يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳  |  Sunday, 21 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۵۹۸۴
تاریخ انتشار : ۴۰ : ۱۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۶
محسن حسینی قصد دارد نمایش «فروغِ ساراپینا» را که یک تئاترپرفورمنس است، شهریورماه سال جاری در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه ببرد.
                       

به گزارش دیباچه، محسن حسینی درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه کارگردانی و اجرای تئاتر در سال جاری گفت : در حال حاضر تمرین های نمایش «فروغِ ساراپینا» را سپری می کنیم که قرار است شهریورماه سال جاری در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود.

اجرای تئاترپرفورمنس توسط  محسن حسینی

وی درباره موضوع نمایش «فروغِ ساراپینا» توضیح داد: این نمایش در ستایش عشق و هنر است و برگرفته از آثار و کارهای فروغ فرخزاد، سارا کین و پینا باوش است. من همیشه به این سه بانوی هنرمند ادای دین و احترام دارم و اکثر کارهایم از آثار این هنرمندان تأثیر پذیرفته است.

حسینی یادآور شد: در نمایش «فروغِ ساراپینا» به هیچ وجه بیوگرافی هنرمندان مدنظر نیست بلکه برگرفته از برخی آثار آن ها است. وجه اشتراک این ۳ بانوی هنرمند اسطوره شدن در زمان خود و همچنین زنانه و شاعرانه بودن آثارشان است.

این بازیگر و کارگردان تئاتر درباره بازیگران و عوامل این اثر نمایشی، افزود: در این نمایش روجا جعفریان از بازیگران ایرانی تئاتر آلمان برای اولین بار در ایران به صحنه می رود. همچنین سپیده صیفوری، روزبه مهر، الهه مونسی، آزاده به منش و خودم نیز بازیگران نمایش «فروغِ ساراپینا» هستیم.

وی ادامه داد: قرار است جلال تهرانی نیز طراحی صحنه و نور نمایش «فروغِ ساراپینا» را عهده دار باشد.

حسینی تأکید کرد: تماشاگر در این اثر نمایشی با اشتیاق و نوستالژی سر و کار دارد و فکر می کنم که از تماشای نمایش لذت خواهد بود. متأسفانه این روزها اکثر صحنه های تئاتر ما درگیر مسایل دیگری هستند و کمتر شاهد اتفاقی تئاتری روی صحنه هستیم.

وی که آخرین بار نمایش «دیوان غربی، شرقی» را در زمستان سال ۹۴ در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به صحنه برده است، در پایان درباره اجرای «فروغِ ساراپینا» اظهار کرد: این اثر یک تئاترپرفورمنس است و در آن از نقل قول های مستقیم و غیر مستقیم به آثار بانوان هنرمند دیگر نیز استفاده کرده ام.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار