سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 09 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۸۸۱۲
تاریخ انتشار : ۲۴ : ۱۲ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۷

امیرحسین صدیق در گفت و گو با خبرنگار حوزه تلویزیون دیباچه درباره تأثیر ساخت و پخش برنامه هایی با موضوع کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: در حال حاضر کتاب در میان مردم بسیار مهجور مانده و سطح سرانه مطالعه به شدت پایین آمده است.

وی ادامه داد: برخی از تهیه کننده ها این روزها از یک چهره استفاده می کنند تا از این راه علاوه بر ایجاد جذابیت بصری برنامه، در جهت افزایش ساعات مطالعه و کتابخوانی فرهنگسازی کنند.

مجری برنامه «کتاب باز» با بیان اینکه حرکت فرهنگی نیاز به نگاه فرهنگی دارد، یادآورشد: بی شک ساخت و پخش برنامه هایی با موضوع و محوریت کتاب به فرهنگسازی در جهت مطالعه بیشتر کمک می کند، بسیاری از کتاب هایی که معرفی می شود مخاطب را ترغیب به خواندن می کند اما این موضوع به طرز فکر تهیه کننده برنامه نیز بستگی دارد.

صدیق افزود: تهیه کننده در وهله اول باید به تبلیغ کتابخوانی به عنوان یک حرکت فرهنگی نگاه کنند، متأسفانه برخی از تهیه کننده ها تنها برای افزایش کارنامه کاری خود و همچنین کسب درآمد بیشتر دست به ساخت این نوع برنامه های تلویزیونی می زنند.

وی با اشاره به اینکه انگیزه مالی برای ساخت برنامه های فرهنگی مناسب نیست، تصریح کرد: برنامه های فرهنگی تلویزیون زمانی تأثیرگذار خواهند بود که گروه تولید همسو با هدف برنامه پیش روند و واقعا به دنبال فرهنگسازی در جامعه باشند نه اینکه برای سود بیشتر از فرهنگ استفاده کنند.

** خواندن «شما که غریبه نیستید» را پیشنهاد می کنم

بازیگر فیلم سینمایی «دختری به نام تندر» در ادامه درباره کتاب پیشنهادی خود برای اوقات فراغت مخاطبان، تأکید کرد: خواندن اثر هوشنگ مرادی کرمانی به نام «شما که غریبه نیستید» را به مردم پیشنهاد می کنم.

صدیق در ادامه گفت: «شما که غریبه نیستید» هوشنگ مرادی کرمانی را به تازگی خواندم و از لحن گیرا و تأثیرگذار نویسنده لذت بردم.

وی با اشاره به اینکه لحن نویسنده صمیمی و خودمانی است، یادآورشد: نویسنده در این کتاب تمامی اتفاقاتی که در زندگی اش را رخ داده را در حالت گپی خودمانی نوشته است

وی افزود: نویسنده در این کتاب توانسته خاطراتش را بسیار جذاب برای مخاطب به تصویر بکشد.

**بازیگری را ترجیح می دهم

بازیگر فیلم سینمایی «میم مثل مادر» در پایان درباره علاقه خود به بازیگری و اجرا، اظهار کرد: نزدیک به دوسال پیش دربرنامه کتاب باز اجرا داشتم اما درحال حاضر درچند سریال بازی کرده ام.

صدیق خاطر نشان کرد: اجرای من در تلویزیون به دو سال پیش برمی گردد، یک اجرا در تلویزیون داشته ام.


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
بازیکن اسبق تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد

والیبال ایران ۱۰ بهروز عطایی دارد که منتظر فرصت اند / اعتقادی به نسل طلایی و نقره‌ای و ... ندارم!

۱۱:۱۲  -  ۰۴ مرداد ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار