جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹  |  Friday, 05 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۹۵۴۸
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۰۹ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه،«بنفشه آفریقایی » به کارگردانی مونا زندی حقیقی و تهیه­ کنندگی علیرضا شجاع ­نوری تابستان امسال در قالب جشنواره فیلم­های ایرانی متروپولیتن به شهر مینه ­سوتا ایالات متحده آمریکا خواهد رفت.

 «بنفشه افریقایی» به همراه چند فیلم ایرانی دیگر در بخش فیلم­های ایرانی این جشنواره از 15 تا 18 آگوست امسال احضور خواهند داشت. پیش از این «بنفشه آفریقایی»، دومین ساخته سینمایی مونا زندی حقیقی در جشنواره فیلم طرابلس لبنان و جشنواره وزول فرانسه حضور داشت و در جشنواره طرابلس جایزه ویژه هیات داوران و در جشنواره وزول جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و هم­چنین جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش­آموزان را از آن خود کرد.

بنفشه آفریقایی در جشنواره فیلم­های ایرانی متروپولیتن

این فیلم با بازی فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعید آقاخانی و هفت فیلم ایرانی دیگر در بخش جشنواره فیلم­های ایرانی متروپولیتن حضور دارند.  

انجمن فیلم متروپولیتن که جشنواره فیلم­های ایرانی یکی از بخش­های قدیمی آن است، از سال 1962در شهر مینه ­سوتا آمریکا با هدف ارائه بهترین فیلم­های بین المللی  و مستقل به مخاطبان این نوع سینما در شهر مینه ­سوتا پایه ­گذاری شد. ترویج هنر در مدیوم سینما که منجر به گسترش و ایجاد فهم بین فرهنگی، آموزش، سرگرمی و اکتشاف خواهد شد، موقعیتی ارزشمند برای مخاطبان سینمای مستقل وبین المللی فراهم می­آورد و تجربیات سازندگان این فیلم­ها را در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد. هر ساله بیش از 250 فیلم از 70 کشور مختلف در این رویداد فرهنگی هنری حضور دارند؛ به­ عنوان مثال در سال 2016 میلادی این رویداد 50 هزار مخاطب علاقه ­مند را گرد هم آورده است.

«بنفشه آفریقایی» داستان «شکو»، زنی میانسال است که متوجه می­شود همسر اولش فریدون توسط فرزندانشان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می­گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکو و فریدون تغییراتی می­کند که در زندگی با رضا هم تاثیر می­گذارد و اتفاقات تازه­ای در زندگی هر سه رخ می­دهد.

پخش بین المللی «بنفشه آفریقایی» برعهده نسرین میرشب، مدیرعامل «دریم لب» است و این فیلم تا امروز حضور چشم­گیری در جشنواره­های بین المللی داشته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹