شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹  |  Saturday, 06 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۷۲۸
تاریخ انتشار : ۴۵ : ۱۰ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
جمشید مرادیان تندیس مسابقه موسیقی الکترونیک را که به نام «رضا کروریان» (آهنگساز فقید موسیقی الکترونیک) برگزار می‌شود، طراحی کرد.

دیباچه:

این مجسمه‌ساز اظهار کرد: گروه موسیقی «یارآوا» به‌مناسبت سالگرد درگذشت رضا کروریان (آهنگساز موسیقی الکترونیک) سال آینده مسابقه‌ای را به نام این هنرمند و در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک برگزار می‌کند که ساخت تندیس آن برعهده‌ی من بود.

دیباچه-جمشید مرادیان


او افزود: من در ساخت این تندیس به یاد رضا کروریان - آهنگساز موسیقی الکترونیک - که در سن جوانی از دنیا رفت، آهنگسازی را می‌سازم که در حال رفتن است و لباسش مثل برگ گل در نسیم تا خورده و سبک و آرام می‌رود.

مهدی جلالی - سرپرست گروه موسیقی «یارآوا» - نیز درباره‌ی انتخاب مرادیان برای ساخت تندیس این مسابقه، به خبرنگار ایسنا گفت: ما از همان ابتدا جمشید مرادیان را برای ساخت تندیس مسابقه رضا کروریان در نظر داشتیم، چون این مجسمه‌ساز با موسیقی مدرن و معاصر آشنایی دارد و رضا کروریان نیز از علاقه‌مندان به آثار او بوده است.

به نقل از ایسنا او ادامه داد: کروریان تنها آهنگسازی بود که فقط در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک فعالیت می‌کرد و «اتاق بنفش» و «الکترومینیمال» از آثار باقی‌مانده از این هنرمند است که فقط به این نوع موسیقی اختصاص دارند.

جلالی همچنین بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه تا 12 اسفندماه فرصت دارند. شرایط حضور در مسابقه و فراخوان آن در سایت www.yarava.com برای علاقه‌مندان اعلام شده است. آثار مسابقه توسط داروان بین‌المللی ارزیابی می‌شود و به برگزیدگان علاوه بر تندیس، جوایز نقدی اهدا خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹