شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  Saturday, 16 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۷۳۹
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۱۱ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۵
مدیر نشر «هرمس» از انتشار یک آلبوم جدید تا پایان سال و برگزاری تازه ترین کنسرت «کوارتت کاسته» در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش دیباچه، رامین صدیقی مدیر موسسه «هرمس» با اشاره به تازه ترین فعالیت های این مجموعه در عرصه موسیقی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته تا ۱۰ روز آینده آلبوم موسیقی «هفت جان» با هنرمندی آرشید آذرین توسط موسسه هرمس روانه بازار موسیقی می شود. این آلبوم شامل قطعاتی برای پیانوست که با توجه به حال و هوای متفاوتی که آهنگساز برای قطعات در نظر گرفته می تواند مورد توجه علاقه مندان قرار گیرد.

«هفت جان» اسفندی شد!

وی ادامه داد: نشر هرمس تا پایان سال فقط این آلبوم موسیقایی را روانه بازار خواهد کرد و با توجه به اینکه فرصت دیگری برای انتشار آلبوم وجود ندارد طبیعتا تمامی برنامه ریزی ها به سال آینده طبق پیش بینی هایی که برای کارهای بعدی انجام گرفته، موکول می شود.

صدیقی در پایان به برگزاری سری جدید کنسرت های «کوارتت کاسته» در سال آینده اشاره کرد و گفت: برای برگزاری کنسرت کوارتت کاسته برنامه ریزی هایی انجام گرفته که بر اساس آن روزهای ۱۴ و ۱۵ اردیبشهت ماه سال ۹۶ تازه ترین اجرای زنده این مجموعه موسیقایی در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می شود. کارهای نهایی آلبوم جدید این گروه نیز در کشور ترکیه انجام گرفته که به زودی درباره آلبوم جدید اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد گرفت.

اعضای کوارتت کاسته در کنسرت های گذشته را احسان صدیق نوازنده گیتار الکتریک، مازیار یونسی پیانو و آوا، پیتر سلیمانی‌پور نوازنده ساکسیفون، کلارینت و روزبه فدوی نوازنده درامز تشکیل می دادند.

این کوارتت که بانی آن احسان صدیق است، در اواخر سال ۹۱ تشکیل شد و موسیقی آنها مبتنی بر خلاقیت گروهی و انفرادیِ اعضایش است و قالب آن از ریتم محلی تا ساخته‌های آزاد را شامل می‌شود. آنها تمایل به خلق آثاری دارند که بازتابنده نگاه امروزی‌شان به موسیقی جهان باشد. کوارتت کاسته گذر خود از میان موسیقیِ دهه ۷۰ میلادی تا آواهای محلی، از موسیقی آوانگارد سده بیستم تا موسیقی جَز معاصر را با چاشنی بداهه‌نوازی به ساختاری شنیداری تبدیل می‌کند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹