جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 07 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۷۵۵
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۰۸ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
 

بابک جهانبخش متولد بخوم آلمان است. او از 5 سالگی نوازندگی پیانو را زیر نظر استاد آلمانی در مدرسه موسیقی آزاد شهر بخوم آغاز نمود و بعد از تحصیلات پدرش و بازگشت به ایران به صورت جدی‌تر موسیقی شرقی را دنبال کرد.


 اختصاصی دیباچه:


پدر یکی از دوستان او، استاد مسعود میردامادی صدای او را شنید و با تایید استعداد و صدای بابک جهانبخش بهترین مشوق و مقدمه ساز شروع حرفه‌ای او شد. به این ترتیب دوره‌های آموزشی جدید را طی کرد و در سال 1376 مجوز رسمی خود را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد و در همان سال یک کار را برای صدا و سیما ضبط نمود.دیباچه


در ابتدا موسیقی بابک جهانبخش، سبک پاپ سنتی را دنبال می‌کرد اما توسط یکی از اساتید موسیقی تغییر سبک پاپ سنتی به پاپ به او پیشنهاد شد که پذیرش این پیشنهاد، باعث چند سالی وقفه در فعالیت‌های او شد و در این مدت او به آموزش و فراگیری دیگر دوره‌های موسیقی پرداخت. او سرانجام در سال 1382 تولید اولین آلبوم خود را آغاز و در آذر سال 1384 آلبوم "چی شده" را روانه بازار کرد و در همان سال هم به عنوان دومین پدیده سال انتخاب شد. آلبوم دومش در سال 1387 با نام "بی اسم"، سومین آلبوم او با نام "احساس"، آلبوم چهارمش با نام "زندگی من"، پنجمین آلبوم او با نام "من و بارون" و ششمین آلبوم با نام "اکسیژن" منتشر شد.


دیباچه 11111111111111


از مواردی که می‌توان در مورد بابک جهانبخش یاد کرد این است که او پس از یادگیری پیانو نوازندگی گیتار را نیز فرا گرفت و سپس مبانی آهنگسازی و تنظیم دوره‌های تئوریک موسیقی را زیر نظر اساتید بزرگ موسیقی همچون مرتضی دلشاد، مجتبی میرزاده، مسعود میردامادی طی کرده و با موفقیت به اتمام رسانده است. 


بابک جهانبخش در رزومه کاری خود اجرای چند تک آهنگ مناسبتی را نیز دارد که آن‌ها در آلبوم‌هایی با نام "امشب چه دیدنی شدی"، "هشت"، "خاص" و "اکسیژن" ارائه شده است. همچنین او چندین تیتراژ تلویزیونی و سینمایی از جمله"نیمروز" و "دوخواهر" را نیز اجرا کرده است. آلبوم هفتم بابک جهانبخش با نام "مدار بی قرار"، آلبوم متفاوتی از او می‌باشد و در شهریور سال 1393 روانه بازار شد. او با برگزاری کنسرت‌های فراوان در ایران و خارج از کشور تجربه بسیار خوبی در زمینه اجرای زنده دارد .نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«فقیهه سلطانی»، بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما در گفتگو با دیباچه گفت:

تحمل ریتم کُند سریال‌های اخیر را ندارم | تصویری که از زن در سریال‌ها به نمایش در می‌آید را نمی‌پسندم!

۱۰:۴۰  -  ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
«اصغر پیران»، خواننده و بازیگر سینما و تئاتر در گفتگو با دیباچه گفت:

بامداد افشار می‌گوید " جنس صدای من با آهنگسازی او سازگارتر است | من نه سبک دارم و نه تعزیه­ خوان هستم!

۱۲:۵۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
گفتگو «دیباچه» با لیلا صبوحی نویسنده «نیوتن زیر دختر گردو»

 خودسانسوری در زنان نویسنده بیشتر است | این روز‌ها مشغول بازنویسی خاطره‌های پدرم هستم!

۱۱:۰۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار