سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  Tuesday, 15 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۹۸
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۰۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
امیرحسین رستمی که این روزها با مجموعه «شهرزاد» دیده می شود معتقد است این مجموعه توانست مخاطبانی که مدت‌ها بود سریال تماشا نمی‌کردند پای مجموعه‌ای ایرانی بنشاند.دیباچه:

امیرحسین رستمی بازیگر تلویزیون که این روزها در مجموعه شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» نیز حضور دارد گفت: اگرچه سهم اندکی در مجموعه «شهرزاد» دارم اما خوشحالم که این شرایط فراهم شد و تجربه ای به یادماندنی را در کنار استادان هنر و کاربلدهای این حرفه به دست آوردم.

وی افزود: پیشکسوتانی چون علی نصیریان تنها به خاطر خصوصیت های فردی شان نیست که محبوب هستند بلکه ابرقدرت های بازیگری مثل نصیریان جدا از انظباط و رعایت رفتارهای حرفه ای ویژگی مهمتری دارند و اینکه با مردم سرزمین شان در بزنگاه های تاریخی همقدم بودند. این افراد هیچ وقت به خاطر منافع شخصی پشت مردم را خالی نکردند و اگر مردم اینگونه نسبت به آنها ابراز علاقه می کند به همین دلیل است.

رستمی با اشاره به اینکه تلویزیون باید هم نگران رقبای داخلی اش باشد هم شبکه های خارجی که با انگیزه ای بیشتر از ما دست به تولید فیلم و سریال زده اند، بیان کرد: «شهرزاد» نمونه ای از یک کار موفق است که نشان داد می تواند مخاطب قهر کرده را دوباره به سمت تولیدات داخلی بکشاند هرچند که این موفقیت باعث آزار بسیاری از دوستان شد و البته عجیب نیست چون پشت یک کار خوب همیشه حرف زیاد است.

دیباچه-امیرحسین رستمی


رستمی که بیشتر بازیگری اش در تلویزیون رقم خورده است شبکه نمایش خانگی را یک فضای جدید نامید و اظهار کرد: فعالیت شبکه نمایش خانگی به منزله باز شدن یک فضا و مارکت جدید است که در همه جای دنیا وجود دارد و یکی دیگر از راه های ارتباط و در واقع رسانه ای جدید برای ارائه محصولات فرهنگی است. آثاری که در این شبکه به نمایش در می آیند وارد یک فضای رقابتی می شوند. علاوه بر تلویزیون ملی رسانه های خارجی نیز در دسترس مردم قرار دارند. در واقع شرایط فرهنگی کشور به سمتی رفته که از تک قطبی بودن فاصله گرفتیم و می توانیم با کانال های زیادی در ارتباط باشیم.

بازیگر مجموعه «شمس العماره» بیان کرد: پیش تر هر سریالی که در تلویزیون تولید می شد بیننده حق انتخاب نداشت که مثلا به واسطه پایین بودن کیفیت تولید اثر دیگری را برگزیند. الان مردم دیگر می توانند با پرداخت هزینه، یک کار با کیفیت ببینند. تلویزیون اگر می خواهد بینندگانش را راضی نگه دارد باید فضای رقابت را جدی بگیرد و فضا را برای فیلمسازان بازتر کند.

مهر نوشت: رستمی با اشاره به اینکه کارگردانان مجرب و محبوب تلویزیون هم این روزها فعالیت شان را به شبکه نمایش خانگی منتقل کرده اند، گفت: رسانه ملی باید به کارگردانانی که خودشان را طی سال ها به مردم ثابت کرده اند بیشتر روی خوش نشان دهد. بازیگران هم از این قاعده مستثنی نیستند. مدیوم برای ما تفاوتی ندارد همه به دنبال حضور در یک کار خوب هستیم.

وی در پایان اشاره کرد: ما سریال های خاطره ساز زیادی داریم که همه آنها را اگر همین الان ببینیم با توجه به تفکرمان در جامعه امروز دیگر باب طبع مان نیست. البته از نگاهی دیگر این مساله ای به شدت خطرناک است چون با وجود هزاران شبکه داخلی و خارجی نگه داشتن مخاطب پای یک برنامه واقعا دشوار است.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها