دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰  |  Monday, 29 November 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۴۹۷
تاریخ انتشار : ۰۲ : ۰۹ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
او از نسل جدید موسیقی پاپ است واهداف مهمی در راه خوانندگی دارد. در اصفهان زندگی می کند و به زودی شاهد درخشش در دنیای موسیقی خواهیم بود. به همین منظور دیباچه به گفتگوی اختصاصی با احسان افشار پور نشسته است که متن این گفت وگو را در ادامه می خوانید: 

 

چه زمانی به صورت جدی وارد دنیای موسیقی شدید؟

 

از18 سالگی وارد این حرفه شده ام و توسط دوست خوبم هادی قنادی در این راه قدم برداشتم. در ابتدای کارم با افراد سرشناس در این حوزه از جمله میلاد ترابی و علی بحرینی کار خودم را آغاز کردم و 4 سال است که به صورت جدی این حرفه را دنبال می کنم.

 

در شروع فعالیت موسیقیتان کمی با وسواس عمل کردید؟ چقدر این موضوع را تایید می کنید؟

 

بله. کمی با وسواس و محافظه کارانه عمل کردم. چون اعتقاد دارم اگر کسی به خوانندگی و  ورود به دنیای موسیقی علاقه مند است باید اولین گام خودش را محکم بردارد. برای همین زمانی که با هادی قنادی در این مورد صحبت کردم کسانی را که در زمینه موسیقی حرفه ای بودند رابه من معرفی کردند.

 

از کار جدید چه خبر؟

به امید خدا قرار است که تیتراژ برنامه " مشترک مورد نظر "  از شبکه 3 با صدای من پخش شود . البته تک آهنگ های جدیدی هم به زودی پس از اخذ مجوزها منتشر میکنم .

احسان افشار پور ، دیباچه 2


 

آرامش واحساس در کارهایم وجود دارد

 

اگر به عنوان مخاطب کارهای خودتان را گوش دهید فکر می کنید چه ویژگی در صدای شما وجود دارد که مردم را جذب می کند؟

 

من اگر کارهای خودم را به عنوان یک مخاطب گوش کنم فکر می کنم آرامش به همراه یک احساس واقعی در کارهایم نهفته است.

 

شما جزو آن دسته از خواننده ها هستید که مطابق میل مردم آواز می خوانید؟

 

باید صادقانه بگویم یا باید درکارت آنقدر حرفه ای باشی که بتوانی سبک جدیدی را در دنیای موسیقی خلق کنی یا اینکه طبق سلیقه مردم آواز بخوانی. فکر می کنم هر خواننده ای دوست داشته باشد طبق سلیقه هوادارانش بخواند. در حال حاضر با افتخار می گوییم تا به امروز هرچه که خواندم برای مردم و طبق سلیقه آنها و خودم بوده است.


 

اگر به گذشته برگردید باز هم به خوانندگی فکر می کنید؟

 

بله صد درصد خوانندگی را انتخاب می کردم ،اما در حال حاضر زمانی که به گذشته فکر می کنم دوست داشتم که کارهایم را با سرعت عمل بیشتری انجام می دادم، چون ما در ایران خواننده خوب زیاد داریم و برای اینکه بتوانیم خوب بمانیم باید کارهایمان را با سرعت و دقت پیش ببریم.

 

به خواندن تیتراژ علاقه دارید؟

 

فکر می کنم هر خواننده ای به خواندن تیتراژ تلویزیونی علاقه داشته باشد. به نظر من هر خوانده ای برای برقراری ارتباط با هوادرانش باید از هر فرصتی استفاده کند تا دیده شود.

 

فکر می کنید ما چه زمانی می توانم آلبوم احسان افشار پور را در دست مردم ببینیم؟

 

در حال حاضر من 8 تا تراک آماده پخش دارم وبرنامه اصلی من برای سال 95 این است که فقط میخواهم تراک هایم را منتشر کنم واگر فرصتی داشته باشم بازهم تیتراژ بخوانم. به امید خدا اگر آهنگ های که منتشر کردم بازخورد خوبی در میان مردم داشته باشد چرا که نه حتما آلبوم می دهم .

دیباچه، افشار پور


 

کنسرت سقف آرزوی هر خواننده است

 

با این اوصاف تمایلی به اجرای کنسرت دارید؟

 

به عقیده من اجرای کنسرت سقف آرزوی هر خواننده ای است. هر خواننده ای دوست دارد برای مردم کنسرت برگزار کند و احساسش رابامردم از طریق خواندن درمیان بگذارد.

 

به عقیده شما موسیقی چقدر در زندگی انسان موثر است؟

 

خیلی زیاد موثر است. این موضوع تا جایی پیش رفته که روانشناسان هم درمورد اثر موسیقی بر جسم وروح نظریه هایی را ارائه داده اند. به اعتقاد من گوش کردن به موسیقی باعث آرامش می شود.

 

شما به چه سبکی از موسیقی علاقه مند هستید؟

 

پاپ ، به همین دلیل این سبک را برای خوانندگی انتخاب کردم .

 

نوازندگی هم می کنید؟

 

در حال حاضر به دلیل مشغله کاری که دارم فرصت این کار راندارم، اما دوست دارم در این راه هم قدم بردارم.

 

اساسا تقلید در آثار هنری را چطور می بینید؟

 

تقلید در کار بعضی از خوانندگان به طور کلی مشهود است ،اما این به این معنی نیست که تقلید همیشه در کارهای خوانندگان بد است. صدای بعضی از خوانندگان به هم شبیه است و باید بگویم شایدبعضی از خوانندگان ما در کارهایشان تقلید وجود داشته باشد، اما با گذشت زمان و رفته رفته با پیشرفت های چشمگیری که داشتند توانسته اند جای آن خواننده را در میان مردم پر کنند.

احسان افشار پور 2 دیباچه


 

مردم مرا با آهنگ انگیزه می شناسند

 

مردم احسان افشار پور را با کدام آهنگ می شناسند؟

 

مردم من را با اهنگ انگیزه می شناسند وفکر می کنم آن آهنگ به خوبی با مردم ارتباط برقرار کرد.

 

دوست دارید در آینده باچه خواننده های همخوانی کنید؟

 

من با بیشتر اهالی موسیقی وخوانندگان دوست هستم، اما همیشه کارکردن با علیرضا طلیسچی و امین رستمی را بسیار دوست دارم وبا بابک مافی دوست خوبم هم کار کرده ام، اما سبک این عزیزان را دوست دارم وبه خوبی با موسیقیشان ارتباط برقرار می کنم.

 

ترانه در موزیک خوب چقدر موثر است؟

 

بعضی از خوانندگان ما شعرمحورهستند و اساس اصلی موسیقیشان شعر است ، اما در حال حاضر ترانه های خیلی ساده وعامیانه مورد پسند مخاطبان قرار نمی گیرد. برای خود من هم شعر درحدی مهم است که بتوانم با مخاطبانم ارتباط برقرار کنم.

 

دوست دارم محبوب باشم نه مشهور

 

چقدر به شهرت فکر می کنید؟

 

هرچیزی به اندازه خودش خوب است. من اعتقاد دارم محبوبیت بهتر از شهرت است. بعضی از افراد مشهور ما با اینکه شهرت دارند اما محبوب نیستند. محبوب ماندن با ارائه کارخوب و ارتباط با مردم شکل می گیرد.

 

خاطره خاصی از دنیای موسیقی دارید که برای مخاطبان دیباچه جذاب باشد؟

 

بله. حضورم در برنامه خوشا شیراز پر از خاطره بود. زمانی که در آن برنامه خواندم هیجان خاصی به وجود آمد که برای خودم بسیار دلنشین بود .

 

در آخر ؟

 

تشکر می کنم از مسئولین حوزه موسیقی که به جوانانی همچون من که با علاقه و پله پله وارد هنر موسیقی شدیم اعتماد می کنند همچنین  از پدرومادر عزیزم ، هادی قنادی و شاهین جمشیدی که همیشه حامی من بودند تشکر ویژه میکنم.

 

 

زهرا تمکین

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها