جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 07 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۶۳۳۱
تاریخ انتشار : ۱۶ : ۱۱ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
وکیل پرونده محمدرضا رستمی از محرز شدن خطای پزشکی در این پرونده خبر داد.

به گزارش دیباچه، شروان قادری با اشاره به روند طرح شکایت توسط خانواده محمدرضا رستمی گفت: بعد از اتفاقاتی که برای پرونده عباس کیارستمی افتاد؛ من به همراه وکیل دیگر پرونده آقای عادل مقدس؛ تصمیم گرفتیم که موضوع را از طریق دادسرای ویژه جرایم پزشکی مطرح بکنیم.

محرز شدن خطای پزشکی در پرونده محمدرضا رستمی

وی ادامه داد: در آنجا شکایتی مطرح شد مبنی بر تقصیر و قصور پزشکی و بعد از اعلام شکایت، پرونده به کمیسیون سه نفره پزشکی قانونی رفت و کمیسیون اولیه تشکیل شد و بعد از بررسی هیئت کار‌شناسی نظریه کار‌شناسی قصور پزشکی را تایید کرد و ۱۰ درصد خطای پزشکی برای دو پزشک معالج درنظر گرفتند.

قادری ادامه داد: ما به این ۱۰ درصد اعتراض کردیم. زیرا با توجه به محتویات پرونده و مطالبی که در نظریه کار‌شناسی مطرح شده بود معتقد بودیم ۱۰ درصد خطای پزشکی بسیار کم است، لذا به آن نظریه اعتراض کردیم و پرونده به هیات بالا‌تر ارسال شد و روز گذشته دوشنبه ۲ مرداد کمیسیون جدید تشکیل شد و ما منتظر نتیجه کمیسیون هستیم.

قادری با اشاره به اینکه مواردی که تاکنون مطرح شده حکم قطعی نیست و فقط نظریه کار‌شناسی پزشکی قانونی است، افزود: در نظریه کمیسیون پزشکی آمده است که روش اجرایی جراحی مرحوم محمدرضا رستمی صحیح نبوده و اقدامات تشیخصی کامل نبوده است لذا قصور پزشکی به میزان ده درصد تعیین می‌شود و دو پزشک معالج به میزان ۷ درصد و ۳ درصد دیه کامل انسان مقصر شناخته شدند. البته نتیجه کمیسیون تشکیل شده در روز قبل حدود دو هفته دیگر اعلام می‌شود.

وی درباره دلایل رسانه‌ای کردن این مطلب افزود: ما نمی‌خواستیم موضوع را رسانه کنیم ولی فکر می‌کنیم ممکن است مطرح کردن پرونده پزشکی محمدرضا رستمی و همچنین عباس کیارستمی که قبل‌تر رسانه‌ای شد به دقت بیشتر از جانب پزشکان منجر شود. البته این موضوع به هیچ عنوان زحمات پزشکان زحمتکش جامعه را زیر سوال نمی‌برد.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«فقیهه سلطانی»، بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما در گفتگو با دیباچه گفت:

تحمل ریتم کُند سریال‌های اخیر را ندارم | تصویری که از زن در سریال‌ها به نمایش در می‌آید را نمی‌پسندم!

۱۰:۴۰  -  ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
«اصغر پیران»، خواننده و بازیگر سینما و تئاتر در گفتگو با دیباچه گفت:

بامداد افشار می‌گوید " جنس صدای من با آهنگسازی او سازگارتر است | من نه سبک دارم و نه تعزیه­ خوان هستم!

۱۲:۵۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
گفتگو «دیباچه» با لیلا صبوحی نویسنده «نیوتن زیر دختر گردو»

 خودسانسوری در زنان نویسنده بیشتر است | این روز‌ها مشغول بازنویسی خاطره‌های پدرم هستم!

۱۱:۰۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار