چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 01 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۴۳۵
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۳ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما درباره خبرهایی مبنی بر تعطیلی برنامه سینمایی «هفت» یا تغییر مجری آن به دلیل مطالبی که درباره جشنواره فیلم فجر ارائه کرد، توضیح داد.

به گزارش دیباچه، ناصر کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما درباره برنامه سینمایی «هفت» که در زمان سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به شکل ویژه‌برنامه روی آنتن رفت و انتقادهای بعضی از مدیران سازمان سینمایی و سینماگران نسبت به این برنامه عنوان کرد: اظهار نظر کردن درباره برنامه آزاد است ولی این اظهارنظرهای شخصی در روند برنامه سازی ما تاثیری ایجاد نمی کند.

ناصر کریمان: اظهار نظر درباره «هفت»آزاد است/این اظهارنظرها در روند برنامه سازی تاثیری ندارد!

وی ادامه داد: تلاش می شود که در روند سینمایی نقدها منصفانه و کارشناسی باشد و باید ظرفیت نقد هم در همه ما وجود داشته باشد. ممکن است گفته شود برنامه «هفت» ایرادهایی دارد ولی این برنامه تلاش می کند روندی را که در حوزه سینمای کشور وجود دارد مورد ارزیابی قرار دهد و مدیران هم می توانند در این روند برنامه های خود را اطلاع رسانی کنند.

پروپاگاندا ایجاد شد

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما درباره اینکه شنیده شده ممکن است برنامه «هفت» تعطیل یا دچار تغییر در ساختار شود، اظهار کرد: تعاملی باید بین دستگاه ها برقرار شود و آن ارایه اطلاعات صحیح و درست است. به طور مثال اگر ما بخواهیم برنامه ای برای نوروز داشته باشیم برای آمادگی ذهنی مخاطب باید از اطلاعات دقیق استفاده کنیم وگرنه بدون تبلیغات بخش هایی از این برنامه ها دیده نمی شود و آن وقت نمی توان انتقاد کرد که چرا دیده نشده است. در مقوله سینما هم ما تلاش کریم که مدیران سینمایی در برنامه «هفت» حضور پیدا کنند و در طول جشنواره سی و پنجم فجر از داوران دعوت شد تا اطلاع رسانی های لازم را داشته باشند اما این تعامل کمرنگ است. به هر حال آقای ایوبی و وزیر محترم ارشاد اظهار نظرهایی می کنند ولی باید دید تا چه حد کارشناسی است.

وی با اشاره به رویکرد «هفت» تصریح کرد: یک سوال ما از مدیران درباره برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت در حوزه سینما بوده است. این انتقاد وجود دارد که چرا فیلم های تلخ تولید می شود و البته شاید دغدغه ای در پشت آن وجود دارد که ما نمی دانیم و می خواهیم مسئولان از سیاست گذاری های خود بگویند. با این حال به جای پاسخ گویی پروپاگاندایی ایجاد شد که بخشی از آن به ضعف های موجود در این حوزه مربوط است.

تغییرات در برنامه های روتین در ایام نوروز و انتخابات

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما با اشاره به هجمه انتقاداتی که به «هفت» در این چند روز اخیر وارد شد، گفت: اگر انتقادات منصفانه باشد ما هم اصلاحاتی را ایجاد می کنیم اما اینکه تجدید نظری درباره حضور یک فرد داشته باشیم منوط به این است که قانع شویم و نقدها از روی غرض ورزی نباشد.

کریمان با اشاره به اینکه از هیات داوران جشنواره سی و پنجم فجر در «هفت» دعوت شد، عنوان کرد: از این دوستان دعوت شد ولی در برنامه حضور نیافتند. با این حال انگیزه ما تعاملی است و تریبونی را در اختیار مدیران سینمایی قرار می دهیم که پاسخگو باشند نه اینکه برنامه را به پراکنده گویی بکشانند و به حاشیه برند.

وی در پایان درباره ادامه برنامه «هفت» تصریح کرد: برنامه ریزی ما ثابت و روتین است و فقط با شروع برنامه های نوروزی آثار روتین تعطیل می شوند. البته بعد از ایام نوروز نیز انتخابات را داریم و ممکن است به اقتضای این فضا هم بعضی از برنامه های روتین مدتی پخش نشوند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "آرش آصفی" بازیگر سینما و تلویزیون

« سرجوخه » در تلویزیون تابوشکنی کرد | پرداخت به شخصیت‌های امنیتی در تولیدات نمایشی کم رنگ است

۱۳:۱۰  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۰
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها