعد از هشت سال شکست

این لباس های جدید، در کاور آلبوم جدید این گروه به نام We Are Not Your Kind که روز 9 اگوست منتشر شد هم دیده می شود.

این آلبوم با استقبال زیادی رو به رو شده و به نظر می رسد که یکی از آلبوم ها مطرح این گروه باشد. آخرین آلبوم این گروه در سال 2014 منتشر شد.

گروه Slipknot در سال 1995 تشکیل شد و به دلیل استفاده اعضای این گروه از ماسک های خاص معروف است. از آهنگ های مطرح این گروه می توان به Duality و Left Behind اشاره کرد.

سه خبر کوتاه دیگر از موسیقی

  • تیزر ویدئوی جدید عمرو دیاب (Amr Diab) خواننده مطرح مصری، به نام انا غیر در یوتیوب تبدیل به تِرند شد. این تیزر در طول یک روز بیش از 135 هزار بار دیده شد. در سال 2009 ، دیاب موفق به دریافت چهار جایزه موسیقی آفریقا در سال 2009 برای بهترین هنرمند ، بهترین آلبوم ، بهترین خواننده و بهترین آهنگ برای "Wayah" شد.
  • آدریان اسمیت (Adrian Smith) گیتاریست مطرح انگلیسی گروه آیرون مِیدن (Iron Maiden) قصد دارد که خودزندگینامه خود را در ماه مِی 2020 منتشر کند. این خودزندگینامه 288 صفحه دارد و در مورد زندگی شخصی و حرفه اسمیت است.

از تغییر چهره گروه مطرح مِتال و رکوردی که بعد از هشت سال شکست

  • گروه راک ایرلندی U2 اولین کنسرت خود را در کشور فیلیپین اجرا خواهد کرد. این کنسرت روز 11 دسامبر برگزار خواهد شد و اولین کنسرت این گروه در این کشور است. گروه U2 در سال 1976 تشکیل شده و یکی از موفقترین گروه های موسیقی راک به شمار می رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹