يکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  Sunday, 25 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۷۷۰
تاریخ انتشار : ۰۶ : ۱۲ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

«فرشته طائرپور» تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما دیباچه اظهار داشت: هر چند که در حال حاضر هیچ سمتی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان ندارم اما همواره این گونه سینمایی از دغدغه‌های من بوده و برایم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شاید سینمای کودک و نوجوان ما در مقایسه با استانداردهای جهانی ضعیف‌تر باشد اما با برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان شاهد پیشرفت در این زمینه هستیم و امیدواریم که این پیشرفت‌ها ادامه داشته باشد تا ما به استاندارد مطلوب جهانی در سینمای کودک و نوجوان برسیم.

«طائرپور» در ادامه خاطرنشان کرد: سال گذشته شاهد تعدد فیلم‌های مناسب برای کودک و نوجوان در جشنواره بودیم و از طرفی مسئولان برگزاری از ولخرجی‌های بی‌مورد پرهیز کرده‌ بودند و مطمئناَ همین روند باید برای برقراری و برگزاری بهتر جشنواره فیلم کودک و نوجوان ادامه داشته باشد. بهتر است از کارشکنی‌ها دست برداشته شود و همه برای پیشرفت سینمای ایران در هر زمینه از جمله سینمای کودک و جشنواره فیلم کودک و نوجوان تلاش کنند.

وی افزود: من همچنان به جداسازی بخش کودک و نوجوان در این جشنواره اصرار دارم و معتقدم که با این جداسازی نتایج خوبی در داوری‌ها و از طرفی جلب رضایت مخاطبان صورت خواهد گرفت. سیاست‌گذاری‌ها در هر جشنواره باید با دقت و وسواس لازم صورت گیرد چرا که جشنواره می‌تواند  ویترین برای سینمای یک کشور باشد و جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز در این زمینه باید ویترین مناسبی برای سینمای ایران باشد. امیدوارم مسئولان برگزاری جشنواره،حساسیت موضوع را درک کرده و از تجربیاتشان در سال‌های گذشته استفاده کنند و این دوره را با پیشرفت‌های چشمگیری نسبت به دوره‌های قبل برگزار نمایند.

تهیه‌کننده ‌فیلم سینمایی «پاتال و آرزوهای کوچک» در ادامه تصریح کرد: من همیشه از نقد و تحلیل حمایت کرده‌ام اما متأسفانه در بسیاری مواقع شاهد نقد و تحلیل‌هایی توهین‌آمیز هستیم که هیچگاه نمی‌توانند برای سینمای ایران راهگشا باشند.از نظر من باید همه کسانی که با جشنواره فیلم کودک و نوجوان مخالفتی دارند آن را به شکلی دلسوزانه مطرح کنند که برای مسئولان راهگشا باشد و به جای اینکه بخواهد تخریبی صورت گیرد بیشتر بهبودی در برگزاری جشنواره رخ دهد.

این تهیه‌کننده سینما با اشاره به معضل اکران فیلم‌های کودک و نوجوان در طول سال اظهار داشت: سال گذشته در شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان طرح‌هایی برای اکران این فیلم‌ها در طول سال ارائه شد که متأسفانه به دلایلی این طرح‌ها اجرایی نشدند و از نظر من در سال جاری باید مسئولان برای اکران این فیلم‌ها چاره‌اندیشی کنند و حمایت از سینمای کودک و نوجوان نباید به این جشنواره محدود شود چرا که با وجود اینکه به مرور شاهد پیشرفت سینمای کودک هستیم اعتقاد من بر این است که سینمای کودک ایران اعتبار خود را از فیلم‌های اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ بدست آورده و هنوز آن دوره را می‌توان دوره درخشان سینمای کودک در ایران دانست.

طائرپور در پایان خاطرنشان کرد: همه سینماگران دغدغه‌مند و مسئولان سینمایی باید از سینمای کودک حمایت کنند که جشنواره فیلم کودک و نوجوان می‌تواند در پیشرفت این گونه سینمایی بسیار موثر باشد و مسئولان برگزاری این جشنواره باید هر سال برای بدست آوردن دستاوردهای بیشتر و برگزاری بهتر جشنواره تلاش کنند، کسانیکه هنوز به لزوم برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان و اهمیت این فیلم‌ها پی نبرده‌اند بهتر است در دیدگاهشان تجدیدنظر کنند و امسال نیز امیدوارم که جشنواره به دور از هرگونه ولخرجی‌های اضافه و حواشی بی مورد به بهترین شکل برگزار شود.


گفت و گو از: علی ناصری
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
امید رئیس دانا آهنگساز عرصه سینما وتلویزیون با دیباچه مطرح کرد:

خلا قانونی درزمینه کپی رایت ودانلود غیرقانونی آثاراز مهمترین دغدغه آهنگسازان است | کار آهنگساز فیلم ،شبیه به کار ترجمه است

۲۳:۴۲  -  ۲۲ تير ۱۴۰۰
«محمدرضا مالکی» بازیگر نقش پرویز در سریال " می‌خواهم زنده بمانم " در گفتگو با " دیباچه" گفت:

برای من عجیب بود که " پرویز" تا این اندازه به دل تماشاگران نشسته است | ملاک انتخاب کارها برای مخاطب بر مبنای حضور سوپراستارها نیست!

۱۶:۱۰  -  ۱۶ تير ۱۴۰۰
زینب تقوایی تهیه کننده دودکش ۲ با دیباچه مطرح کرد؛

اگر شرایط مساعد باشد، دودکش۳ هم ساخته می شود | اهل قضاوت وتهمت به آدم ها نیستم | تهیه کننده ،کار آفرین است

۱۸:۱۸  -  ۱۵ تير ۱۴۰۰
حامد بهداد و مسیرهای پر پیچ و خم بازیگری

پس از درخشش این روزهایش در عرصه بازیگری، « بهداد » جلوی کدام دوربین خواهد رفت؟

۱۶:۴۲  -  ۱۴ تير ۱۴۰۰