شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۵۷۲۰
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۰ - ۱۵ تير ۱۳۹۶
یکی از منتقدان و کارشناسان حوزه موسیقی با انتشار یادداشتی درباره فعالیت های اخیر گروه «رستاک» از ابهام در زمینه غیبت چندین ماهه سیامک سپهری سرپرست این گروه سخن گفته است.

به گزارش دیباچه، آرش نصیری روزنامه نگار، منتقد و مدیر برگزاری ویژه برنامه «هزارصدا» در یادداشتی درباره فعالیت های اخیر گروه «رستاک» از ابهام درباره غیبت چندین ماهه سیامک سپهری سرپرست این گروه به بیان نقطه نظرات خود پرداخته است.

آیا سیامک سپهری از رستاک جدا شده است؟

در یادداشت آرش نصیری آمده است: «آخرین باری که سیامک سپهری، سرپرست گروه رستاک با هم‌گروهی‌هایش دیده شد در کنسرت دی ماه سال ۹۵ این گروه محبوب در تهران، بود. در آن کنسرت آنها قطعات آلبوم جدیدشان «میان خورشیدهای همیشه» را اجرا کردند و سیامک سپهری هم همراهشان بود.

حضور سپهری‌ها در این آلبوم البته تنها منوط به سیامک نبود و پدر ایشان منوچهر سپهری هم که نقش رهبر معنوی گروه را دارد، درعکس گروهی این آلبوم آمده بود و این آخرین حضور روشن سپهری‌ها در گروه «رستاک» بود. به هر حال گروه «رستاک» بعد از آن کنسرت‌های متعددی را در شهرستان‌ها داشت و سرپرستشان نیز دیگر در آن کنسرت‌ها حضور نداشت و این فرزاد مرادی بود که در نقش سرپرست گروه فعالیت کرد. در کنسرت فروردین ماه گروه رستاک در برج میلاد تهران که طی دو شب با استقبال خوب مخاطبان برگزار شد، مهم‌ترین موضوعی که بسیار به چشم می‌آمد غیبت سیامک سپهری بود. در آن کنسرت سپهر سعادتی که گویا علاوه بر نوازندگی نقش مدیریت روابط عمومی این گروه را هم دارد، متن کوتاهی را از روی کاغذ خواند و اعلام کرد: در آستانه بیست سالگی این گروه، سیامک سپهری، خسته از این همه سال کار برای استراحت به خارج از ایران رفته است.

این موضوع قابل درک بود، مخصوصا که آن کنسرت در ایام تعطیلات نوروز هم برگزار می‌شد، اما نوروز تمام شد و رستاکی‌ها برنامه‌های دیگری داشتند و در مکان‌های غیر از کنسرت هم دیده شدند اما باز سیامک در بین آنها نبود. یکی از این برنامه‌ها، مصاحبه و گزارش سامانه «تی وی پلاس» از جشن تولد چهار متولد اردیبهشت گروه رستاک بود و دیگری، حضور هشت تن از اعضای گروه در جشن تولد یکی از ستاره‌های سینما که توسط مجله دیده‌بان برگزار شده بود. در هر دوی این مکان‌ها هم خبری از سیامک سپهری نبود. اینجا بود که این سوال در ذهن علاقمندان به موسیقی و به خصوص علاقمندان این گروه منسجم چرخید که آیا این گروه در آستانه از هم پاشیدن است و اصلی‌ترین عضو آن از آن جدا شده است؟

این پرسشی است که مطرح است و گمانه‌ای که هنوز اثبات نشده، اما قراین و شواهد حکایت از این جدایی دارند. هنوز هیچ یک از طرفین، یعنی نه سیامک سپهری که گویا در ایران است و در گروه نیست و نه فرزاد مرادی که سرپرست جدید گروه است، اظهارنظری در این باره نکرده‌اند اما همین غیبت چند ماهه علاقمندان را نگران کرده است. به هر حال ثبات و تداوم این گروه از مثال‌های موفقیت گروه‌های موسیقی در ایران بود مخصوصا که پایه کار آنها، موسیقی اقوام مختلف ایرانی است و تداوم آنها نیز می‌تواند سمبولیک هم باشد.

این گروه نزدیک به بیست سال قبل شکل گرفت و با انتشار آلبوم «رنگواره‌های کهن» به صورت رسمی اعلام حضور کرد اما کمی بعدتر بود که با انتشار آلبوم «همه اقوام من» یک جریان ایجاد کرد و به سرعت به محبوبتی فوق‌العاده دست پیدا کرد. آنها در آلبوم‌های بعدی‌شان کیفیت کاری‌شان را حفظ کردند و هرچند آثار بعدی‌شان آن بازتاب افسانه‌ای را نداشت اما همچنان یک گروه محبوب موسیقی ایرانی باقی ماندند و همواره مورد استقبال قرار گرفتند تا همین روزهای اخیر که این اخبار نگران‌کننده در حاشیه این گروه به گوش می‌رسد. البته باید منتظر ماند و دید آیا واقعا آن‌طور که می‌گویند سیامک در استراحت به سر می‌برد یا اینکه اختلافات درونی و جدایی باعث عدم حضور سپهری در گروه است. به هر حال خدا کند که ماجرا همان اولی باشد و این گروه خوب و محبوب همچنان به کار خود ادامه بدهد

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار