يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹  |  Sunday, 24 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۰۹۳
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۱۰ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۵
محمد علی طالبی گفت: بدون اینکه به ما اطلاعی دهند سنگ قبر پسر جوان تازه گذشته ما را در قطعه هنرمندان کنده‌اند و به کناری انداختند این رفتار غیر اخلاقی داغ ما را تازه کرده است وزارت ارشاد باید رسیدگی کند.

به گزارش دیباچه، محمدعلی طالبی کارگردان سینمای ایران در انتقاد از اتفاقاتی که در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا (س) در حال رخ دادن است، گفت: کمتر از دو سال پیش بود که پسرم به شمال سفر کرد تا فیلمی را در آنجا بسازد که اتومبیلش با یک نیسان تصادف می‌کند و بعد از اینکه او را به بیمارستانی در آنجا می‌رسانند بر اثر رسیدگی نکردن فرزندم جان خودش را از دست می‌دهد. به دلیل اینکهوی در ادامه افزود: به دلیل اینکه پسرم فیلمساز و تدوین‌گر بود دوستان پذیرفتند که او را قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) جای دهند این در حالی است که آرش طالبی فرزندم 29 سال بیشتر نداشت. در ابتدا به ما گفتند قبری که برای پسرم در نظر گرفته‌اند سه طبقه است و از ما پرسیدند آیا می‌پذیرید که در آنجا دفن شود. با توجه به اینکه این شرایط برای سایر قبرها نیز در آنجا وجود دارد ما نیز پذیرفتیم و البته به ما گفتند تا چند سال آینده کسی در اینجا دفن نخواهد شد.

رفتار غیرفرهنگی و ناشایست در«قطعه هنرمندان» باز هم تکرار شد!

طالبی در ادامه انتقاداتش گفت: من و مادرش با کلی عشق و علاقه سنگ یادبودی را برای مقبره پسرمان در نظر گرفتیم که فردی با ما از آنجا تماس گرفت و گفت سنگ قبر پسرتان کنده شده و به کناری گذاشته شده است. نکته ناراحت‌کنده و غم‌انگیز این است که بدون اینکه به ما بگویند و ما را در جریان بگذارند سنگ قبر را کنده به کناری انداختند و کسی را که مرحوم شده بود در آنجا قرار دادند. نکته بسیار غم‌انگیز این است که چرا نباید به ما اطلاع دهند، آن هم در شرایطی که هنوز داغ ما تازه است در قطعه هنرمندان که زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی است چنین اتفاقی رخ داد.

او همچنین اظهار کرد: نکته تأسف‌آور که باید به آن اشاره کرد این است که آنها حتی برای احترام هم که شده از ما یک اجازه و کسب تکلیف نکردند و یا اینکه هیچ اطلاعی به ما ندادند. طی تماس تلفنی که با خانه سینما داشتم آنها نیز عنوان کردند بارها این اتفاق افتاده و متأسفانه برای سایر خانواده‌ها این عمل ناپسند رخ داده است. تنها دلیل مصاحبه من ابتدا این است که واقعاً ابعاد این موضوع زیاد شده است و باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع رسیدگی کند.

وی در ادامه افزود: این رفتار غیرفرهنگی و ناشایست به بازماندگان افرادی که پیکرشان در قطعه هنرمندان جای گرفته است لطمه روحی و روانی زیادی به آنها می‌زند. به دلیل همین برخوردها رسماً یک وصیت‌نامه نوشته‌ام و آن را در اختیار همسرم قرار دادم و خواستم به دلیل بی‌احترامی که به فرزند مرحومم و ما شده است من را در قطعه هنرمندان نخوابانید، در هر بیابانی که شده است حاضرم آرام بگیرم اما در قطعه هنرمندان نه.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹