شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۸۸۶۰
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۰ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۷

خواننده پیشکوست موسیقی پاپ گفت: وضعیت این روزهای موسیقی آشفته است چرا که برای تولید یک اثر مراحل مختلف و هزینه های هنگفتی را باید طی کرد که بازدهی چندانی هم ندارد.

فریدون بیگدلی در گفت و گو با خبرنگار حوزه موسیقی دیباچه درباره وضعیت این روزهای موسیقی، اظهار کرد: وضعیت این روزهای موسیقی بسیار نابه سامان است اما بدیهی است که هرکس حق خواندن دارد.

وی ادامه داد: هر فردی با تصمیم خود می تواند فعالیت هنری انجام دهد اما بهتراست که در این میان هنرمندان کیفیت آثار را در نظر گیرند.

خواننده آهنگ «گل مریم» با بیان اینکه ماندگاری هنرمندان را مردم مشخص می کنند، یادآور شد: شعر، تکنیک های خوانندگی و جنس صدای فرد به نظر مردم برمی گردد اما درحال حاضر هنرمندان برای تولید و ارائه آثار درحالی هزینه های هنگفتی را متحمل می شوند که بازخورد چندانی ندارد.

بیگدلی با بیان اینکه این روزها به قدری به تعداد آثار موسیقی افزوده شده که اصلا زمانی برای شنیده شدن تمام این آثار وجود ندارد، افزود: در واقع خوانندگان با ارائه سبک های مختلف دست به آزمون و خطا می زنند که افرادی که توانایی بیشتر داشته باشند در میان مردم ماندگار می شوند.

** در تولید آثار حساسیت خاصی دارم

خواننده تیتراژ«ماه و پلنگ» در ادامه درباره گزیده کار بودنش، تأکید کرد: خوشبختانه با وجود اینکه بیش از 300 قطعه موسیقی خوانده ام اما در تولید آثار حساسیت های خاصی دارم.

بیگدلی افزود: یک سری از آهنگ هایم که برای ایران ساخته ام هنوز هم از رسانه های مختلف شنیده می شود چرا که کیفیت آثار به گونه ای بوده که تاریخ مصرف ندارند.

وی ادامه داد: درحال حاضرم بیش از 30 آهنگ جدید تولید کرده ام که در بازار موسیقی پخش نشده است چرا که روند فعالیت در این عرصه به نسبت سال های گذشته تغییرات بسیاری داشته است.

خواننده تیتراژ«شب های فیروزه ای» با اشاره به اهمیت موزیک ویدئو، گفت: در سال های اخیر بیشتر آثارمورد توجه مخاطب همراه با موزیک ویدئو منتشر شده که این کار بسیار هزینه بر است.

** درآمد برخی برابرهزینه تمام سال های فعالیت ماست!

بیگدلی همچنین درباره تغییر روند در عرصه موسیقی نسبت به سال های گذشته، گفت: بازار موسیقی تنها برای تعداد خاصی از افراد درآمد زایی دارد، درآمد برخی از خوانندگان جدید در این سال ها برابر هزینه تمام سال هایی است که همنسلان من فعالیت کرده اند.

وی افزود: این روزها مردم به موسیقی بهای بیشتری می دهند و برای پرکردن اوقات فراغتشان و حمایت از خواننده مورد علاقه شان سالن های کنسرت را پر می کنند.

خواننده آلبوم «پیچ شمرون» خاطر نشان کرد: بدون هیچ قضاوتی تنها می خواهم بگویم که روند کار نسبت سال های گذشته بسیار تغییر کرده است، بطور مثال در دهه 80 فضای کنسرت ها رسمی تر بود در کل افراد تمایل چندانی به حضور در کنسرت ها نداشتند.

گفت و گو از: نازنین میرزایی


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار