پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳  |  Thursday, 18 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۵۴۵۸
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۱۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۶
همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر، شبکه های سیما تلاش می کنند ویژه‌برنامه‌های مختلفی را روی آنتن ببرند.

به گزارش دیباچه، پخش مستقیم نماز عید فطر، فیلم های سینمایی و تلویزیونی، مستند، جنگ های شاد از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای روز عید سعید فطر است.

عیدانه رسانه ملی در روز عید فطر

شبکه یک سیما

به مناسبت عید سعید فطر شبکه یک از صبح روز یکشنبه با پخش ویژه برنامه «ماه خدا» که از ساعت ۷ آغاز می شود مهمان خانه های بینندگان این شبکه است.

پخش مستقیم نماز عید فطر به امامت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای، از ساعت ۸ صبح و خطبه های این نماز پر شکوه تا ساعت ۹:۳۰ مهمان خانه های بینندگان این شبکه است.

همچنین حدود ساعت ۱۴:۴۵ روز دوشنبه ۵ تیر ماه خطبه های نماز عید فطر بازپخش خواهد شد.

پخش جنگی شاد و عیدانه، حدود ساعت ۱۷:۱۵ از دیگر تدارکات شبکه یک برای این روز بزرگ خواهد بود.

شبکه دو سیما

عیدانه عید سعید فطر دوشنبه ساعت ۷ و سخنرانی های ویژه عید فطر روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۳:۳۰ پخش خواهد شد.

«باغ ملی» نیز عنوان برنامه دیگری از شبکه دو سیماست که به مناسبت عید سعید فطر به صورت زنده از دوشنبه تا چهارشنبه تقدیم علاقمندان خواهد شد. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی احسان ارغوانی که پس از این ایام هر هفته از دوشنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳:۳۰ در جدول پخش برنامه های این شبکه قرار دارد.

عیدانه شبکه دو به مخاطبان کودک و نوجوان این شبکه نیز پخش برنامه «یه گله جا» ویژه عید فطر از دوشنبه تا جمعه ساعت ۱۳ و ویژه برنامه پایانی برنامه «نوسفران» به تهیه کنندگی اصغر مهدی ابهری خواهد بود. آخرین قسمت برنامه «نوسفران» با اجرای جشنی با حضور مجریان برنامه های کودک چون مسعود روشن پژوه و عموهای فیتیله ای و بخش هایی متنوع دوشنبه و سه شنبه ۵ و ۶ تیرماه ساعت ۱۵ پخش می شود.

همچنین ویژه برنامه «با ما بیا» از دوشنبه تا جمعه ساعت ۱۴، «بهترین شو» پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۵، «فیتیله» از شنبه تا دوشنبه ساعت ۱۹ و «محله گل و بلبل» از سه شنبه تا جمعه ساعت ۱۹ عناوین دیگر تدارکات ویژه این شبکه برای کودکان و نوجوانان خواهد بود.

آخرین قسمت های جُنگ شبانه «ماه تمام» و «این شرح شرحه شرحه» در کنار برنامه «بهترین شکل ممکن»، «نما دو» و ... از دیگر عناوین برنامه های شبکه دو در این ایام خواهد بود.

شبکه سه سیما

آخرین برنامه تلویزیونی «ماه عسل» به تهیه کنندگی و با اجرای احسان علیخانی روز عید سعید فطر با دعوت از مهمانانی ویژه میزبان نگاه های مردم است.

این ویژه برنامه افطار، روز دوشنبه ۵ تیر از ساعت ۱۷ روی آنتن می رود و به مدت سه ساعت ادامه خواهد داشت و جشنی از مهمانان «ماه عسل» را برگزار می کند. مدعوین این برنامه منتخبی از بهترین مهمانان «ماه عسل» در سال جاری هستند که چند نفر از آن ها به انتخاب مردم و براساس نظرسنجی صورت گرفته، انتخاب شده اند و قصه هایشان و ماجراهایی که پس از حضور در برنامه را پشت سر گذاشته اند، مرور می کنند. پخش این ویژه برنامه از ساعت ۱۷ آغاز می شود و تا اذان مغرب ادامه دارد.

از بخش های دیگر این ویژه برنامه، پنج فیلم برگزیده مسابقه «قهرمان من» است که از میان ۶۰۰۰ فیلم ارسالی از ابتدای ماه مبارک رمضان به برنامه «ماه عسل» انتخاب شده اند.

به مناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه «باغ رمضان» از یکشنبه تا سه شنبه ۴ تا ۶ تیرماه بعد از اخبار شبانگاهی روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.

جنگ شبانه «باغ رمضان» میزبان هنرمندان در عرصه بازیگری و خوانندگی و همچنین ورزشکاران خواهد بود. سام درخشانی، حمید حامی، علیرضا مسعودی از مهمانان ویژه برنامه عید سعید فطر هستند. این مجموعه با محوریت توجه به همنوع، و با هدف تهییج مردم در کمک به مستمندان و ایتام در ماه مبارک رمضان، هر شب به صورت زنده روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد.

از بخش‌های این برنامه می‌توان به کلیپ‌های «خوب باشیم»، مستند «مشاغل» در مورد زندگی انسان‌هایی که با حداقل امکانات شغلی راه‌ اندازی کرده‌اند و همچنین مستندهایی از خیرین مسکن‌ساز، اشاره کرد.

شبکه چهار سیما

مستند «بامداد طاهران» گزارشی از روند برگزاری مراسم عید سعید فطر در کشور های اسلامی نظیر تاجیکستان، عراق، مالزی، آفریقای جنوبی، هند و افغانستان است و از طریق مصاحبه با مردم این کشورها در جریان آداب و رسوم مخصوص این روز قرار می گیریم. این مجموعه در روز دوشنبه ۳:۳۰ و سه شنبه ساعت ۱۵ روانه آنتن شبکه چهار می شود.

مجموعه تلویزیونی «طنز پیشگان» در روز دوشنبه ساعت ۱۱:۴۵ و ساعت ۲۴ و روز سه شنبه ساعت ۲۴ برای پخش از شبکه چهار در نظر گرفته شده است.

مستند «چهار سوی علم» دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۶ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

مستند «چمروک» به کارگردانی یاسین خوشامدزهی، آیین و مراسم ماه رمضان در سیستان و بلوچستان را به تصویر می کشد. در این مستند می بینیم جوانانی که به چمروک معروفند به بلندی کوی و مسجد و نخل می روند تا هلال ماه رمضان را ببینند. مستند چمروک روز دوشنبه ساعت ۱۸ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

مجموعه «گنبد مینا» در روز دوشنبه و سه شنبه ساعت ۲۲:۳۰ به تحلیل و بررسی سریال «پادری» می پردازد.

«نغمه ها» نیز به مناسبت عید فطر در روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت ۲۳ از آنتن شبکه چهار پخش می شود.

مستند «رمضان در ایران» مراسم عید فطر و دید و بازدید افراد و زیارت اماکن مذهبی در چهار طاق واقع در سمنان را به تصویر می کشد. این مستند را روز سه شنبه ساعت ۳:۳۰ از قاب شبکه چهار خواهید دید.

شبکه پنج سیما

شبکه پنج سیما با پخش دو ویژه برنامه جشن مردمی از جزیره زیبای کیش و شهر تهران همراه مخاطبان است.

همچنین قسمت هایی از مجموعه «پاورچین» در روزهای عید سعید فطر روی آنتن شبکه پنج می رود.

«روی ماه» عنوان ویژه برنامه زنده گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که دوشنبه ۵ تیرماه ساعت ۲۰ به مناسبت عید سعید فطر بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

این برنامه به تهیه کنندگی شهرام نسترن راد، جشن شاد و جذاب است که به صورت زنده با حضور جمع زیادی از شهروندان تهرانی برگزار می شود.

دعوت از هنرمندان از جمله مرجانه گلچین و حمید عسگری خواننده، اعطای جایزه به برنده نهایی «مسابقه فامیلی»، پخش وله و میان برنامه از بخش های این برنامه است.

شبکه قرآن و معارف سیما

نماز و خطبه های عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۵ تیرماه به صورت زنده و مستقیم از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.

ویژه برنامه زنده «نگاه خورشید» دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۰:۳۰ تا اذان ظهر از شهر مقدس مشهد روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

«ماه نشان» یکشنبه و دوشنبه به عنوان ویژه برنامه عید فطر ساعت ۲۳ پخش می شود و در این برنامه گروه تواشیح محمد رسول الله (ص) به اجرای برنامه می پردازند.

سخنرانی حجت الاسلام رفیعی ساعت ۲۱:۱۵ در شب عید فطر با موضوع دعای قنوت نماز عید فطر از دیگر برنامه های این شبکه است که روی آنتن می رود.

مستند «مهر و ماه» از مجموعه تلویزیونی «حدیث سرو» با محوریت حضرت آیت الله جوادی آملی دوشنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱ پخش می شود.

مستند زندگی حامد علی زاده برنده مسابقات قرآن نیز از دیگر برنامه های شبکه است که در روز عید سعید فطر روی آنتن می رود.

گزارشی از پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین الملل قرآن مالزی و چگونگی انتخاب قاری ایرانی برای اعزام به این دوره از مسابقات در مستند «از دیار نور تا اوج دور» روایت می شود. این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی اکبر صمصامی دوشنبه ۵ تیر ماه ساعت ۱۹ پخش می شود.

شبکه مستند سیما

یکشنبه چهارم تیر ماه ساعت ۲۰ قسمتی از مجموعه «نماگرد» آماده شده که به موضوع امتحان و کنکور می پردازد. در این قسمت ویدئوهایی درباره امتحان دادن مردم دنیا پخش می شود و برنامه از تفاوت زنان و مردان در این زمینه می گوید.

آداب و رسوم مردم تالش در ماه رمضان قسمتی از مجموعه جدید «برای مهمانی» نیز برای پخش در ساعت ۱۳:۱۵ دوشنبه ۵ تیر در نظر گرفته شده است که «روجه ماه» نام دارد.

این قسمت درباره آداب و رسوم مردم تالش در ماه مبارک رمضان است. پیشواز رفتن مردم این شهر برای ماه مبارک، تطهیر مساجد، دیدو بازدیدها و برگزاری ضیافت افطار، غذاهای محلی مردم تالش در ماه رمضان، چگونگی رویت هلال، آداب و رسوم عید فطر که مردم سر قبور رفتگان می روند و با آنها دیدار می کنند و حضور در مراسم نماز عید فطر، مهمانی دادن و دف زدن از جمله این آداب و رسوم است که در این قسمت به تصویر کشیده می شود.

«پردیس های خیال» از تولیدات شبکه مستند، ساخته هادی آفریده قصه باغ های ایرانی با قدمت ۱۰۰ تا ۶۰۰ سال را روایت می کند که از زمان کوروش تا ۱۰۰ سال پیش قدمت دارند.

نکته شگفت انگیز اینکه این باغ ها در کویر و محل هایی ساخته می شده که صد در صد خشک و بی آب بوده و با استفاده از تکنیک های منحصر به فرد ایرانی آبیاری می شده است.

این مستند دوشنبه ۵ تیر ساعت ۱۴:۴۵ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.

«سر الکس فرگوسن؛ رازهای موفقیت» مستندی خارجی و در ژانر ورزشی و پرهیجان است که با پخش در ساعت ۱۶ روز دوشنبه پنجم تیر ماه، دوران مربی گری این مربی را به نمایش می گذارد که در فوتبال به چنان جایگاه عظیمی رسید که نه تنها برخی او را بهترین سرمربی تاریخ فوتبال می دانند، بلکه حتی از او به عنوان برترین سرمربی تاریخ ورزش یاد می کنند.

این مرد اسکاتلندی در سال ۱۹۸۶، در حالی که پیش از آن با تیم گمنام «آبردین» اسکاتلند موفق به شکست دادن رئال مادریدِ بزرگ در فینال جام برندگان اروپا شده بود، به منچستریونایتد آمد تا باشگاهی در حال نزول را به شکوه سابق خود برساند.

در این مستند ۶۰ دقیقه ای که سه شنبه ۶ تیر ساعت ۹ بازپخش می شود، سر الکس فرگوسن از رازهایی که برای بیش از ربع یک قرن موجب موفقیت او در باشگاه منچستریونایتد شد، پرده بر می دارد.

ساعت ۲۰ دوشنبه ۵ تیر به پخش قسمت دیگری از مجموعه «نماگرد» اختصاص دارد که درباره سربازی است.

در این قسمت کیوان ساکت اف مجری برنامه به بیان خاطرات، سختی‌ها و شیرینی‌های دوران سربازی می‌پردازد و همچنین تصاویر پربیننده فضای مجازی درباره سربازی هم پخش می شود.

«فطر تاجیکان» ساخته مهدی بمانی دوشنبه ۵ تیر ساعت ۱۰ روی آنتن می رود. این مستند مراسم عید فطر و روزه در ایام ماه مبارک رمضان در تاجیکستان را به تصویر می کشد.

«امپراطوری سنجاب ها» ساخته فرشاد افشین پور، مستندی در ژانر حیات وحش است که در روز سه شنبه ساعت ۱۴ پخش می شود.

این فیلم مستند به نمایش زندگی اعجاب‌انگیز سنجاب‌های زمینی در بستر طبیعت استان همدان می‌پردازد.

«زنی به نام بلفاست» ساخته مارک کازینز درباره شهر بلفاست و شهروندان آن است که از زبان یکی از ساکنان سابقش روایت می شود.

تصاویری از شگفتی های فوق العاده کره زمین در این مستند ساعت ۱۵:۳۰ سه شنبه ششم تیر روی آنتن می رود و روز بعد ساعت ۸ صبح بازپخش می شود.

همچنین مستند حیات وحشی «زمین سیاره شگفت انگیز» در دو قسمت دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۱ روی آنتن می رود که مخاطبان در آن با تمامی شگفتی های فوق العاده کره‌ زمین همراه با دیوید اتنبرو آشنا می شوند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
کارگردان مجموعه "فراری " در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

مایل نیستم رسانه ها و بویژه صدا و سیما عنوانی را به سریال « فراری » نسبت دهند!

۱۲:۵۷  -  ۱۳ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با نگین صدری زاده، از پژوهشگران و نویسندگان موفق و پرکار عرصه کودک و نوجوان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طرح توسعه زبان و ادبیات فارسی را در سطح ملی برگزار می‌کند/ کتاب گلستان سعدی به شیوه آسان خوانی برای کودکان عرضه می‌شود

۱۸:۳۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تکواندو در گفت وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

هرگز قول مدال ندادم و اینبار هم هیچ تضمینی نیست!

۲۳:۳۴  -  ۱۶ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار