جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 07 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۰۸
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۱ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

تازه ترین آلبوم موسیقی سامی یوسف دوشنبه ۱۲ بهمن ماه به چهار زبان عربی، انگلیسی، فارسی، کردی و ترکی منتشر می شود.دیباچه:


تازه ترین آلبوم موسیقی سامی یوسف خواننده ایرانی الاصلی موسیقی با عنوان «برکت» در ۱۴ قطعه دوشنبه ۱۲ بهمن ماه به چهار زبان عربی، انگلیسی، فارسی، کردی و ترکی منتشر می شود.

دیباچه - سامی یوسف


تمام قطعات این آلبوم برگرفته از آواهای قدیمی اسلامی که در قرون میانی در دنیای اسلام رایج بوده، است و نواهایی سنتی از اندلس تا چین و مراکش و خراسان و بلخ را شامل می شود. پیش از این، قطعه «ان فی الجنة» که در وصف اهل بیت علیهم السلام بود به عنوان پیش نمایش این آلبوم منتشر شده بود.


سامی یوسف در این آلبوم دو آهنگ فارسی نیز خوانده که یکی به نام «ای عاشقان» با غزلی از مولوی و دیگری آهنگ به نام «یا رسول الله» است که به چهار زبان عربی، فارسی، ترکی و کردی خوانده شده است.


برنا نوشت :ستاره جوان موسیقی جهان اسلام «برکت» را نماد ایستادن در برابر افراطی گرایی و خشونت می داند و درباره آلبوم جدید خود می گوید: «من در جدیدترین آلبومم تلاش کردم با دعوت به توازن و تعادل، دعوت به اعتدال و راه میانه، دعوت به حقیقت وحدت آفرین پاسخی به رشد خشونت و افراط گرایی در دنیایمان بدهم. با این حال در این آلبوم مجبور شدم دیدار دوباره ای با موسیقی کسانی داشته باشم که قبل از ما در این راه میانه به سمت مرکز حرکت کرده اند. من معتقدم که بسیاری از مشکلات فعلی ما عمیقا مرتبط با یک نوع قطع ارتباط فرهنگی با گذشته و فراموشی میراث فرهنگی، هنری و معنوی ماست. در پاسخ، این آلبوم به عنوان تجلیل بیش از ۱۰۰۰ سال سنت موسیقی اسلامی و دعوت به بهره گیری از این میراث ارزشمند ساخته شده است. امیدوارم این آلبوم به عنوان یادآوری از سنت باشکوه و تمدن بزرگی که وارث آن هستیم عمل کند و دعا می کنم که تمام شنوندگان با هر زمینه ای راهی به سوی منزلگاه، راهی به سوی آرامش و راهی به سوی صلح در این موسیقی پر برکت پیدا کند.»


«المعلم»، «امت من»، «هر جا که هستی»،«سلام»، «مرکز»، « ترانه های راه» آلبوم هایی بودند که پیش از انتشار آلبوم برکت از سامی یوسف منتشر شده بود.
برچسب ها: دیباچه ، سامی یوسف
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«فقیهه سلطانی»، بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما در گفتگو با دیباچه گفت:

تحمل ریتم کُند سریال‌های اخیر را ندارم | تصویری که از زن در سریال‌ها به نمایش در می‌آید را نمی‌پسندم!

۱۰:۴۰  -  ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
«اصغر پیران»، خواننده و بازیگر سینما و تئاتر در گفتگو با دیباچه گفت:

بامداد افشار می‌گوید " جنس صدای من با آهنگسازی او سازگارتر است | من نه سبک دارم و نه تعزیه­ خوان هستم!

۱۲:۵۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
گفتگو «دیباچه» با لیلا صبوحی نویسنده «نیوتن زیر دختر گردو»

 خودسانسوری در زنان نویسنده بیشتر است | این روز‌ها مشغول بازنویسی خاطره‌های پدرم هستم!

۱۱:۰۴  -  ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار