شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 13 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۵۴۶۰
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۱ - ۰۴ تير ۱۳۹۶
مجید میرفخرایی مدیر هنری گفت: فیلم «احمد بای» قرار است در سینمای الجزایر ساخته شود. اکثر اکسسوار و دکورها در ایران ساخته می‌شود و به الجزایر انتقال می‌یابد.

به گزارش دیباچه، مجید میرفخرایی طراح هنری سینمای ایران درباره فعالیت جدید در حوزه سینما گفت: مدتی است فیلمنامه «احمد بای» درباره یکی از مبارزان الجزایر به من ارائه شده است. این فیلم قرار است در الجزایر جلوی دوربین برود و مسئولیت طراحی صحنه و لباس آن را عهده‌دار هستم. فیلم درباره مبارزات الجزایر در زمان عثمانی و استقلال این کشور است. «احمد بای» قهرمان ضداستعمار سده 19 الجزایر است.

مجید میرفخرایی و آغاز فعالیتش در سینمای الجزایر

وی درباره نحوه کار در الجزایرگفت: مطلع هستید که الجزایر صاحب صنعت سینما نیست و براساس توافق با تهیه‌کننده قرار است که علاوه بر انجام طراحی صحنه و لباس فیلم، کارگاه‌های آموزشی هم برای فیلم در نظر گرفته می ‌شود تا بتوانیم افراد مستعد را تربیت کنیم و به سینمای این کشور نیزتوجه داشته باشیم.

طراح هنری آثار برجسته سینمای ایران در ادامه درباره نحوه ساخت دکور برای فیلم گفت: برنامه کاری ما به این صورت است که بخشی از ساخت و سازها در الجزایر انجام می شود، اکثر لباس ها در ایران دوخته می شود زیرا در الجزایر خیاط ماهر چندانی وجود ندارد به جز چند بازیگر اصلی که مجبور هستیم لباس‌هایشان را در الجزایر تهیه کنیم. بخشی از دکورها و آکسسوار در ایران ساخته می‌شود و بخشی از آن نیز در الجزایر آماده می‌شود.

طراح هنری «روز واقعه» در ادامه درباره میزان ساخت و ساز دکورها توضیح داد: بنیان اصلی قلعه‌ها وجود دارد اما بخش داخلی دکورها همگی باید ساخته و آماده شود.

وی درباره کارگاهاه‌های آموزشی و توافق سازمان سینمایی با الجزایر گفت: ورک شاپ ها هم به عهده تهیه‌کننده خانم این فیلم است و ما با مسئولیت بخش خصوصی این کار را انجام می‌دهیم و ارتباطی با توافق سازمان سینمایی و الجزایر ندارد.

بنابراین گزارش، طراحی هنری سریال «موسی» به کارگردانی جمال شورجه نیز برعهده مجید میرفخرایی است. میرفخرایی طراحی هنری «یوسف پیامبر» را نیز برعهده داشته است.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
کارگردان مجموعه "فراری " در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

مایل نیستم رسانه ها و بویژه صدا و سیما عنوانی را به سریال « فراری » نسبت دهند!

۱۲:۵۷  -  ۱۳ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با نگین صدری زاده، از پژوهشگران و نویسندگان موفق و پرکار عرصه کودک و نوجوان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طرح توسعه زبان و ادبیات فارسی را در سطح ملی برگزار می‌کند/ کتاب گلستان سعدی به شیوه آسان خوانی برای کودکان عرضه می‌شود

۱۸:۳۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تکواندو در گفت وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

هرگز قول مدال ندادم و اینبار هم هیچ تضمینی نیست!

۲۳:۳۴  -  ۱۶ تير ۱۴۰۳
پژوهشگر موسیقی و طراح و مجری طرح «نخستین شب نغمه‌های اذان ایرانی» در گفتگو با دیباچه:

طرح «نخستین شب نغمه‌های اذان ایرانی» ثبت جهانی می‌شود/ اذان می‌تواند به عنوان یک نغمه و مناجات در زندگی مردم حضور داشته باشد

۱۴:۰۹  -  ۱۱ تير ۱۴۰۳
ملی پوش دوچرخه سواری ایران در گفت وگو با دیباچه مطرح کرد؛

برای موفقیت در المپیک تمام تلاشم را می کنم / نتیجه خوب برای من و ایران یعنی در جمع ۵۰ نفر اول قرار بگیرم!

۱۴:۰۵  -  ۱۱ تير ۱۴۰۳
گلایه های ملی‌پوش سابق تیم ملی فوتبال بانوان در گفتگو با «دیباچه»

بخاطر تیم ملی دچار مصدومیت شدید از ناحیه رباط شدم/ فراموش نمی کنم که من را چگونه از تیم خط زدند و احترامم حفظ نشد!

۰۹:۰۰  -  ۰۲ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار