يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹  |  Sunday, 25 October 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۹۲۸۲
تاریخ انتشار : ۰۵ : ۱۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۸
به گزارش دیباچه، سانسور کردن پدیده عجیبی در دنیا به حساب نمی آید؛اتفاقی مرسوم در رسانه هاست که معمولا در فضای خبری بیشتر مطرح می شود.اما سانسور در صدا و سیمای ما شکل بامزه تری دارد،یک روز مثلا تلگرام تبلیغش مجاز می شود و یک روز ممنوع و روزهای بعد به طرق مختلف تبلیغ می شود. 
یا مثلا در فلان برنامه که تولیدی است صحبت های فلان بازیگر سانسور نمی شود اما در بازپخش سانسور می شود.
یا حتی در اتفاقی بامزه تر ،فلان سریال یا فیلم خارجی  و ایرانی در یک شبکه سانسور نمی شود اما همان فیلم یا سریال در شبکه دیگری با سانسورهای عجیبی مواجه می شود که تا دلتان بخواهد از این اتفاق ها دیدیم.
این سانسورهای سلیقه ای بعضا آنچنان حال بهم زن می شود که واکنش های تندی را نیز به همراه دارد؛در جدیدترین سانسورهای جالب صدا و سیما ،برنامه خندوانه در آخرین سمت خد شاهد سانسورهایی بوده که عصبانیت رامبد جوان را به همراه داشته.
رامبد جوان در صفحه شخصی اش با اشاره به سانسورهای سلیقه ای مدیران با طعنه به مدیران صداو سیما که خودشان هم بعضا از پدیده سانسورهای خودشان سر در نمی آورند گفت:

 «سلام به تمام مهمان‌های محترم خندوانه مخصوصا شب‌های نوروز از قبیل بازیگران محترم و خواننده‌های محترم و کمدین‌های محترم و به ویژه امید حاجیلی عزیزم.

راستش منم که بیش از ۲۶ ساله که در تلویزیونمون کار می‌کنم هنوز نفهمیدم چه چیزهای قابل پخش در تلویزیون هستن و چه چیزهایی نیستن. شک ندارم بقیه همکارانم هم نمی‌دونن و شک ندارم مسئولین محترم پخش هم نمی‌دونن و شک ندارم مدیران شبکه‌ها هم نمی‌دونن و قطعا شک ندارم رییس محترم سازمان هم نمی‌دونن.

یه روز خیلی دور یه مدیر پخش (مسئول ممیزی) در جواب سوال و گیجی مطلق من که در حین ساخت و پخش یک برنامه بودم گفت: قوانین سانسور و ممیزی در تلویزیون "سیاله" هر چیزی ممکنه امروز اجازه داشته باشه و فردا نه و برعکس.

از همه‌ی مهمان‌هایی که عرض کردم با تمام وجودم عذر می‌خوام که آمدن و وقت گذاشتن و انرژی و عشق و محبت و مهربانیشون رو بی‌دریغ تقدیم برنامه و مردم کردن و بخش قابل توجهش حذف شد. و این قصه همیشه بوده و هست.
پوست کلفت می‌خواهد و مرد کهن. من فقط می‌تونم بگم معذرت می‌خوام.
»


وقتی رامبد جوان هم از سانسورهای صدا و سیما عصبانی می شود!

منبع: دیباچه
برچسب ها: رامبدجوان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده