جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹  |  Friday, 05 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۶۵
تاریخ انتشار : ۵۰ : ۰۷ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا در نگاه ارشاد تفاوتی میان خوانندگان موسیقی سنتی و پاپ وجود دارد اظهار داشت: سالار عقیلی با دیگران متفاوت است. شرایط و نوع تعامل او با مسئولان و مدیران و دلبستگی‌اش به نظام و انقلاب بر کسی پوشیده نبوده و نیست و صدای ایشان را می‌توان در بسیاری از سریال‌های تاریخی شنید.

اختصاصی دیباچه:

نوش آبادی ادامه داد: او در این میان غفلتی کرد و آن هم به خاطر این  است که ماهیت آن شبکه را نمی‌دانست و بعد از حضورش در آن، متوجه شد که نباید در آن شرکت می‌کرده و بعد از آن هم پیامی داد و از این بابت عذرخواهی کرد.

سخنگوی وزارت ارشاد ادامه داد: آقای عقیلی در نامه‌ی خود به این مسأله اشاره کرد که همیشه برای مردم و کشورش خوانده و عاشق ایران است. همچنین تأکید کرد که فردی سیاسی نیست. ضمن آنکه ایشان زمان مصاحبه‌اش با آن شبکه، از اروپایی‌ها انتقاد کرد که امکان ترویج موسیقی ایرانی را فراهم نمی‌کنند و در واقع از فرهنگ و هنر ایرانی هراس دارند. ایشان هیچ مسأله‌ای برخلاف مصالح کشورش بیان نکرد.

 

دیباچه-نوش ابادی


نوش‌آبادی البته اضافه می‌کند که حضور در این شبکه‌ها که معاند نظام به شمار می‌روند، به هیچ عنوان قابل دفاع نیست: من در کنفرانس مطبوعاتی نیز به این مسأله اشاره کردم که این حرکات نه قابل دفاع است و نه قابل توجیه؛ اما آقای عقیلی عذرخواهی کردند و از سوی دیگر، بارها پایبندیشان‌ به نظام و کشور را نشان داده‌اند و این رفتار با کسی که مدام با شبکه‌های ماهواره‌ای و رادیو تلویزیون‌های غیرمجاز رابطه دارد، تفاوت می‌ کند.

سخنگوی وزارت ارشاد فضای جبران و ارتباط مجدد با فرهنگ و هنر را برای کسی که خطایی انجام داده و به اشتباهاتش پی برده، باز می‌داند و می‌گوید: وزارت ارشاد همواره با روی باز با هنرمندان برخورد می‌کند و در این موضوع میان، خواننده‌ی پاپ و سنتی تفاوتی برای این مجموعه وجود ندارد.

 

  • زهرا تمکین

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹