شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹  |  Saturday, 31 October 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۵۹۰۹
تاریخ انتشار : ۱۴ : ۱۲ - ۲۱ تير ۱۳۹۶
در پنجمین قسمت از برنامه «سینما۱» احمد طالبی نژاد، نویسنده و منتقد سینما به عنوان مهمان حضور پیدا می کند تا فیلم انتخابی اش از این برنامه به نمایش درآید و مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

به گزارش دیباچه، طالبی نژاد فیلمی از امیر نادری را انتخاب کرده است و «سینما۱» برای نخستین بار نسخه مرمت شده فیلم سینمایی «آب، باد، خاک» را نمایش خواهد داد. این فیلم به کارگردانی امیر نادری و محصول سال ۱۳۶۴ است. «آب، باد، خاک» داستان نوجوانی است که در پی يافتن پدر، مادر و اقوامش به زادگاه خود كه بيابانی است خشک و بی آب و علف، باز می گردد. نادری برای این فیلم موفق به دریافت جایزه بالن طلایی از جشنواره فیلم سه قاره نانت در سال ۱۹۸۹ شد. برنامه «سینما۱» که به تهیه کنندگی، سردبیری و اجرای غلامعباس فاضلی منتقد و نویسنده سینمایی ساخته می شود، در این دوره انتخاب فیلم را به عهده مهمان برنامه می گذارد، و فیلم هر هفته به عنوان فیلم محبوب و مورد علاقه مهمان برنامه به نمایش درمی آید.

نسخه مرمت شده فیلم

 نرگس آبیار، احمد امینی، حسن حسینی، حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، خسرو دهقان، شهرام جعفری نژاد، مهدی فخیم زاده، بهروز افخمی، فریدون جیرانی، محمود گبرلو، محمدتقی فهیم، سعید مستغاثی، احمد طالبی نژاد، احمد ضابطی جهرمی، محسن فاطمی، عزیزالله حاجی مشهدی، مجید حسینی زاد، جواد طوسی، از جمله چهره های فرهنگی بوده اند که تاکنون ضبط پلاتوی آنها در پلاتوی این برنامه انجام شده است و درباره فیلم محبوبشان در «سینما۱» به گفتگو نشسته اند.

سینما۱در تامین برنامه شیکه یک سیما تولید شده و پنج شنبه شب ها ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده