سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹  |  Tuesday, 02 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۹۳۴
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۱۳ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
در پی اعلام مدیر پاسارگاد در مورد احداث آرامگاه شهدای گمنام در حریم درجه دو این مجموعه تاریخی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری این کار را بی‌احترامی به پیکر پاک شهدای گرانقدر دانست.

به گزارش دیباچه، سیدمحمد بهشتی در ارتباط با ساخت آرامگاه شهدای گمنام در حریم پاسارگاد، گفت: تدفین شهدای گمنام در نقاط شاخص که خود شناخته شده‌ هستند و هویت تاریخی دارند، احترام به شهدای گمنام نیست، بلکه می‌تواند بی‌احترامی نیز باشد، زیرا حضور شهدای گمنام می‌تواند هر ناکجایی را تبدیل به جایی به عنوان مقصد حضور مردم تبدیل کند.

واکنش رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی به ساخت آرامگاه شهدای گمنام در حریم پاسارگاد

وی ادامه داد: شهدای ما که کم‌ارزش نیستند که سر راه جای دیگری باشند، پیکر مطهر شهدا خود به تنهایی مقصد مردم است و آداب ادب به جا آوردن شهدا اینگونه نیست.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی افزود: دلیل ندارد بخواهیم چیزهایی که خود واجد ارزش هستند را به رخ جاهایی که ارزش متفاوتی دارند، بکشیم؛ این کار بی‌احترامی به شهدا است.

بهشتی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است؛ این کار در ثبت جهانی پاسارگاد نیز خللی ایجاد کند؟ توضیح داد: حتما این مساله موجب ایجاد مشکل می‌شود، اما این یک بعد قضیه است، بحث دیگر تکریم شهداست که موجب نگرانی شده‌است.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹