يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹  |  Sunday, 28 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۹۵۳۰
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۳ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸
خسرو معصومی که فیلم سینمایی «خرس» به کارگردانی وی مدت‌هاست در انتظار دریافت پروانه نمایش است طی گفت‌وگویی از ایراداتی که به این فیلم وارد دانستند گفت و اظهار داشت: به من گفتند «خرس» مشکل مذهبی دارد اما طلاب آن را فاقد چنین ایرادی دانستند.

خسرو معصومی در گفتگو با خبرنگار دیباچه اظهار داشت: فیلم سینمایی «خرس» در جشنواره‌های متعددی جایزه گرفت و نامزد شد و پس از این جوایز جواد شمقدری( معاونت سینمایی وقت )  به من قول داد که مشکل خرس را حل کند و این فیلم اکران شود که متأسفانه این اتفاق نیفتاد. من بارها پرسیدم که مشکل فیلم «خرس» چیست و در پاسخ گفتند که این فیلم مشکل شرعی دارد اما نکته جالب توجه این است که از مدرسه‌ مفید قم که طلاب در آن درس می‌خواندند با من تماس گرفتند و از من خواستند که این فیلم را برایشان اکران کنم.

جواد شمقدری قول داد مشکل «خرس» را حل کند| طلاب پس از دیدن «خرس» آن را فاقد اشکالات مذهبی دانستند!
معصومی در ادامه این بحث گفت: طلاب پس از دیدن فیلم سینمایی «خرس» از این اثر بسیار تمجید کردند و وقتی من از آنها پرسیدم که آیا این فیلم مشکل شرعی دارد یا خیر، آنها به من پاسخ دادند که هیچ مشکل شرعی در این اثر ندیدند. قطعاً طلاب در این مسأله افرادی شایسته‌تر برای ابراز نظر هستند و وقتی آنها «خرس» را فاقد ایراد و مشکل مذهبی می‌دانند، این فیلم چنین مشکلی ندارد.

وی افزود: تهیه‌کننده‌های «خرس» که من خیلی برای آن‌ها احترام قائل هستم این فیلم را به رسانه‌های تصویری فروختند و رفتند، من سه بار برای این فیلم درخواست پروانه نمایش دادم و به من گفتند که اگر شخصیت اصلی فیلمم از جنگ برنگردد و از زندان برگردد مشکل فیلم حل می‌شود و این یعنی نابود کردن فیلم «خرس» و قصه فیلم را که مستند است از بین می‌برد.

جواد شمقدری قول داد مشکل «خرس» را حل کند| طلاب پس از دیدن «خرس» آن را فاقد اشکالات مذهبی دانستند!

این کارگردان در ادامه گفت: زمانی که من فیلم «رسم عاشق‌کشی» را می‌ساختم در یک اتفاق با قصه این فیلم مواجه شدم و تصمیم گرفتم آن را بسازم. من از نت‌فلیکس هم پیشنهاد داشتم که فیلم‌های «تابو» و «خرس» را می‌خواستند خریداری کنند ولی متأسفانه «خرس» پروانه نمایش ندارد و به تهیه‌کننده «تابو» نیز امکان دسترسی وجود ندارد و ما نتوانستیم پیشنهاد این شبکه جهانی را بپذیریم.
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹