سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸  |  Tuesday, 15 October 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۹۴۴۱
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۱ - ۰۱ تير ۱۳۹۸

سید مسعود آریادوست : جریان خاموشی و کم نور بودن سیستم روشنایی پارک‌ها و امکان عمومی،مشکلی است که هر ساله  و به خصوص در فصل تابستان دامن‌گیر شهروندان می‌شود. امسال نیز ضمن بررسی وضعیت پارک‌ها و بوستان‌ها شاهد همین مشکل هستیم. برخی اماکن برای خانواده‌هایی که خواهان گذران ساعتی خوش در بیرون از منزل هستند، گاها با نبود لامپ و روشنایی مشکل‌ساز می‌شوند. کم نوری برخی پارک‌ها در حدی است که بعضا برای آمد و شدی مختصر از یک نقطه به نقطه‌ی دیگر پارک، باید از نور موبایل استفاده کرد.

به گزارش "دیباچه" معمولا آلاچیق‌ها از آن جهت که می‌توانند محل مناسبی برای گذران خانواده‌ها در دل محیطی سرسبز باشند، انتخاب اول شهروندان محسوب می‌شوند. اما نبود لامپ بر بلندای این آلاچیق‌ها، کف لذت شهروندان را به حداقل تنزل می‌دهد. با این اوصاف مسئولان مربوطه مثل همه سال‌ها غالبا از پاسخ صریح و شفاف پرهیز می‌کنند.

در همین راستا تلاش برای صحبت با مسئولان سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران بی‌نتیجه ماند. روابط عمومی مربوطه ضمن گلایه‌ی چند باره از تماس با تلفن همراه شخصی‌اش، مصاحبه را به روزها دیگر موکول کرد. هر چند که با ارسال فکس به دفتر "علی محمد مختاری"، مدیر عامل این سازمان و تماس‌های مجدد با روابط عمومی مربوطه باز هم نتیجه‌ای عاید خبرنگار دیباچه نشد. خاطرنشان می‌شود آخرین پاسخی که از سوی روابط عمومی سازمان مذکور ابلاغ شد، دال بر بی‌اطلاعی از آقای مختاری و ارجاع به زیرمجموعه‌های وابسته بود.

سازمان بوستان‌ها: به ما ربطی ندارد!با زیرمجموعه های مربوطه صحبت کنید | عضو شورای شهر: شخصا پیگیری می کنم

در ادامه این گزارش تماس‌های مکرر با اعضای شورای شهر تهران به نتیجه رسید و دکتر زهرا صدراعظم‌نوری، رئيس كميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران، در پاسخ به این سوال که چرا در برخی از پارک‌ها و بوستان‌ها شاهد خاموشی و کم‌نوری هستیم، گفت: ما در این خصوص گزارشی دریافت نکرده‌ایم. باید این موضوع را بررسی کرد. باید مواردی و مکان‌هایی که در سوال‌تان مطرح کردید بررسی شود.

پارک نهج‌البلاغه، پارک فدک ( باغ راه فدک ) ایران زمین، آلاچیق‌های پارک طالقانی، بام تهران ، بخش دریاچه پارک آب و آتش، پارک گفتگو، دریاچه چیتگر، از جمله مکان‌هایی بودند که خبرنگار "دیباچه" به عنوان مکان‌های کم نور و یا خاموش در گفت‌وگو با رئيس كميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران یاد کرد.

نوری ادامه داد: احتمال دارد از ساعت 12 شب به بعد به خاطر مصرف انرژی و صرفه جویی، شاهد قطعی‌های موقت در برخی از پارک‌ها باشیم. به هر حال وقتی برق این اماکن تا صبح روز بعد روشن بماند، طبیعتا مصرف انرژی بالایی را به همراه خواهد داشت. لذا برای مدیریت مصرف انرژی، به ناچار ممکن است لامپ‌های آن اماکن خاموش شوند.

وی افزود: اماکنی که مورد استقبال مردم است و از لحاظ ایمنی و امنیتی حائز اهمیت می‌باشند، طبیعتا باید در خصوص روشن نگه داشتن آن مکان‌ها، مراعات شود تا مشکلی به لحاظ امنیتی ایجاد نگردد.

او با تاکید بر پیگیری موضوع خاموشی‌ها و کم‌نوری‌ها در برخی پارک‌ها ابراز داشت: من شخصا این موارد را پیگیری می‌کنم تا به جواب قطعی برسم. بدون تردید این جریان پیگیری خواهد شد. به کارشناس‌های مربوطه اطلاع‌رسانی می‌شود تا این قضایا را بررسی کنند. پاسخ قطعی را در آینده نزدیک به شما خواهیم گفت؛ هر چند که تا کنون گزارشی در مورد خاموشی‌ این اماکن را دریافت نکرده‌ایم.

"دیباچه" ضمن تشکر از رئيس كميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران، در پاسخگویی به مساله مطرح شده، از انعکاس بررسی‌های ایشان استقبال می‌کند.


منبع: دیباچه
برچسب ها: خاموشی پارک
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تعطیل کردن پنج شنبه ها به معنای کاهش تعطیلات است | با این طرح مردم کمتر علاف می شوند | قوه قضائیه  بایدخودش را با این قانون تطبیق بدهد!
بررسی طرح تعطیلی پنج شنبه‌ها با دکتر «محمد وحدتی هلان» نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس

تعطیل کردن پنج شنبه ها به معنای کاهش تعطیلات است | با این طرح مردم کمتر علاف می شوند | قوه قضائیه بایدخودش را با این قانون تطبیق بدهد!

۱۲:۲۲  -  ۲۰ مهر ۱۳۹۸
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال اسپانیا  دی جی می شود!
اخبار موسیقی جهان در هفته‌ای که گذشت

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال اسپانیا دی جی می شود!

۱۲:۴۰  -  ۲۰ مهر ۱۳۹۸
مگر می‌شود این همه عوامل زنی که در این مدیوم‌ها کار می‌کنند همه ناسالم باشند!
« نگین صدق گویا » در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

مگر می‌شود این همه عوامل زنی که در این مدیوم‌ها کار می‌کنند همه ناسالم باشند!

۱۴:۱۶  -  ۱۷ مهر ۱۳۹۸
چالش‌های اقتصادی بر تولیدات خاص کودکان تأثیر گذاشته | هرکسی نباید برای آزمودن بخت خود در حوزه کودک، به راحتی به آزمایش و تجربه بپردازد!
گفت و گو دیباچه با گیتی خامنه مجری کودک دهه ۶۰ به بهانه هفته جهانی کودک و نوجوان

چالش‌های اقتصادی بر تولیدات خاص کودکان تأثیر گذاشته | هرکسی نباید برای آزمودن بخت خود در حوزه کودک، به راحتی به آزمایش و تجربه بپردازد!

۱۰:۱۰  -  ۱۶ مهر ۱۳۹۸
خیلی جاها خدا را دیدم و لمس کردم! | استدعا می کنم به نابیناها نشانی غلط ندهید! | تصویری که من از دخترم در ذهن خودم ساختم غیر قابل بیان است!
گفت و گو صمیمانه دیباچه با « محسن رمضانی » بازیگر روشندل فیلم  « رنگ خدا »

خیلی جاها خدا را دیدم و لمس کردم! | استدعا می کنم به نابیناها نشانی غلط ندهید! | تصویری که من از دخترم در ذهن خودم ساختم غیر قابل بیان است!

۰۹:۴۷  -  ۱۷ مهر ۱۳۹۸
من اگر رشوه بدهم، رشوه بگیرم، دروغ بگویم، زیرآب بزنم « برره ای ام » ! |دکترم میگفت: تو باید دم اگزوز اتوبوس بایستی تا حالت خوب شود!
« محمدشیری» بازیگر پیشکسوت تلویزیون در گفتگوی اختصاصی با دیباچه مطرح کرد :

من اگر رشوه بدهم، رشوه بگیرم، دروغ بگویم، زیرآب بزنم « برره ای ام » ! |دکترم میگفت: تو باید دم اگزوز اتوبوس بایستی تا حالت خوب شود!

۱۱:۵۰  -  ۱۵ مهر ۱۳۹۸
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها