دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Monday, 17 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۸۱۲
تاریخ انتشار : ۲۴ : ۱۲ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۷

امیرحسین صدیق در گفت و گو با خبرنگار حوزه تلویزیون دیباچه درباره تأثیر ساخت و پخش برنامه هایی با موضوع کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: در حال حاضر کتاب در میان مردم بسیار مهجور مانده و سطح سرانه مطالعه به شدت پایین آمده است.

وی ادامه داد: برخی از تهیه کننده ها این روزها از یک چهره استفاده می کنند تا از این راه علاوه بر ایجاد جذابیت بصری برنامه، در جهت افزایش ساعات مطالعه و کتابخوانی فرهنگسازی کنند.

مجری برنامه «کتاب باز» با بیان اینکه حرکت فرهنگی نیاز به نگاه فرهنگی دارد، یادآورشد: بی شک ساخت و پخش برنامه هایی با موضوع و محوریت کتاب به فرهنگسازی در جهت مطالعه بیشتر کمک می کند، بسیاری از کتاب هایی که معرفی می شود مخاطب را ترغیب به خواندن می کند اما این موضوع به طرز فکر تهیه کننده برنامه نیز بستگی دارد.

صدیق افزود: تهیه کننده در وهله اول باید به تبلیغ کتابخوانی به عنوان یک حرکت فرهنگی نگاه کنند، متأسفانه برخی از تهیه کننده ها تنها برای افزایش کارنامه کاری خود و همچنین کسب درآمد بیشتر دست به ساخت این نوع برنامه های تلویزیونی می زنند.

وی با اشاره به اینکه انگیزه مالی برای ساخت برنامه های فرهنگی مناسب نیست، تصریح کرد: برنامه های فرهنگی تلویزیون زمانی تأثیرگذار خواهند بود که گروه تولید همسو با هدف برنامه پیش روند و واقعا به دنبال فرهنگسازی در جامعه باشند نه اینکه برای سود بیشتر از فرهنگ استفاده کنند.

** خواندن «شما که غریبه نیستید» را پیشنهاد می کنم

بازیگر فیلم سینمایی «دختری به نام تندر» در ادامه درباره کتاب پیشنهادی خود برای اوقات فراغت مخاطبان، تأکید کرد: خواندن اثر هوشنگ مرادی کرمانی به نام «شما که غریبه نیستید» را به مردم پیشنهاد می کنم.

صدیق در ادامه گفت: «شما که غریبه نیستید» هوشنگ مرادی کرمانی را به تازگی خواندم و از لحن گیرا و تأثیرگذار نویسنده لذت بردم.

وی با اشاره به اینکه لحن نویسنده صمیمی و خودمانی است، یادآورشد: نویسنده در این کتاب تمامی اتفاقاتی که در زندگی اش را رخ داده را در حالت گپی خودمانی نوشته است

وی افزود: نویسنده در این کتاب توانسته خاطراتش را بسیار جذاب برای مخاطب به تصویر بکشد.

**بازیگری را ترجیح می دهم

بازیگر فیلم سینمایی «میم مثل مادر» در پایان درباره علاقه خود به بازیگری و اجرا، اظهار کرد: نزدیک به دوسال پیش دربرنامه کتاب باز اجرا داشتم اما درحال حاضر درچند سریال بازی کرده ام.

صدیق خاطر نشان کرد: اجرای من در تلویزیون به دو سال پیش برمی گردد، یک اجرا در تلویزیون داشته ام.


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نویسنده «توفان سال موش» در گفتگو با دیباچه :

 رمان در دنیا بیشتر از داستان کوتاه مخاطب دارد/ ما عادت نداریم در خلوت، وقتمان را با کتاب پُر کنیم!

۱۳:۴۳  -  ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
« مائده طهماسبی » بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

ناراحتم از اینکه در سریال "می‌خواهم زنده بمانم" نقشم سانسور شد و از سر و ته آن زدند! | تلویزیون باید تکانی به خود بدهد و کیفیت کار‌ها را بالاتر ببرد

۱۲:۴۳  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
برنامه «مدیا» | گفتگو منتشر نشده دیباچه با معصومه ابتکار«معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری»

فیلم‌هایی که با مسئولین شوخی می‌کنند اگر جهت دار نباشند دوستشان دارم | سینمای رخشان بنی اعتماد برایم جذاب است| کیمیا علیزاده خطای محاسباتی کرد!

۱۵:۴۷  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
گپ و گفت « دیباچه » با سیروس همتی

بودجه یکسال تئاتر را بین هنرمندان این حوزه تقسیم کنیم |  موافق تئاتر آنلاین هستم!

۱۱:۲۶  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
اندرحکایت بازگشایی دوباره سینماهای ایران

این سینما دیگر سینما نمی شود!

۱۳:۲۷  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نویسنده «کابوس‌های درخت پرتقال» در گفتگو با دیباچه:

زنگ تفریحم، ترجمه آثار کودک و نوجوان است | رمان سوم من، موضوع پیچیده ومتفاوت تری دارد!

۱۰:۳۸  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
« بابک کریمی» بازیگر مطرح سینمای ایران در گفت و گویی اختصاصی با " دیباچه " گفت :

فیلم‌هایی که در ایران بازی کرده‌ام تأثیر بیشتری در کسب موفقیت‌های کاری من داشته‌اند | سریال های نمایش خانگی شبیه به سریال‌های آبکی تلویزیونی نیستند!

۱۲:۲۹  -  ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها