دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  Monday, 14 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۷۹۵۸
تاریخ انتشار : ۱۷ : ۱۱ - ۱۳ مهر ۱۳۹۶
فرزند مرحوم فرج‌الله سلحشور، از صداوسیما خواست تا به حفظ حقوق معنوی سریال «موسی کلیم‌الله(ع)» توجه شود.

به گزارش دیباچه، حجت‌الاسلام بصیر سلحشور، با انتشار یادداشتی در فضای مجازی ضمن انتقاد نسبت به حذف مبانی و پیام‌های اصلی فیلمنامه سریال حضرت موسی(ع) نوشت: بنا بود فیلمنامه توسط خود مرحوم سلحشور جلوی دوربین برود و هرگونه تغییرات احتمالی هم با نظر ایشان اعمال شود چنانچه در ما‌بقی کار‌ها چنین بوده است.

فرزند فرج الله سلحشور: «موسی کلیم‌الله(ع)» را باید جمال شورجه بسازد

وی با اشاره به اینکه هر مؤلفی دارای حقوق مادی و حقوق معنوی است این سؤال را مطرح کرد که «پدر ما (فرج‌الله سلحشور) زمانی که فیلمنامه این سریال را به صداوسیما وا‌گذار کرد آیا حق آتش زدن آن یا حذف بسیاری از مبانی و پیام‌های کار را هم به تلویزیون بخشید؟!

فرزند مرحوم فرج‌الله سلحشور با اشاره به اینکه حقوق معنوی فیلمنامه «موسی کلیم‌الله(ع)» به ورثه او منتقل شده نوشت: سکوت ما به این خاطر بوده که بر خلاف برخی ناملایمات، به مدیریت صداوسیما امیدواریم و معتقدیم که در یک فضای تعاملی می‌توان دغدغه‌های مرحوم مؤلف را پیگیری کرد.

حجت‌الاسلام سلحشور با بیان اینکه تکلیف محتوای فیلمنامه و کارگردانی کاملاً روشن است تاکید کرد: چنین نیست که صداوسیما بگوید چون پول سناریو را ما داده‌ایم، پس مالکیت مادی و معنوی آن هم از آن ماست و ما تعیین می‌کنیم که چه کسی بسازد و چگونه ساخته شود یا چه بخش‌هایی از آن را بسازیم یا حذف کنیم.

وی ضمن دعوت مخالفان به گفت‌وگو در حضور رسانه‌ها نوشت: حرف ما کاملاً مبتنی بر مبانی گوناگون و استدلال است. حاضرم دلایلی مطرح کنم که چرا باید این اثر توسط آقای شورجه ساخته شود.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو صمیمی دیباچه با امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت :

ردیف‌ ها صدای هنرجو را می‌سازند | صداسازی معنایی ندارد !

۱۱:۰۰  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
گپ و گفت دیباچه با میلاد کیایی نوازنده پیشکسوت سنتور و آهنگساز

هیچ نهادی موسیقی را به رسمیت نمی‌شناسد | روح یک هنرمند به وسیله فرهنگ وسیع‌تر می‌شود

۱۷:۱۴  -  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها