شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۸۲۳۱
تاریخ انتشار : ۵۰ : ۱۰ - ۰۷ آبان ۱۳۹۶
بازیگر سریال "دنیای شیرین" گفت: متأسفانه این روز‌ها سینمای ایران به شکل سنگینی دچار روابط، دوستی‌ها و بازیگر سرمایه‌گذاران شده است. ما به‌طور واضح می‌بینیم که سینما در دست عده‌ای خاص است و تنها بازیگران معدودی در آن فعالیت می‌کنند.

به گزارش دیباچه، رضا فیاضی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در خصوص فعالیت‌های خود طی سال‌های جاری در عرصه هنر گفت: ماه‌هاست برای زندگی به جزیره کیش آمده‌ و از فضای تهران و بازیگری به‌ کلی دور شده‌ام. گاهی پیشنهاداتی برای بازی در تئاتر به من می‌شود، اما به علت تمرینات مداوم و لزوم حضورم در تهران قادر به همکاری با آن‌ها نیستم.

وی در همین راستا افزود:‌ بعد حضورم در جزیره کیش کتاب‌فروشی دایر کرده و به عرضه محصولات فرهنگی مشغول شده ام در کنار آن آموزشگاه بازیگری دارم و در آن به حدود ۱۳۰ هنرجو تدریس بازیگری می‌کنم.

رضا فیاضی: هرکس پول داشته باشد می‌تواند بازیگر شود

بازیگر سریال "زی‌زی‌گولو" در مورد حضور خود در عرصه سینما تأکید کرد: سال گذشته با فیلم "نرگس مست" راهی جشنواره فیلم فجر شدم اما با وجود اینکه فیلمنامه و محتوای این کار بسیار فاخر بود نمی‌دانم چرا مسئولین شورای انتخاب جشنواره این اثر را مناسب حضور در بزرگترین رویداد سینمایی کشور ندانستند.

وی ادامه داد: علاوه‌ بر فیلم "نرگس مست" که در نوبت اکران قرار دارد امسال در فیلم "کار کثیف" به کارگردانی "خسرو معصومی" کارگردان خوب کشورمان بازی داشتم و به امید خدا با حداقل یک فیلم در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حاضر خواهم بود.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره حضور مجدد خود در تلویزیون ادامه داد: به‌تازگی برای بازی در سریال تاریخی و عاشقانه "ایران‌دخت" از سوی "محمدرضا ورزی" دعوت شدم و به امید خدا به‌زودی جلوی دوربین خواهم رفت. این سریال با فضای تاریخی و از نوعی عاشقانه اتفاق بزرگی در عرصه سریال‌سازی خواهد بود. گروه با تمام تلاش در حال ساخت پروژه بوده و امیدواریم که این سریال اواخر آذرماه از شبکه اول سیما روی آنتن برود.

وی درباره نقش خود در سریال ایران‌دخت اذعان کرد: فیلمنامه به‌طور کامل به دست من نرسیده و هنوز آن را تماماً نخوانده‌ام، اما می‌دانم که در این اثر نقش موسیو یک شخصیت فرانسوی را ایفا خواهم کرد.

بازیگر سریال "دنیای شیرین" با گلایه از وضعیت بازیگری در سینمای ایران اضافه کرد: یکی از دلایل خروج من از تهران و حضور در شهر کیش علاوه بر ترافیک و دود زیاد شهر، کم‌کاری و پیشنهادات بسیار کم بود. سینمای امروز متأسفانه به دست برخی اسپانسر بازیگر افتاده و هرکس پول داشته باشد می‌تواند به راحتی بازیگر شود.

وی در همین راستا تأکید کرد: برخی از کارگردانان و فیلمسازان که از قضا ما آن‌ها را استاد هم می‌نامیم به‌جای پول دادن به امثال رضا فیاضی و سایر بازیگران باتجربه و پیشکسوت ترجیح می‌دهند بازیگری را انتخاب کنند که برای آن‌ها و پروژه پول بیاورد و می‌گویند که چه کاری است که به امثال من دستمزد بدهند.

بازیگر فیلم "نرگس مست" با ابراز ناراحتی از برخی اتفاقات در سینما ادامه داد: پیشنهادات بسیار کمرنگ و ناراحت‌کننده شده است برای شخص من اتفاق افتاده که حتی به‌خاطر عدم تحمل بی‌احترامی و برخورد‌های بد قرارداد خود را نیز پاره کرده‌ام، زیرا من نمی‌توانم خیلی از اتفاقات مرسوم در سینمای امروز را تحمل کنم پس ترجیح میدهم از سینما فاصله گرفته و در شهر کیش به کتابفروشی و تدریس مشغول باشم.

فیاضی با تأکید بر وجود رابطه در سینمای ایران خاطرنشان کرد: متأسفانه این روز‌ها سینمای ایران به شکل سنگینی دچار روابط، دوستی‌ها و بازیگر سرمایه‌گذاران شده است. ما به‌طور واضح می‌بینیم که سینما در دست عده‌ای خاص است و تنها بازیگران معدودی در آن فعالیت می‌کنند. باز هم با این وجود شرایط من بد نیست و گه گاه پیشنهاداتی به من می‌شود، اما بسیاری از دوستان و هم‌نسلان من به‌طور کامل از بازیگری دور مانده‌اند و بیکار شده‌اند. امیدوارم وضعیت نابسامان و ناراحت‌کننده سینمای ایران با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری درست مسئولین فرهنگی هنری بهبود پیدا کند.

منبع: میزان
برچسب ها: دیباچه ، رضا فیاضی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار