جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 07 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۵۶۵
تاریخ انتشار : ۳۴ : ۰۷ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
دیشب در مراسم اختتامیه سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر فجر لباس هایی با طرح ایرانی اسلامی خودنمایی می کرد.

دیباچه:

اختتامیه سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر فجر ، در بخش اهدای جوایز که با مشارکت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار شد،فریبا متخصص بهترین بازیگر زن جشنواره و پریدخت عابدین نژاد بهترین طراح لباس جشنواره جایزه ی ویژه ای از سوی این کارگروه دریافت کردند.
همچنین در حاشیه اختتامیه این مراسم، کمند امیرسلیمانی بازیگر تئاتر،سینما وتلویزیون در اظهار نظری در رابطه با چگونگی انتخاب نوع طرحی که هنرمندان برای پوشش خود جهت شرکت در مراسم و مناسبات رسمی انتخاب می کنند، گفت: طبیعتا زمانی که قرارباشد در مراسم رسمی حضور پیدا کنیم بهتر آن است که نوع پوشش و لباسی که برای آن مراسم انتخاب می شود نیز رسمی باشد. همچنین گمان می کنم این که در کارت دعوت هنرمندان بر استفاده از پوشش رسمی تاکید شود نیز حرکتی کاملا اصولی واستاندارد است.
به گزارش ایرنا او با بیان اینکه شاید مهم ترین الگویی که مردم از نوع پوشش هنرمندان دریافت کنند همان آراستگی و زیبنده لباس پوشیدن است، شکیل و با وقار بودن را از مهم ترین معیارهایی برشمرد که او خود برای انتخاب نوع پوشش در نظر می گیرد.
نسیم ادبی بازیگر تئاتر نیز در همین رابطه با اشاره به ایده تاکید بر الزام رعایت استفاده از لباس های رسمی از سوی هنرمندان در کارت های دعوت مناسبات رسمی، گفت: اگر این اتفاق بیافتد جای بسی خوشحالی است، این خیلی خوب است که همواره طراحانی حضور داشته باشند که از پیش لباس هایی را برای هنرمندان جهت حضور در چنین مراسمی تهیه کنند.

دیباچه - لباساو درباره معیارهای انتخاب خود به عنوان یک هنرمند برای انتخاب پوششی متناسب با مناسبت های رسمی، عنوان کرد: معیار انتخاب من در درجه اول این است که آن لباس کاملا شکلی ایرانی داشته و نمادهای ایرانی در آن هویدا باشد.
این هنرمند ادامه داد: از آنجا که هنرمندان در بیشتر موارد الگوی مردم جامعه به شمار می روند و طرفداران آنها رفتار و حرکات آنها را دنبال می کنند، بنابراین انتخاب نوع پوششان هم درنوع سلیقه مردم تاثیرگذار خواهد بود ؛ در نتیجه من به شدت به این موضوع معتقدم که باید برنامه ریزی صحیحی درباره نوع طراحی لباس بازیگران در مراسم رسمی صورت بگیرد.
مهرنوش تیمور زاده طراح برند ایران زمین و طراح لباس کمند امیر سلیمانی در مراسم اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز گفت: تصمیم ما برای طراحی لباس این است که پوشش ایرانی-اسلامی را با سبک جدید تلفیق کنیم تا بتوانیم پوششی زیبا و ایرانی مختص زنان ایرانی طراحی کنیم که در عین پوشیدگی از زیبایی لازم هم برخوردار باشد.
تمجیدی طراح لباس نسیم ادبی نیز در خصوص طراحی لباس این هنرمند تئاتر توضیح داد: طراحی لباسی که امشب تن پوش خانم نسیم ادبی است، بر اساس اقتباس از لباس های ادوار تاریخی ایران است که به طور مشخص بر اساس دوران صفویه طراحی شده و تمام مراحل دوخت این لباس از گل دوزی گرفته تا مراحل دیگر با دست انجام شده است.
این طراح مد و لباس ادامه داد: بسیار خوشحالم که این اتفاق بین هنر-صنعت مد و لباس در کشور ما به تازگی در حال شکوفا شدن است و به رسمیت شناخته می شود و امیدوارم که این پیوند با سایر هنرهای دیگر همچون تئاتر ادامه دار باشد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«فقیهه سلطانی»، بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما در گفتگو با دیباچه گفت:

تحمل ریتم کُند سریال‌های اخیر را ندارم | تصویری که از زن در سریال‌ها به نمایش در می‌آید را نمی‌پسندم!

۱۰:۴۰  -  ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
«اصغر پیران»، خواننده و بازیگر سینما و تئاتر در گفتگو با دیباچه گفت:

بامداد افشار می‌گوید " جنس صدای من با آهنگسازی او سازگارتر است | من نه سبک دارم و نه تعزیه­ خوان هستم!

۱۲:۵۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
گفتگو «دیباچه» با لیلا صبوحی نویسنده «نیوتن زیر دختر گردو»

 خودسانسوری در زنان نویسنده بیشتر است | این روز‌ها مشغول بازنویسی خاطره‌های پدرم هستم!

۱۱:۰۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار