جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 07 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۷۹۳
تاریخ انتشار : ۰۵ : ۱۲ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
روز هنر مکزیک با حضور نماینده سازمان ملل و سازمان یونسکو در ایران در هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر برگزار می شود.

دیباچه:

بخش بین الملل این دوره از جشنواره میزبان نمایشگاه آثار هنری کشور مکزیک با موضوع نور است که در آن آثار نقاشی، عکس و آثار حجمی سه هنرمند مکزیکی خوسه پوسادا، تینا مودوتی و گابریلا رودریگز به نمایش درآمده است.

poster 8th fajr 02.inddبه گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی تجسمی فجر، روز هنر مکزیک ،20 بهمن ماه با حضور گابریلا رودریگز هنرمند مکزیکی در ایران و جمعی از سفرای کشورهای خارجی، مسوولان فرهنگی و هنری کشور و هنرمندان در فرهنگستان هنر برگزار می شود.
در این مراسم سفیر کشور مکزیک و نماینده سازمان ملل درباره سال نور که از سوی سازمان ملل نام گذاری شده و آثار هنرمندان مکزیکی با این موضوع در جشنواره تجسمی فجر به نمایش در آمده به سخنرانی خواهند پرداخت.
همچنین گابریلا رودریگز هنرمند مکزیکی درباره آثار خود در نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی فجر سخنرانی خواهد کرد و مجتبی آقایی نیز درباره آثار عکس هنرمند فقید مکزیکی تینا مودتی به ارائه توضیحاتی می پردازد.
روز هنر مکزیک روز سه شنبه 20 بهمن ماه ساعت 17 در سالن ایران فرهنگستان هنر در کنار نمایشگاه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزار خواهد شد.

**مراسم تجلیل از هنرمندان عرصه تجسمی به تعویق افتاد
مراسم تجلیل از 25 هنرمند عرصه هنرهای تجسمی کشور که قرار بود امروز 18 بهمن ماه در فرهنگستان هنر برگزار شود به تعویق افتاد.
به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر؛ 18 بهمن ماه قرار بود به مناسبت نام گذاری ایام یوم الله دهه فجر، به نام 'انقلاب اسلامی، معنویت گرایی، حاکمیت ارزش ها، فرهنگ و تمدن نوین اسلامی' از هنرمندان باسابقه عرصه هنرهای تجسمی سراسر کشور که موفق به دریافت درجه یک هنری کشور (معادل دکتری) شده اند، طی مراسمی تجلیل به عمل آید که این مراسم به دلیل حضور جامعه هنری در مرقد امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با امام راحل به تعویق افتاد و بزودی زمان و مکان آن اعلام خواهد شد.
همچنین زمان مراسم گشایش نمایشگاه بخش امام رضا (ع) ارادت دیرین هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که مقرر بود ساعت 20 امروز 18 بهمن در موزه هنرهای فلسطین فرهنگستان هنر برگزار شود به ساعت 17 تغییر کرد.
این نمایشگاه با آثاری از موزه آستان قدس رضوی و موزه ملک به مناسبت هشتمین دوره برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر برپا می شود.
هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در این دوره با رویکرد هنر معاصر برپا شده است و از 9 تا 17 اسفندماه در موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان علاقه مندان است.
ایرنا نوشت: این رویداد هنری علاوه بر بخش نمایشگاهی در بخش های جنبی میزبان آثار بخش مفاخر، آرتکس، همایش، فیلم مستند تجسمی، نمایشگاه بخش امام رضا (ع)، هنر مقاومتی و هنر ملی است.
هشتمین جشنواره بین المللی تجسمی فجر به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیرکلی مجتبی آقایی در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«فقیهه سلطانی»، بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما در گفتگو با دیباچه گفت:

تحمل ریتم کُند سریال‌های اخیر را ندارم | تصویری که از زن در سریال‌ها به نمایش در می‌آید را نمی‌پسندم!

۱۰:۴۰  -  ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
«اصغر پیران»، خواننده و بازیگر سینما و تئاتر در گفتگو با دیباچه گفت:

بامداد افشار می‌گوید " جنس صدای من با آهنگسازی او سازگارتر است | من نه سبک دارم و نه تعزیه­ خوان هستم!

۱۲:۵۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
گفتگو «دیباچه» با لیلا صبوحی نویسنده «نیوتن زیر دختر گردو»

 خودسانسوری در زنان نویسنده بیشتر است | این روز‌ها مشغول بازنویسی خاطره‌های پدرم هستم!

۱۱:۰۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار