شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  |  Saturday, 13 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۷۸۸۴
تاریخ انتشار : ۰۲ : ۱۱ - ۱۰ مهر ۱۳۹۶
یک تهیه کننده تلویزیون درباره فیلمنامه جدیدش بیان کرد که قصه «خورشید همچنان می درخشد» در مرحله نگارش است که در طرح اولیه آن از ۲ کتاب از چارلز دیکنز الهام گرفته است.

به گزارش دیباچه، اسماعیل عفیفه  با اشاره به ۲ سریالی که قصد ساختشان را دارد، عنوان کرد: سریال «پای بست» به نویسندگی سعید فرهادی یک فیلمنامه ۱۳ تا ۱۵ قسمتی دارد که تاکنون ۱۱ قسمت از آن به نگارش درآمده و موضوعی به‌روز دارد که سوژه با دو خط داستانی پیش می رود.

«دیوید کاپرفیلد» و «آرزوهای بزرگ» چارلز دیکنز دست مایه یک سریال ایرانی شد

وی با اشاره به سریال دیگری که بنای ساختش را دارد، بیان کرد: سریال «خورشید همچنان می درخشد» اثری است که در شمال کشور تولید خواهد شد و اثری فولکلوریک است البته نه اینکه صرفا کاری روستایی باشد بلکه بنا داریم فضایی مثل «پس از باران» و یا «خانه ای در تاریکی» داشته باشد.

عفیفه با اشاره به ویژگی های بدیعی از این کار اظهار کرد: البته این فیلمنامه قصه نویی دارد و من در طرح آن از دو رمان چارلز دیکنز یعنی «دیوید کاپرفیلد» و «آرزوهای بزرگ» الهام گرفته ام.

تهیه کننده «آنام» درباره اینکه از چه بخشی از این داستان ها الهام گرفته است، توضیح داد: از کتاب «دیوید کاپرفیلد» بخشی از ماجرا که پسری، پدرش را از دست می دهد و با مشکلات و مسایل بسیاری مواجه می شود و در داستان «آرزوهای بزرگ» مواجهه شخصیت داستان با مردی فراری از زندان را داریم.

وی با اشاره به نویسندگانی که بنا بوده با او همکاری کنند، اظهار کرد: این قصه فعلا فقط طراحی شده و هنوز به مرحله نگارش نرسیده است. چند نویسنده مختلف شروع به نگارش فیلمنامه کردند اما چندان رضایتبخش نبود و در مقطعی هم قرار شد نغمه ثمینی فیلمنامه این سریال را بنویسد اما به دلیل گرفتاری در «شهرزاد» و با وجود اینکه خیلی قصه را هم دوست داشت نتوانست به این پروژه بیاید.

تهیه کننده سریال های «پریا» و «پس از باران» در پایان درباره مضامین مورد استفاده در طرح سریال «خورشید همچنان می درخشد» عنوان کرد: این مجموعه از بحث های فرهنگی، تاریخی و فولکلور برخوردار است و در فضای دهه ۴۰ می گذرد.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱