پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  Thursday, 29 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۰۶۵
تاریخ انتشار : ۰۷ : ۱۱ - ۱۸ مهر ۱۳۹۶
پيام ابوالحسني يكي از چهره پردازهاي توانايي است كه در سينماي ايران فعاليت دارد. ابوالحسني فعاليت خود را در سال 81 در كنار عبدالله اسكندري از گريمورهاي بنام كشور با سريال "روزهاي به ياد ماندني" آغاز كرد.

به گزارش دیباچه، وقتي نام يك فيلم بر سر زبانها مي افتد تنها بازيگرانند كه مورد توجه بيننده قرار مي گيرند و عوامل صحنه با كم لطفي مواجهند. اين درحاليست كه توانايي اين عوامل سبب ارتقا كيفيت فيلم است، چهره پردازان نيز از اين قاعده مستثني نيستند.

پيام ابوالحسني يكي از چهره پردازهاي توانايي است كه در سينماي ايران فعاليت دارد. ابوالحسني فعاليت خود را در سال 81 در كنار عبدالله اسكندري از گريمورهاي بنام كشور با سريال "روزهاي به ياد ماندني" آغاز كرد.

پيام ابوالحسنی،گریمور وچهره پرداز سینما:گريم ايران به لحاظ توانايی در خاورميانه حرف اول را مي زند

از كارهاي شاخص اين هنرمند مي توان به سريال "زير تيغ"، فيلم سينمايي "اخراجي هاي 1"، "ابراهيم خليل الله"، اشاره كرد. ابوالحسني اخيرا همكاري مجددي با عبدالله اسكندري در سريال "شاهگوش" تجربه كرد، بعلاوه اينكه اين چهره پرداز جوان تجربه همكاري با تيم ايتاليايي حاضر در صحنه براي فيلم سينمايي محمد رسول الله به كارگرداني مجيد مجيدي را هم داشته است.

از كارهاي مستقلش مي توان به خرماي نارس، چراغ هاي رابطه، بازگشت اسيران كه محصول مشترك ايران و كويت است و مستند داستاني مالك اشتر كه به سفارش توليت حضرت عباس از عراق بوده، اشاره كرد.

پيام ابوالحسني درباره جايگاه چهره پردازان و سطح رقابت پذيري اين حوزه با ديگر بخش ها بخش های موفق سینما گفت:‌ گريم ايران به لحاظ توانايي در منطقه خاورميانه حرف اول را مي زند و در دنيا مطرح است. براي نمونه عبدالله اسكندري تلاش بی وقفه و ارزشمندي در اين زمينه داشته و در عرصه چهره‌پردازی با تربیت شاگردان فراوانی که بسیاری از آنها هم اکنون جزو طراحان خوب چهره‌پردازی ایران هستند باعث شد تا مجله معتبر چهره‌پردازی Make-up artist، کشور ایران را در زمره ده کشور برتر جهان و اسکندری را جزو ده طراح مهم جهان در سال ۱۹۹۹ انتخاب كنند.

پيام ابوالحسنی،گریمور وچهره پرداز سینما:گريم ايران به لحاظ توانايی در خاورميانه حرف اول را مي زند

وي توانايي هاي چهره پردازان ايراني را اينگونه تشريح كرد: با توجه به اينكه معمولا هر گريموري در يك بخش از گريم ،‌تخصص دارد و معمولا گريم ها به صورت تيمي انجام مي شود ، چهره پردازان ايراني توانايي گريم بصورت انفرادي را دارند و اين از شاخصه هاي ستودني ماست . من معتقدم چهره پردازان ايراني همپاي ديگر عوامل صنعت سينما در حركتند.

ابوالحسني در خصوص كسب جوايز بين المللي براي اين حوزه اظهار داشت: فيلم هاي خارجي كه در جشنواره هاي بين المللي كانديد مي شوند صرفا براي كارگرداني و بازيگران است و عوامل صحنه مانند چهره پردازان و طراحان صحنه در بخش فيلمهاي خارجي كانديدي ندارند كه منجر به كسب جايزه شود.اما گريمورهاي ايراني در فيلمهاي بين المللي زيادي كار كرده اند.

اين چهره پرداز جوان از دستمزدهاي اين بخش ابراز نارضايتي كرد و گفت: سينماي ايران از لحاظ پرداخت هزينه و دستمزدها با هم رتبه هاي بين المللي خود قابل قياس نيست.


منبع: تیتر20

برچسب ها: پيام ابوالحسنی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار