سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 09 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۲۵۱۷
تاریخ انتشار : ۰۸ : ۰۹ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
در حاشیه بازدید معاون وزیر ارتباطات و فناوری از نمایشگاه صنایع دستی مطرح شد:
معاون وزیر ارتباطات و فناوری از نمایشگاه صنایع دستی از مهیا بودن بستر‌های توسعه تجارت الکترونیک صنایع دستی در ایران خبر داد.

به گزارش دیباچه، دکتر مرتضی براری ، با اشاره به صنایع دستی به عنوان یکی از ابزار‌های تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی به عنوان استفاده حداکثری از طرفیت‌ها وفرصت‌های کشور و به تعبیری خلق ثروت از مزیت‌های کشور است. صنایع دستی با توجه به ظرفیت‌های بسیار ارزشمند آن جز مزیت‌های کشور محسوب می‌شود. ابراری با تشریح این ظرفیت‌ها افزود: صنایع دستی در ایران ظرفیت این را دارد که در رده‌های دوم و یا سوم جهانی را کسب کند. صنایع دستی ظرفیت تولید 10 هزار میلیارد تومان در سال را دارد.
وی ادامه داد: گسترش و اتصال این صنایع به  شبکه بازار ملی، منطقه‌ای و بین المللی  و با توجه به استقبال از این صنایع، امکان تحقق این بازار‌ها وجود دارد.
بستر‌های توسعه تجارت الکترونیک صنایع دستی مهیا شده است
معاون وزیر ارتباطات و فناوری با اشاره به ضرورت توسعه تجارت الکترونیک در این حوزه گفت: در حوزه ICT، توسعه زیر ساخت‌هایی فرآهم شده و فضا برای فروش صنایع دستی فراهم شده است.
وی در ادامه افزود: در سال 2015، 6 درصد از کل حجم خرده فروشی به صورت الکترونیک  صورت گرفته و حجم این معاملات به صورت تصاعدی در حال افزایش است. همچنین 25 درصد از معاملات الکترونیک از طریق تبلت و گوشی‌های همراه انجام می‌شود.
وی در باره‌‌ی امکان توسعه تجارت الکترونیک در ایران گفت : از ابتدای دولت دهم میزان کابران اینترنت از 3.5 نفر در طول سه سال به 34 میلیون نفر رسیده است . رشدی 10 برابری داشته است. طبعا صاحبان  کسب‌و کار‌ها از این ظرفیت استفاده کرده‌اند. وزارت ارتبطات و فناوری در تلاش است با همکاری صنایع دستی ، فروش بین الملل و شبکه فروش صنایع دستی را ارتقا دهیم.
وی با اعلام میزان فروش صنایع دستی گفت: در حال حاضر بازار صنایع دستی 1300 میلیارد تومان  است و این امکان وجود دارد که این بازار 8 برابر یعنی معادل 10 هزار میلیارد تومان برسد. در واقع ما در پی  شکل دادن اکوسیستم‌های جدید برای کسب‌و کار ها در این بازار هستیم.این اکوسیستم علاوه بر تحقق اقتصاد مقاومتی می‌تواند جایگاه صنایع دستی در ایران را به رتبه‌های دوم و سوم جهانی برساند.
 لازم به ذکر است که نمایشگاه ملی صنایع‌دستی (عیدانه) از 28 بهمن تا 1 اسفند، از ساعت 10 تا 18، در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور 31 استان کشور در حال برگزاری است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
بازیکن اسبق تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد

والیبال ایران ۱۰ بهروز عطایی دارد که منتظر فرصت اند / اعتقادی به نسل طلایی و نقره‌ای و ... ندارم!

۱۱:۱۲  -  ۰۴ مرداد ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار