دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  Monday, 18 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۸۱۲
تاریخ انتشار : ۲۴ : ۱۲ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۷

امیرحسین صدیق در گفت و گو با خبرنگار حوزه تلویزیون دیباچه درباره تأثیر ساخت و پخش برنامه هایی با موضوع کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: در حال حاضر کتاب در میان مردم بسیار مهجور مانده و سطح سرانه مطالعه به شدت پایین آمده است.

وی ادامه داد: برخی از تهیه کننده ها این روزها از یک چهره استفاده می کنند تا از این راه علاوه بر ایجاد جذابیت بصری برنامه، در جهت افزایش ساعات مطالعه و کتابخوانی فرهنگسازی کنند.

مجری برنامه «کتاب باز» با بیان اینکه حرکت فرهنگی نیاز به نگاه فرهنگی دارد، یادآورشد: بی شک ساخت و پخش برنامه هایی با موضوع و محوریت کتاب به فرهنگسازی در جهت مطالعه بیشتر کمک می کند، بسیاری از کتاب هایی که معرفی می شود مخاطب را ترغیب به خواندن می کند اما این موضوع به طرز فکر تهیه کننده برنامه نیز بستگی دارد.

صدیق افزود: تهیه کننده در وهله اول باید به تبلیغ کتابخوانی به عنوان یک حرکت فرهنگی نگاه کنند، متأسفانه برخی از تهیه کننده ها تنها برای افزایش کارنامه کاری خود و همچنین کسب درآمد بیشتر دست به ساخت این نوع برنامه های تلویزیونی می زنند.

وی با اشاره به اینکه انگیزه مالی برای ساخت برنامه های فرهنگی مناسب نیست، تصریح کرد: برنامه های فرهنگی تلویزیون زمانی تأثیرگذار خواهند بود که گروه تولید همسو با هدف برنامه پیش روند و واقعا به دنبال فرهنگسازی در جامعه باشند نه اینکه برای سود بیشتر از فرهنگ استفاده کنند.

** خواندن «شما که غریبه نیستید» را پیشنهاد می کنم

بازیگر فیلم سینمایی «دختری به نام تندر» در ادامه درباره کتاب پیشنهادی خود برای اوقات فراغت مخاطبان، تأکید کرد: خواندن اثر هوشنگ مرادی کرمانی به نام «شما که غریبه نیستید» را به مردم پیشنهاد می کنم.

صدیق در ادامه گفت: «شما که غریبه نیستید» هوشنگ مرادی کرمانی را به تازگی خواندم و از لحن گیرا و تأثیرگذار نویسنده لذت بردم.

وی با اشاره به اینکه لحن نویسنده صمیمی و خودمانی است، یادآورشد: نویسنده در این کتاب تمامی اتفاقاتی که در زندگی اش را رخ داده را در حالت گپی خودمانی نوشته است

وی افزود: نویسنده در این کتاب توانسته خاطراتش را بسیار جذاب برای مخاطب به تصویر بکشد.

**بازیگری را ترجیح می دهم

بازیگر فیلم سینمایی «میم مثل مادر» در پایان درباره علاقه خود به بازیگری و اجرا، اظهار کرد: نزدیک به دوسال پیش دربرنامه کتاب باز اجرا داشتم اما درحال حاضر درچند سریال بازی کرده ام.

صدیق خاطر نشان کرد: اجرای من در تلویزیون به دو سال پیش برمی گردد، یک اجرا در تلویزیون داشته ام.


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها