سه‌شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹  |  Tuesday, 26 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۱۸۹
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۱۲ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
نمایش‌های شش ماه نخست سال 96 در تماشاخانه سنگلج مشخص شد.

به گزارش دیباچه، مدیریت تماشاخانه سنگلج نمایش‌هایی که قرار است در شش ماه نخست سال 96 در قدیمی‌ترین تماشاخانه فعال پایتخت روی صحنه برود را معرفی کرد.

برنامه های شش ماه اول سال 96 تماشاخانه سنگلج اعلام شد

برنامه فصل بهار تماشاخانه سنگلج مبتنی بر حمایت مجدد از دو نمایش پرمخاطب در سال‌های گذشته و دو برنامه ویژه خواهد بود. در ابتدا از تاریخ سوم فرودین ماه تا 15 اردیبهشت نمایش «خواستگاری» به نویسندگی و کارگردانی «سیدعظیم موسوی» روی صحنه می‌رود و از تاریخ 17 اردیبهشت تا 21 خردادماه نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به نویسندگی«رضا شفیعیان» و کارگردانی «شهاب‌الدین حسین‌پور» اجرا خواهد شد.

همچنین در فصل بهار اپرت «آوازخوان زباله‌ها» به نویسندگی و کارگردانی «نفیسه لاله» از تاریخ 17اردیبهشت تا 22 همین ماه به مدت 5 شب روی صحنه خواهد رفت. در ادامه نیز همزمان با ایام شهادت مولی الموحدین (ع) از تاریخ 22 خرداد تا 2 تیرماه ویژه‌برنامه «شهادت‌خوانی رمضان» شامل منقبت‌خوانی، پرده‌خوانی، شبیه‌خوانی و ... در تماشاخانه سنگلج اجرا خواهد شد.

در فصل تابستان نیز در ابتدا نمایش «بنگاه تئاترال» به نویسندگی «علی نصیریان» و کارگردانی «هادی مرزبان» از تاریخ 5 تیرماه تا 3 شهریور اجرا خواهد داشت و در ادامه ویژه‌برنامه «با آقای خلج» شامل نمایشنامه‌خوانی آثار «اسماعیل خلج» توسط خود نویسنده و بازیگران شناخته شده تئاتر از تاریخ 5 تا 8 شهریورماه روی صحنه خواهد رفت.

هجدهمین جشنواره آیینی-سنتی نیز از تاریخ 9 تا 15 شهریورماه در تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹