چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹  |  Wednesday, 03 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۵۷
تاریخ انتشار : ۴۰ : ۰۶ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
«نوشتن داستان کوتاه» نام کتابی است که جواد جزینی، نویسنده و منتقد ادبی در دست نگارش دارد.

دیباچه:

جواد جزینی، نویسنده و منتقد ادبی عنوان کرد: در حال حاضر مشغول نگارش کتابی با عنوان «نوشتن داستان کوتاه» هستم. این کتاب پس از نگارش به انتشارات ققنوس سپرده خواهد‌شد.

وی افزود: این کتاب، فنون داستان‌نویسی و مراحل نوشتن داستان‌کوتاه را به زبان ساده به مبتدیان این حوزه می‌آموزد. کتاب حاضر، حاصل سال‌ها تلاش من در این عرصه است و با توجه به این‌که در رشته داستان‌نویسی تحصیل کرده‌ام نوشتن چنین کتابی را ضروری می‌دانستم.

این داستان‌نویس اضافه کرد: مجموعه داستان دیگری با عنوان «موقعیت پری دریایی» در دست انتشار دارم. این اثر شامل 27 داستان کوتاه است و قرار است از سوی نشر ثالث راهی بازار کتاب شود اما هنوز مجوز نگرفته‌است.

دیباچه- جزینی
به گزارش ایبنا جزینی توضیح داد: همچنین کتاب «زنان و داستان جنگ» را از سوی انتشارات علمی فرهنگی راهی بازار کتاب خواهم کرد. این کتاب به نقش زنان پدیدآورنده در عرصه داستان جنگ می‌پردازد. در بخش اول این کتاب به حضور زنان در عرصه داستان‌کوتاه و رمان می‌پردازم. بخش دوم به موضوع «زن» در داستان‌های جنگ اختصاص دارد و بخش سوم کتاب هم نگاهی آماری به این دو موضوع است.

این منتقد ادامه داد: در فصل سوم همچنین به تعداد و کم‌و‌کیف چاپ آثار داستانی نویسندگان زن در حوزه جنگ پرداخته‌ام. این اثر داستان‌های نویسندگان زن از 20 سال پیش تا‌کنون را دربرمی‌گیرد و از این حیث اثری تازه است.

محمدجوادجزینی متولد اصفهان است. وی در رشته ادبیات فارسی تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده و دوره غیرحضوری نویسندگی داستان کوتاه دانشگاه ics آمریکا را گذرانده است. از آثار او می‌توان «تابستان پرماجرا»، «نجیب»، «کسی برای قاطر گریه نمی‌کند»، «ایل بی‌سوار»، «آب، باد، آتش» و «داستان از حاشیه تا متن» را نام برد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹