شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹  |  Saturday, 31 October 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۵۸۴۴
تاریخ انتشار : ۰۹ : ۱۳ - ۱۹ تير ۱۳۹۶
«هفتاد سال هوس» مستندی با موضوع اعلامیه حقوق بشر و موارد نقض آن از سوی قدرت‌های جهانی در دهه‌های گذشته، امشب دوشنبه 19 تیر از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

به گزارش دیباچه، «هفتاد سال هوس» مستندی است با موضوع تاریخچه حقوق بشر در طول تاریخ، از روزی که استوانه گلی کوروش نگاشته شد تا روزگارانی که با وجود اعلامیه جهانی حقوق بشر، جنگ و خونریزی در اقصی نقاط عالم رواج یافت. داوود جلیلی و سلمان ابوطالبی نویسندگی و کارگردانی این مستند 40 دقیقه ای  هستند که امشب پس از سریال پرستاران و حوالی ساعت 23:15 پخش می شود. 

در این مستند به ‌صورت ویژه به اتفاقات تلخی که طی 70 سال بعد از تصویب اعلامیه حقوق بشر رخ داده، پرداخته شده است. جنگ‌های قرن بیستم که طی آنها بیش از 100 میلیون نفر کشته شدند از جمله این اتفاقات هستند، همچنین نقش ابرقدرت هایی که صحنه‌گردان اصلی این نبردها بوده‌اند روایت می‌شود. 
مستند «هفتاد سال هوس» امشب در شبکه یک سیما

کشورهایی که همواره با استفاده از قدرت سلاح و با حرف زور، مداخله در امور داخلی دیگر جوامع را همچون حقی برای خود محفوظ می‌دانند، اعلامیه حقوق بشر را تنها دستاویزی برای متهم کردن دولت های دیگر می‌دانند و چیزی به نام حقوق انسان ها برای آنها تعریف نشده است. در مستند هفتاد سال هوس همچنین برخی از موارد نقض اعلامیه حقوق بشر توسط آمریکا و مزدورانش نیز مورد توجه قرار گرفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده