شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  |  Saturday, 13 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۸۸۶۱
تاریخ انتشار : ۰۶ : ۱۵ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۷
مهدیه بهارمست: چند وقت پیش دعوای بین فعالان محیط زیست و اداره امور عشایر که بدون دریافت مجوز از منابع طبیعی اقدام به ساخت جاده در مراتع لولشت - سواد کوه - کرده بودند؛ درگرفت که محسن موسوی تاکامی مدیر منابع طبیعی استان مازندران گفت: سیصد متر از جاده را احداث کرده بودند که ما متوجه این اقدام غیرقانونی شدیم و جلوی کار را گرفتیم اما متاسفانه مقداری از پوشش گیاهی گون و ارس از بین رفته بود.
در همین بین دادستان سوادکوه منطقه پلنگ‌دره سوادکوه را مجددا پلمپ کرد، دیباچه با گزارش میدانی متوجه شد یک گروه به اصطلاح طبیعت گرد توری را به آن منطقه بردند و در پی آن جشن هولی که مخصوص سنت مردم کشور هندوستان است را اینها به تقلید از آنان در طبیعت به راه انداختند؛ این افراد با استفاده از این رنگ های شیمیایی آثار مخربی بر دام و طیور آن منطقه گذاشتند و دادستان محل وقوع در اسرع وقت دستور به پلمپ منطقه را داده است؛ اما آیا با پلمپ منطقه برای مدت کوتاهی مشکل حل می‌شود یا فقط صورت مساله را پاک کردند؟

خسارت جبران ناپذیر مسمومیت دام و طیور منطقه سوادکوه / پلمپ منطقه، پاک کردن صورت جلسه!


خسارت جبران ناپذیر مسمومیت دام و طیور منطقه سوادکوه

«مسعود منصور» معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها به دیباچه گفت: برگزاری جشن رنگ در میان جنگل‌های سواد کوه یک آسیب جبران ناپذیری به دام و طیور سواد کوه گذاشته است، توجه کنید این رنگ‌ها یک حائل رنگی برروی برگ، چمن و درخت آن منطقه است که مانع از جذب اکسیژن گیاه می‌شود، در نظر داشته باشید گیاهان از طریق برگ هایشان اکسیژن جذب میکنند و حیوانات از آن طریق اتمسفر را جذب میکنند و این افراد نظم اکوسیستم را برهم می زنند.
وی ادامه داد: در طبیعت منطقه سوادکوه دام از آن گیاهان استفاده می‌کند وقتی حیوان ببیند بر روی برگ‌ها رنگ است دیگر به سراغ آن نمیرود این برای حیوان یک نوع ترس می‌شود بعلاوه اگر هم آن را بخورد مواد شیمیایی وارد بدن دام میشود که دچار مسمومیت کل دام می‌شود.

خسارت جبران ناپذیر مسمومیت دام و طیور منطقه سوادکوه / پلمپ منطقه، پاک کردن صورت جلسه!
 
چوب بی‌تدبیری مسئولان را طبیعت میخورد!

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها درباره نظارت بر جنگل‌ها گفت: ما توان این را نداریم که در تمام جنگل‌ها دوربین نصب کنیم و آن را رصد کنیم، بلکه این وظیفه سازمان گردشگری است تا افراد لیدرهای تور را حامی محیط زیست تربیت کند و به آنان فرهنگ صحیح آموزش استفاده از طبیعت را بدهد.

منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱