يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹  |  Sunday, 24 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۰۳۹
تاریخ انتشار : ۳۶ : ۱۰ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
اولین نشست معاون سیما به همراه تعدادی از مدیران شبکه‌های سیما به منظور اعلام برنامه‌های نوروز 96 برگزار شد.

به گزارش دیباچه، در نشست شب گذشته (۱۷ اسفندماه) مرتضی میرباقری به همراه مدیران شبکه‌های یک (علیرضا برازش)، دو(محمدرضا جعفری جلوه)، پنج (مجید زین العابدین)، قرآن (حسین محمدزاده)، مستند (سلیم غفوری)، کودک (محمد سرشار)، سلامت (احمت سفیدی) و قائم مقام شبکه نسیم (علی‌اکبر کاظمی) گزارشی از برنامه های نوروزی سیما اراده شد که در این گزارش مروری بر مهمترین مطالب این نشست خبری شده است.

میرباقری خطاب به فردوسی پور: وقتی کسی مورد اقبال است نباید هر احساسی را بروز دهد

* ویژه‌برنامه‌های سال تحویل ۹۶ تنها از چند شبکه پخش می‌شوند؛ «بوی عیدی»، «محله گل و بلبل»، «سه ستاره»، «۴»، «تحویل سال قرآنی» و «ویژه برنامه افق» به ترتیب از شبکه های یک، دو، سه، چهار، قرآن و افق پخش می شود.

* پنج مجموعه نمایشی مفرح در طول ایام تعطیلات از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار و پنج سیما پخش می‌شود؛ مجموعه «علی‌البدل» از شبکه یک سیما، «مرز خوشبختی» از شبکه دو سیما، «خانه ما» از شبکه سه سیما، سریال خارجی دوران کهن از شبکه چهار سیما و مجموعه «شوخی کردم» قرار است در تعطیلات نوروز راهی آنتن شوند.

* در طول ایام نوروز برخی از شبکه ها به تولید مسابقات جذاب پرداخته اند از جمله این مسابقه ها می توان از مسابقه «دستپخت» ، «دست‌پخت‌های خودمانی»، «آقای گزارشگر»، «میهمان ما باشید» ، «زمانی برای خندیدن» ،«آقای آتش نشان» و «اسراء» یاد کرد.

* مجموعه نمایشی عروسکی «کلاه قرمزی» به تهیه‌کنندگی حمید مدرسی و با اجرای ایرج طهماسب در ۱۴ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای، هر شب ساعت ۲۳ پخش می شود. تکرار این برنامه هر روز ساعت ۱۵ است.

* مسابقه «بهترین شو» (فیتیله‌ای‌ها)، به تهیه‌کنندگی علیرضا آقایی و با اجرای محمد مسلمی، علی فروتن، حمید گلی. در ۲ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای، در ایام نوروز، جمعه‌ها ساعت ۱۳:۳۰ پخش می شود. هدف این مجموعه استعدادیابی در بین کودکان و نوجوانان است.

* در طول تعطیلات نوروزی ۱۲۰ فیلم سینمایی خارجی و ۱۵ فیلم از شبکه‌های سیما پخش می شود؛ «بادیگارد»، «طمع شیرین خیال»، «زاپاس»، «یک گزارش واقعی»، «مجرد چهل ساله»، «ناردون» و «مهای سیاه کوچولو» از جمله این فیلم‌های سینمایی ایرانی هستند.

* تاک‌شوی «یک بار دیگر» با اجرای احمد نجفی از برنامه‌های شبکه پنج سیماست که برای نوروز در نظر گرفته شده است.

* برنامه «خندوانه» در تعطیلات عید با مسابقه خنداننده شو و پانتومیم توسط هنرمندان همراه خواهد بود. همچنین برنامه «دورهمی» با تغییراتی در دکور و بازیگران برای نوروز در حال تولید است.

* برنامه‌های شبکه کودک از ۲۴ اسفند آغاز می‌شوند و تا ۱۳ فروردین‌ماه ادامه خواهند داشت.

* مسابقه «دست‌پخت‌های خودمانی» با اجرای روشنک عجمیان و حسین رفیعی در ایام عید از شبکه دو سیما پخش می‌شود . این مسابقه آشپزی که چهره‌های هنری و ورزشی در آن حضور دارند، در ۱۴ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای، هر شب ساعت ۲۰ از شبکه دو پخش می شود.

* شبکه پنج سیما در ایام نوروز رقابت داوطلبان استخدام در آتش نشانی را در برنامه «آقای آتش نشان» نشان می‌دهد.

* در طول ایام تعطیلات عید چهار قسمت نوروزی از مجموعه «شکرستان» برای پخش از شبکه نسیم درنظر گرفته شده است و ۲۰ قسمت تکراری روی آنتن شبکه یک می رود.

* میرباقری از تدارک ۱۰۰ سریال برای سال ۹۶ خبرداد و در عین حال گفت: تلویزیون تا سال ۹۷ کنداکتور نمایشی‌اش معین است.

* معاون سیما از افزایش فعالیت بازیگران در مجموعه‌های تلویزیونی سخن گفت و توضیح داد: در حال حاضر ۱۰ بازیگر و عوامل مختلف در سریال‌های در حال تولید سیما که به ۱۰۰ سریال می‌رسد فعالیت دارند و مهاجرتی که در بازیگران و بخشی از عوامل تولید به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای داشتیم، نه‌تنها متوقف شده، بلکه برخی از آنها بازگشته‌اند.

* معاون سیما اظهار کرد: محمدرضا شجریان بعد از انتخابات ۸۸ برای خودش منعی قرار داد که ما نمی‌توانیم صدایش را پخش کنیم. اگر ایشان از مواضع خود بعد از انتخابات ۸۸ عدول کرده و بازگشته باشد و آن را اعلام کند ما صدای ایشان را پخش می‌کنیم.

* میرباقری درباره صحبت‌های خارج از موضوع فردوسی‌پور در برنامه «نود» گفت: وقتی کسی مورد اقبال است نباید هر احساسی را بروز دهد.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹