دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹  |  Monday, 01 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۹۲۶
تاریخ انتشار : ۵۶ : ۰۹ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
پوستر سی و یکمین دورهٔ جشنوارهٔ موسیقی فجر، با طراحی پونه میرلو منتشر شد.

دیباچه:

به نقل از روابط عمومی سی و یکمین جشنوارهٔ موسیقی فجر، پونه میرلو، طراح پوستر جشنواره، دربارهٔ طراحی این پوستر گفت: پوستر سی و یکمین جشنوارهٔ موسیقی فجر به رنگ زرشکی لاکی که یک رنگ اصیل ایرانی است، طراحی شده است. این پوستر به صورت انتزاعی طراحی شده و در آن از المان های موسیقایی، صدا و ضبط استفاده کرده ام.

دیباچه-جشنواره موسیقیاو ادامه داد: از آنجایی که جشنوارهٔ امسال دارای بخش جایزه است، سعی کردم این موضوع را در طراحی مد نظر قرار دهم و بر همین اساس سی . دی . موجود در وسط پوستر، نشان دهندهٔ این بخش است. علاوه بر آن، نمادی که در بخش مرکزی اثر است، ملهم از یک شیوه ٔ نت نویسی قدیمی، به نام 'ایقاع نویسی' است.

ایرنا نوشت: این گرافیست با بیان اینکه برای طراحی پوستر سی و یکمین جشنواره ٔ موسیقی فجر، روی امواج صوتی و فرکانس های صدا تمرکز داشته است، افزود: در این اثر شکل ساز به صورت انتزاعی در پوستر آمده است؛ در بخش پایین اثر، سازی چون کمانچه و در بخش بالایی، ساز تنبور، که دو ساز کهن ایرانی است، الهام بخش بوده. همچنین خط های عمودی و موج دار، نشان دهنده ٔ تارهای ساز و فرکانس است.
وی افزود: انتخاب سازها، رنگ پوستر و ترکیب آن با طلایی درخشان (چاپ طلاکوب روی قرمز لاکی) با توجه به پیام جشنواره مبنی بر «ایران فرهنگی» انتخاب شده است.
سی و یکمین جشنوارهٔ موسیقی فجر، از 21 بهمن تا یکم اسفند برگزار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹