شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹  |  Saturday, 27 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۴۲۰
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۱۱ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر رسماً از ساعت 14:30 با نمایش فیلم «اهالی خیابان یک طرفه» در بخش سینماحقیقت (مستند) آغاز شد که نخستین فیلم در نخستین روز جشنواره یک اثر متفاوت است.

دیباچه:

نخستین روز سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در حالی از عصر امروز آغاز شد که پیش‌بینی‌های تاکید دارد، مهم‌ترین فیلم به نمایش درآمده در روز اول این رویداد، «نیمه شب اتفاق افتاد» به کارگردانی تینا پاکروان خواهد بود.

به گزارش «تابناک»؛ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر رسماً از ساعت 14:30 با نمایش فیلم «اهالی خیابان یک طرفه» در بخش سینماحقیقت (مستند) آغاز شد و نخستین فیلم در نخستین روز جشنواره یک اثر متفاوت است.

پس از نمایش «اهالی خیابان یک طرفه»، در بخش سینمای هنروتجربه، فیلم «برداشت دوم، قضیه اول» به کارگردانی پویان باقرزاده به نمایش در خواهد آمد و سپس در بخش فیلم «گیتا» به کارگردانی مسعود مددی در بخش سینمای ایران (نگاه نو) رونمایی خواهد شد.

دیباچه- جشنواره
در ادامه نمایش‌های روز نخست، نمایش‌های حساس از ساعت 21 آغاز خواهد شد و «نقطه کور» سومین ساخته مهدی گلستانه و همچنین «نیمه شب اتفاق افتاد» به کارگردانی تینا پاکروان در بخش سینمای ایران (سودای سیمرغ)، در سالن اصلی برج میلاد رونمایی می‌شود.

مستند دولتی «اهالی خیابان یک طرفه» که به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی باقری و سرمایه گذاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته شده، درباره خیابان «قوام‌السلطنه» سابق یا «30 تیر» فعلی است که زندگی اجتماعی و فرهنگی آن خیابان و خیابان‌های اطراف را بررسی می‌کند.


 
در این فیلم مستند بلند، 6 کاراکتر که در این خیابان زندگی یا کار کرده‌اند درباره‌ی آنها صحبت می‌شود؛ «لوون هفتوان» در خیابان 30 تیر کتاب‌فروش بوده، «دکتر فرهاد خردمند» ساکن آن خیابان و مترجم زبان ایتالیایی است، «مارینا هاشم‌زاده» و مادر ایشان در این خیابان کافه‌دار هستند، «استاد سعید خاک‌نگار مقدم» کاشی‌کار است و کاشی هفت‌رنگ کار می‌کند، «آرا داودیان» پیانیست است و «شاهن بازیل» ساکن آن خیابان بوده و هست و به شغلی مترجمی مشغول است.

 
برچسب ها: دیباچه ، جشنواره فجر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹