جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 23 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۵۶۰۶
تاریخ انتشار : ۵۴ : ۱۰ - ۱۲ تير ۱۳۹۶
معاون سیما و مدیران شبکه های مختلف با حضور در نشستی به سوالات اهالی رسانه پاسخ دادند.

به گزارش دیباچه، نشستی با حضور مرتضی میرباقری معاون سیما و مدیران شبکه های مختلف سیما برگزار شد که آنها به تشریح برنامه های تابستانی سیما پرداختند.

در بخشی از این نشست اهالی رسانه سوالاتشان را مطرح کرده و مدیران به آنها جواب دادند.

کلاه قرمزی، خندوانه و زیر پای مادر در صحبت های معاون سیما

میرباقری در این بخش از نشست درباره توهینی که توسط یک بازیگر در نشست «زیر پای مادر» خطاب به اهالی رسانه رخ داد، گفت: ما قایل به این هستیم که خبرنگاران نمایندگان مردم هستند به همین جهت همه مدیران سیمای رسانه ملی را در این نشست حاضر کردیم. نشست «زیر پای مادر» اصلا برگزار شدنش کار درستی نبود چون در میانه پخش سریال اتفاق افتاد و این کار در اواسط پخش حرفه ای نیست.

وی ادامه داد: به دلیل همین اتفاق غیر حرفه ای ما هم خواستیم به حواشی آن نشست دامن نزنیم. با این حال ما با تهیه کننده صحبت کردیم و آنها تذکر گرفتند و طی نامه ای هم از شما خبرنگاران عذرخواهی کردند.

میرباقری درباره فیلم های سینمایی که به صورت تکراری آخر هفته ها از شبکه های سیما پخش می‌شود، گفت: ما ۷۰۰ فیلم سینمایی را می بینیم و از میان آنها فیلم هایی را برای پخش در رسانه ملی انتخاب می کنیم که بخشی از این فیلم ها به عنوان نوبت اول در ایام نوروز پخش می‌شود و چون در نوروز همه فیلم ها با توجه به سفر و دید و بازدیدها دیده نمی شود در کنداکتورهای بعدی پخش نیز قرار می گیرند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره رفتار زوج مجری صدا و سیما در یک برنامه تلویزیونی بیان کرد: خود آنها هم توضیح دادند که قضیه سهوی بوده است. عمدی در کار نبود و این گونه نیست که این اتفاق برای دومین بار رخ داده باشد.

میرباقری درباره سریال «حضرت موسی» گفت: متن این سریال هنوز از نظر من نهایی نشده و ایراداتی هم دارد. با این حال ما این متن را مفروض برای کار گرفتیم و اصرارمان است سریال هرچه زودتر برای ساخت پیش رود چون این سریال ها که الف ویژه هستند فقط در صداوسیما ساخته می شوند. ما ترجیح می دهیم مباحث این سریال در مسیر حرفه ای جلو برود و تیمی در جلسات کارشناسی برای آن تصمیم گیری کنند. در هر صورت این سریال باید با ضوابط و چارچوب های مشخص ساخته شود. عرفی در ساخت سریال الف ویژه وجود دارد که این را فقط سازمان می داند.

معاون سیما اضافه کرد: ما درباره سریال «سلمان» داوود میرباقری نسبت به کارگردان تردیدی نداریم و شما ندیده اید که او بخواهد مصاحبه کند، اما درباره سریال «حضرت موسی» افراد مختلف مصاحبه می کنند. صداوسیما برای ساختن سریال هیچ مشکلی ندارد ولی مساله ما بیت المال و رقم حقیقی یک سریال است که باید به درستی لحاظ شود.

مالکیت کلاه قرمزی متعلق به صدا و سیما است

وی درباره مناقشات اخیر درباره برنامه کلاه قرمزی نیز گفت: مالکیت کلاه قرمزی در اختیار صداسیماست و برند تلویزیون است.

میرباقری عنوان کرد: ما علاقه مند به حل مساله کلاه قرمزی اما باز هم در مسیر ضوابط هستیم و گره کار با مصاحبه های ژورنالیستی حل نمی شود.

صدا و سیما مشکل مالی ندارد

این مدیر رسانه ملی درباره مشکلات مالی سازمان که باعث مشکل تولید برخی سریال های می شود نیز گفت: صدا و سیما برای ساخت سریال هیچ مشکل مالی ندارد و نمی دانم چه اصرار بر بیان وجود مشکل مالی وجود دارد. صدا و سیما هیچ مشکل مالی ندارد.

واکنش به حاشیه های «خندوانه»

وی همچنین درباره حاشیه های برنامه «خندوانه» و اجرای بخش «خنداننده شو» نیز عنوان کرد: در برنامه های این چنینی خطاهایی صورت می گیرد اما این خطاها عامدانه نیست و اگر خطا مداوم باشد آن وقت می‌شود آن را قضاوت کرد.

میرباقری اظهارکرد: این گونه نبوده است که ما در برنامه هایمان چنین اتفاقی را طراحی کنیم و ممکن است کاری از دسترس ما خارج شود. بخشی از کسانی که امروز در عرصه طنز کشور حضور دارند نقاط ضعف هایی هم داشته اند اما پشتیبانی هایی شده اند که امروز به اینجا رسیده اند و ما مثل یک درختی می توانیم ثمره این افراد را ببینیم.

دلیل پخش نشدن «ثریا»

معاون سیما در بخش دیگری از سخنان خود درباره برنامه «ثریا» عنوان کرد: این برنامه چند بار به دلیل پخش برنامه هایی مثل دیدار با رهبری پخش نشد اما در کنداکتور قرار دارد و دوباره روی آنتن می رود. درباره برنامه «ثریا» هیچ کسی به ما دستور نداده است که این برنامه پخش نشود.

میرباقری در این نشست در پاسخ به پرسشی درباره رویکردها نسبت به دولت و رییس جمهوری اظهار کرد: ما در مقابل دولت هیچ موضع مخالفی نداریم اما در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری چون رییس جمهور هم به عنوان یک کاندیدا در نظر گرفته می شد این سوءتفاهم برای ستادهای تبلیغاتی وی بوجود آمده بود که بین او و سایر کاندیداها فرقی وجود دارد.

به همه برنامه ها نظارت می کنیم

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر نبود نظارت در برنامه های پربینده و درآمدزای سازمان صدا و سیما عنوان کرد: مدیریت جدید سازمان صدا و سیما در موقعیتی سازمان را تحویل گرفت که از نظر تولیدات جدید و حفظ برندهای صدا و سیما، وضعیت نیروی انسانی و مشارکت در تولید آثار وضعیت مناسبی نداشتیم. ما بخشی از این مسایل را رفع کرده ایم اما هنوز با وضعیت ایده آل فاصله داریم.

معاون سیمای رسانه ملی همچنین تاکید کرد: در این یک سال شتاب ما به سمت اهدافمان قابل اعتنا بود چون مجرب ترین دوستان پای کار آمدند اما بعضی از شبکه ها قرار است با انعطاف بیشتری حرکت کنند. ما بر همه برنامه های نظارت داریم و برنامه «خندوانه

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین تبریزی کارگردان سریال « صبح آخرین روز » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

شبکه یک بناست ،«صبح آخرین روز» را اواخر اردیبهشت ماه روانه آنتن کند | قصد دارم یک سریال برای ماه محرم و صفر بسازم!

۱۰:۲۷  -  ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
تهیه‌کننده «بزرگراه» در گفتگو با دیباچه :

«بزرگراه» یکی از حقوق از قلم افتاده زنان ایران را به چالش کشیده است !

۱۰:۱۶  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
« بامداد افشار» آهنگساز سریال " قورباغه" در گفتگویی با دیباچه گفت :

ایده ساخت موسیقی سریال « قورباغه » بر مبنای موسیقی کوچه بازاری شکل گرفت | قرار است در رابطه با موسیقی افغانستان کار کنم!

۱۰:۳۷  -  ۲۸ فروردين ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی دیباچه با فاطمه گودرزی بازیگر نقش حورا در سریال حورا

ما بازیگران  بیشتر در معرض آسیبیم! | برخی مواقع، تصمیمات ما در بازیگری، موجب ناراحتی بعضی از نویسنده‌های آماتور می شود!

۱۱:۵۲  -  ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
کارگردان فیلم «تو مشغول مردنت بودی» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ایده «تو مشغول مردنت بودی» از یک ماجرای واقعی می‌آید | محدودیت‌هایی که زنان برای حل مشکلات خود دارند!

۱۱:۳۵  -  ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
حسین علیشاپور خواننده موسیقی اصیل ایرانی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد:

دست بحران مشروعیت را باید از گلوی موسیقی بردارند

۱۵:۰۳  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها