دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Monday, 17 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۸۱۰
تاریخ انتشار : ۲۷ : ۱۰ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۷

کارگردان و تهیه کننده سینما گفت: در حال حاضر همه گونه های فیلم به اندازه خود می فروشند اما علت پرفروش بودن مداوم طنزها این است که سطح سلیقه جامعه پایین آمده است.

فرزاد موتمن در گفت و گو با خبرنگار سینما دیباچه درباره پرفروش بودن فیلم های طنز، اظهار کرد: التبه پرفروش بودن تنها مختص به فیلم های طنز نیست اما دلیل اصلی موضوع این است که جامعه ما در سال های اخیر طیف و سلیقه سینمایی خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: در زمان های گذشته انواع فیلم ها به نمایش درمی آمد و هرکدام فروش مناسبی هم داشتند اما در حال حاضر بیشتر آثار سینمایی یکنواخت شده اند.

کارگردان فیلم سینمایی «پوپک و مش ماشالله» افزود: درحال حاضر بدترین فیلم ها دربهترین سینما و یک شاهکار در بدترین سینماها نمایش داده می شود.

موتمن به پایین آمدن سطح سلیقه مخاطب اشاره کرد و گفت: متأسفانه سلیقه سینمایی جامعه از بین رفته و جامعه حساسیت های خود را از دست داده بنابراین یک خانواده تصمیم می گیرد به معنای فیلم توجه نکند و با چیپس و پفک وارد سالن سینما شود که اتفاق غم انگیزی است.

** بازیگران امروزی، ستاره نیستند

کارگردان فیلم سینمایی «سایه روشن» همچنین به کنترل همه جانبه سینما توسط مسئوولان اشاره و تأکید کرد: تلاشی که مسئوولان کشور در راستای کنترل همه جانبه و اینکه همه چیز حتی فیلم و فیلمنامه را کنترل کنند، عده ای را پروار کنند و عده ای را به سختی مجوز دهند باعث شده تا آدم هایی که می توانستند در این سینما شاهکار بسازند به عقب رانده شوند.

موتمن همچنین درباره ستاره های امروزی سینمای ایران، یادآور شد: متأسفانه

هیچکدام از افرادی که ستاره شناخته شده اند به معنای واقعی ستاره نیستند.

وی تصریح کرد: این افراد به دلیل اینکه در شرایط بحران هستیم، ستاره شناخته شده اند. در دهه 60 و در دهه 70 بحران کمتر بود، نیکی کریمی ،ابوالفضل پورعرب و فریبرزعرب نیا ستاره های سینما بودند که واقعا هنر را در کارهایشان می دیدیم.

** سراسرشب به من نزدیک است

کارگردان فیلم سینمایی «جعبه موسیقی» درباره آخرین فعالیت های خود، گفت: فیلم سراسر شب آخرین کاری که انجام داده ام و اولین فیلمی است که خودم فیلمنامه اش را نوشتم.

موتمن ادامه داد: درحال حاضر این فیلم پروانه نمایش دریافت کرده و آماده اکران است.

وی افزود: امیدوارم تماشاچی فیلم سراسر شب را دوست داشته باشد چرا که به خودم بسیار نزدیک است.

** فیلم همزمان با آمریکا و اروپا اکران شود

کارگردان فیلم سینمایی «بیداری» درباره اکران فیلم های خارجی در سینماها، تأکید کرد: درست است که فیلم خارجی در سینماها باید اکران شود اما شکل پخش این فیلم ها در ایران بی خاصیت است.

موتمن یادآورشد: در واقع ما نمی توانیم به شکل مناسبی این فیلم ها را اکران کنیم بنابراین وقتی فیلم ها سانسور شود، داستان و کاراکترها تغییر کنند، فیلم خاصیت خود را از دست می دهد.

وی به ضوابط موجود در کشورمان اشاره کرد و گفت: متأسفانه قوانین اجازه پخش همه فیلم ها را به ما نمی دهد.

این کارگردان با بیان اینکه فیلم های اکرانی زمانی جذاب می شود که با نمایش آنها در آمریکا و اروپا همزمان شود، خاطر نشان کرد: باید فیلم خارجی را نمایش دهیم چرا که به نفع سینمای ملی است اما این فیلم ها باید قبل از اینکه توسط دست فروش ها در خیابان به فروش برسد، در پرده سینما اکران شود.

گفت و گو از : نازنین میرزایی


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نویسنده «توفان سال موش» در گفتگو با دیباچه :

 رمان در دنیا بیشتر از داستان کوتاه مخاطب دارد/ ما عادت نداریم در خلوت، وقتمان را با کتاب پُر کنیم!

۱۳:۴۳  -  ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
« مائده طهماسبی » بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

ناراحتم از اینکه در سریال "می‌خواهم زنده بمانم" نقشم سانسور شد و از سر و ته آن زدند! | تلویزیون باید تکانی به خود بدهد و کیفیت کار‌ها را بالاتر ببرد

۱۲:۴۳  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
برنامه «مدیا» | گفتگو منتشر نشده دیباچه با معصومه ابتکار«معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری»

فیلم‌هایی که با مسئولین شوخی می‌کنند اگر جهت دار نباشند دوستشان دارم | سینمای رخشان بنی اعتماد برایم جذاب است| کیمیا علیزاده خطای محاسباتی کرد!

۱۵:۴۷  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
گپ و گفت « دیباچه » با سیروس همتی

بودجه یکسال تئاتر را بین هنرمندان این حوزه تقسیم کنیم |  موافق تئاتر آنلاین هستم!

۱۱:۲۶  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
اندرحکایت بازگشایی دوباره سینماهای ایران

این سینما دیگر سینما نمی شود!

۱۳:۲۷  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نویسنده «کابوس‌های درخت پرتقال» در گفتگو با دیباچه:

زنگ تفریحم، ترجمه آثار کودک و نوجوان است | رمان سوم من، موضوع پیچیده ومتفاوت تری دارد!

۱۰:۳۸  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
« بابک کریمی» بازیگر مطرح سینمای ایران در گفت و گویی اختصاصی با " دیباچه " گفت :

فیلم‌هایی که در ایران بازی کرده‌ام تأثیر بیشتری در کسب موفقیت‌های کاری من داشته‌اند | سریال های نمایش خانگی شبیه به سریال‌های آبکی تلویزیونی نیستند!

۱۲:۲۹  -  ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها