چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹  |  Wednesday, 20 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۶۹۹
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۰۸ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان سینمایی در مراسم اجرایی شدن مرحله دوم طرح سینما سلام در خرامه گفت: در ایران باید ٨ هزار سالن سینما وجود داشته باشد.

به گزارش دیباچه، حجت‌الله ایوبی افزود: کشوری که از آمار مطلوبی در تولیدات سینمایی برخوردار است نباید تنها 500 سالن سینما باشد؛ این شایسته کشور ما نیست که در شهری که دهه ٣٠ دانش‌آموزان آن تئاتر تولید می‌کردند سالن سینما وجود نداشته باشد.

ایوبی با اشاره به اینکه دیدن آثار هنری بخشی از تحصیل و دانش اندوزی کودکان و نوجوانان است، یادآور شد: اگر امروز نسلی فرهیخته، سینماگران برجسته و هنرمندان شناخته شده در کشور داریم متعلق به نسلی هستند که توسط آموزگاران این چنینی به فرهنگ و هنر علاقه مند شدند.

حجت الله ایوبی: ایران باید ٨ هزار سالن سینما داشته باشد

معاون سینمایی وزارت ارشاد با بیان اینکه ٦٥ درصد فضای اینترنت دنیا به وسیله تصویر تسخیر شده و همه با یکدیگر به زبان تصویر سخن می‌گویند، گفت: در فضای قدسی که فرهنگ و هنر کشور دارد، سینمای ایرانی اسلامی موجب افتخار است.

ایوبی با بیان اینکه امسال سینماهای کشور پذیرای نزدیک به 24 میلیون نفر مخاطب بود، تعداد تماشاگر در پایان دولت دهم را حدود 8 میلیون ذکر و اضافه کرد: امروز فیلم‌سازان ایران آثار درخشانی تولید می‌کنند و شاهد رسیدن فروش فیلم‌ها به بیش از 10 میلیارد تومان هستیم.

معاون سینمایی وزارت ارشاد در ادامه پیرامون طرح «سینما سلام» نیز گفت: در این طرح فیلم‌های روز سینما با کیفیت دیجیتال در مناطقی که فاقد سالن سینما است پخش می‌شود. بدین ترتیب همراه با مردم شهرهای بزرگ ساکنان شهرها و مناطق کوچک از این پس می‌توانند فیلم‌های روز را ببینند.

ایوبی از استقرار ٢٠ دستگاه پخش فیلم «سینما سیار» در استان فارس خبر داد و افزود: همزمان با شهر خرامه در سروستان، شهرک‌های اطراف شیراز و مرودشت این طرح آغاز شد.

حجت‌الاسلام محمد صباحی؛ امام جمعه شهرستان خرامه نیز گفت: امیدواریم طرح "سینما سلام" که از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد برنامه‌ریزی شده بتواند از طریق هنر سینما برای تربیت فرزندان جامعه موثر واقع شود و ازطریق پرداختن به فضایی مناسب، فرهنگ اصیل ایران اسلامی خودمان را منتشر و مورد توجه قرار دهد تا شاهد فرهنگ گریزی نباشیم.

امام جمعه شهرستان خرامه افزود: نباید سنت‌ها و داشته‌های سرزمین خودمان را فراموش کنیم و بکوشیم سیاست‌بازی‌ها را از فرهنگ جدا کنیم تا این حوزه با اهداف عالی نظام و پیروی از ولایت‌فقیه بتواند در پرداختن به تعالی فرهنگی موفق عمل کند و این حرکت میدانی که در حوزه سینما شروع شده تا شهرها و روستاهای دور دست نیز گسترش یابد و به نسل‌های جوان و پس از ما نیز منتقل شود.

فرماندار شهرستان خرامه نیز گفت: سینمای ایران سینمایی متعلق به خانواده است که طبق آن می‌توانیم به فرزندان‌مان که در معرض تهاجم فرهنگی قراردارند بگوئیم چه ببینند و چگونه ببینند.

آرگیو اضافه کرد: امروز سینمای ایران یک مدرسه است که امیدوارم با حل مشکلات زیرساختی بتوانیم این مدرسه ارزشمند را به کودکان و نوجوانان معرفی کنیم.

بهزاد مریدی مدیرکل ارشاد استان فارس نیز گفت: اگر فرهنگ و هنر با علم و دانش گره بخورد آینده کشور بی‌تردید درخشان خواهد بود.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹