سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  Tuesday, 15 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۶۴
تاریخ انتشار : ۵۰ : ۰۶ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
کارگردان هنری جشنواره تئاتر فرم کشور آلمان گفت: جشنواره تئاتر فجر زمینه خوبی برای آشنایی با فرهنگ ایران است.

دیباچه:

مارتینه دنی والد از میهمانان شرکت کننده در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر افزود: همواره علاقه مندم مکان های ناشناخته و جدید را کشف کنم و ایران نیز یکی از این مکان هاست؛ پیش تر نیز از طریق حمید پورآذری و امیر رضا کوهستانی که با اجرای آثار خود در آلمان حضور یافتند علاقه بیشتری برای حضور در ایران پیدا کردم؛ چرا که فرهنگ ایران با کشورهای اطرافش بسیار متفاوت است.
وی ادامه داد: درمورد تفکرات مردم این کشور، فرهنگ و مسائل احساسی آنان اطلاعات اندکی دارم و معتقدم این رسالت تئاتر است که احساس مردم را مشخص می کند؛ جشنواره تئاتر فجر زمینه بسیار مناسبی برای آشنایی با فرهنگ مردم ایران و هنرمندان این کشور است.
به گزارش ایرنا دنی والد، از نمایش هایی که در زمان اقامت خود در جشنواره تئاتر فجر دیده، نام برد و گفت:
«خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان فراهانی» به کارگردانی علی رفیعی و نمایش «من شاه ریچارد بودم» به کارگردانی محمد عاقبتی را خیلی نزدیک به احساسات و عواطف مردم ایران دیدم.
به اعتقاد این کارگردان هنری، در ادامه همان رسالت تئاتر که بیانگر درونیات انسان هاست، نمایش متاستاز که درباره زندگی بیماران سرطانی است در این زمینه موفق بوده است.

دیباچه- کارگردان
به گزارش ستاد خبری روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی فجر، مارتینه دنی والد اهل کشور لوکزامبورگ و ساکن آلمان، کارگردان هنری جشنواره ای موسوم به جشنواره تئاتر فرم در آلمان است و به توصیه یکی از دوستان همکارش برای نخستین بار برای حضور در جشنواره تئاتر فجر به ایران سفر کرده است.
جشنواره تئاتر فرم سالی یک بار برگزار می شود و 15 کمپانی مختلف از دنیا در آن شرکت می کنند؛ این رخداد با سایر جشنواره های کشور آلمان متفاوت بوده و خاص است؛ از گروه ها و کمپانی های سراسر دنیا به این جشنواره دعوت می شوند.
سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از یکم بهمن ماه آغاز شده و تا دوازدهم این ماه ادامه دارد؛ در این جشنواره دست آورد هنرمندان تئاتر کشورهای مختلف در قالب اجراهای صحنه ای، و محیطی و خیابانی روی صحنه می رود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها