جمعه ۰۱ شهريور ۱۳۹۸  |  Friday, 23 August 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۹۵۵۱
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۱ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
گفت و گو دیباچه با اردلان عاشوری کارگردان « گیله وا »
اردلان عاشوری از دلایل عدم پخش سریال «گیله‌وا» سخن گفت و تأکید کرد که تلویزیون هنوز دلایل دقیقی از این اتفاق ارائه نداده است.

اردلان عاشوری کارگردان مجموعه تلویزیونی «گیله‌وا» در گفت و گو با خبرنگار دیباچه، اظهار داشت: پیش از این قرار بود سریال «گیله‌وا» در خرداد ماه از تلویزیون پخش شود که متأسفانه رسانه ملی تصمیم گرفت این سریال در آن زمان پخش نشود چرا که نبرد منجیل که در این سریال قصه‌اش روایت می‌شود دقیقاً صد سال پیش در تاریخ 23 خرداد 1297 اتفاق افتاد و مسئولان صدا و سیما ترجیح دادند به دلیل این تقارن زمانی پخش «گیله‌وا» را به زمان دیگری موکول کنند.

عاشوری خاطرنشان کرد: اولین دلیلی که سریال «گیله‌وا» پخش نشد این مسأله بود و البته من به عنوان کارگردان این تقارن زمانی را اتفاق خوبی می‌دانستم که می‌توانست یادی به موقع از آن اتفاق تاریخی باشد و اینکه تلویزیون با این مسأله مشکل داشت را باید از مسئولان این سازمان پرسید.

وی افزود: با وجود اینکه قرار بود «گیله‌وا» در این روزها روی آنتن شبکه سه برود این اتفاق رخ نداد و من هنوز نمی‌دانم این بار به چه دلیل تلویزیون ترجیح داده این سریال فعلاً پخش نشود.

این کارگردان درباره این مسأله که ممکن است پخش سریال «گیله‌وا» به دلیل حواشی رخ داده برای بازیگر آن ستاره اسکندری باشد، گفت: تلویزیون هنوز دلیل این تصمیم را به ما اعلام نکرده و هیچ مشکلی برای پخش از طرف ما وجود ندارد و سریال به طور کامل آماده و تحویل صدا و سیما داده شده است. از آنجا که دلیل عدم پخش «گیله‌وا» به تلویزیون مربوط است انتظار داریم طی روزهای آینده تلویزیون دلایل را با ما مطرح کند تا به تفاهم و نتیجه‌گیری برسیم.

عاشوری درباره شائبه سانسور و حذف قسمت‌هایی از این سریال گفت: با وجود اینکه مدت زمانی طولانی تصویربرداری «گیله‌وا» به طول انجامید باید بگویم که واقعیت این است که «گیله‌وا» از همان ابتدا در 7 قسمت نوشته و ساخته شد و تلویزیون هیچ تغییر و سانسوری را در این مجموعه تلویزیونی ایجاد نکرد. بیان چنین مسائلی نشأت گرفته از سوءتفاهماتی است که امیدوارم به زودی حل شود و تلویزیون تصمیم به پخش این سریال بگیرد.

این کارگردان در پایان تأکید کرد: سریال «گیله‌وا» یکی از آثاری است که تلاش بسیاری برای ساخت آن صورت گرفته و فکر می‌کنم این مجموعه تلویزیونی با استقبال خوب مردم مواجه شود. سریال‌هایی چون «گیله‌وا» که به روایت بخش‌هایی حساس و مهم از تاریخ معاصر کشور می‌پردازند می‌توانند آثاری حائز اهمیت و جذاب باشند که علاوه بر جلب مخاطب برای تلویزیون دستاوردهای فرهنگی بسیاری نیز دارند.

گفتنی است در این مجموعه تلویزیونی بازیگرانی چون ستاره اسکندری، حمیدرضا پگاه، مهران احمدی، بهروز شعیبی و امیرحسین صدیق ایفای نقش کرده‌اند که شنیده‌ها حاکی از این است که سریال «گیله‌وا» به دلیل حواشی رخ داده برای ستاره اسکندری بازیگر اصلی آن از کنداکتور شبکه سه حذف شده است.

منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سرزندگی و جدیت بازیگران ایرانی قابل توجه است ! |  دولت بریتانیا همواره از هنر تئاتر حمایت کرده است
کارشناس تئاتر و استاد دانشگاه ریجِنتس لندن در گفت و گو با دیباچه عنوان کرد :

سرزندگی و جدیت بازیگران ایرانی قابل توجه است ! |  دولت بریتانیا همواره از هنر تئاتر حمایت کرده است

۱۲:۵۳  -  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
فواد غفاری : حسین شریفی تنها صدایی  هست که خسته نمی شم ازش | حسین شریفی: خسته شدم اما هرگز ناامید نشدم!
اختصاصی | گزارش ویدئویی دیباچه از بهترین اجرای غوغا کننده « ایوان بند » در تهران

فواد غفاری : حسین شریفی تنها صدایی هست که خسته نمی شم ازش | حسین شریفی: خسته شدم اما هرگز ناامید نشدم!

۱۲:۳۶  -  ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
مشکل سیستم تهویه خط 3 بر طرف می شود | تعداد مامورین مترو کم نشده | متکدیان پس از رهایی مجدد به مترو می آیند!
پاسخ های سرسری مسئولین ارشد مترو تهران به خبرنگار دیباچه

مشکل سیستم تهویه خط 3 بر طرف می شود | تعداد مامورین مترو کم نشده | متکدیان پس از رهایی مجدد به مترو می آیند!

۱۱:۱۲  -  ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
اولین فیلم ایرانی مرتبط با هوش مصنوعی را  می سازم !
یک کارگردان سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

اولین فیلم ایرانی مرتبط با هوش مصنوعی را می سازم !

۰۹:۲۹  -  ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
 تئاتر رونق بیشتری پیدا کرده | سالن‌های دولتی فقط به افرادی خاص تحت شرایطی داده می‌شود!
فرشته صدرعرفایی در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

 تئاتر رونق بیشتری پیدا کرده | سالن‌های دولتی فقط به افرادی خاص تحت شرایطی داده می‌شود!

۱۶:۲۰  -  ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
پربازدیدها