شنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۰  |  Saturday, 29 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۲۲۵۹
تاریخ انتشار : ۴۴ : ۰۹ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
رضا رویگری گفت: هیچ‌کس بعد از بازی در اخراجی‌های 3 به من چیزی نگفت؛ مردم با من بسیار خوب تا کردند. شنیده‌ام وقتی بازیگران در بعضی از فیلم‌ها بازی می‌کنند مردم یک جور بدی با آنها برخورد می‌کنند اما با من این کار را نکردند شاید علتش همان محبتی است که به من دارند.

به گزارش دیباچه، رضا رویگری ادامه داد: من آدم سیاسی نیستم و از سیاست هم متنفرم.

رویگری گفت: در اخراجی‌های 3 بازی کردم و مردم هم برخورد بدی بعد از آن با من نکردند. کسی به من نگفت بازی کن یا بازی نکن. چنین ماجراهایی هرگز برای من پیش نیامد.

رضا رویگری:من بازیگرم، به من نقش می‌دهند و بازی می‌کنم!

او با بیان اینکه اصولا بازیگر باید بتواند هر نقشی را بازی کند، گفت: بازیگر مثل مرده‌شور است هرکسی را زیر دستش بیاورند باید بشورد؛ بازیگر هم باید بتواند هر نقشی را بازی کند.

این بازیگر سینما و تلویزیون یادآور شد: برای من چنین اتفاقی یعنی برخورد بد؛ بعد از بازی در یک فیلم پیش نیامد، اما اگر از این به بعد برای بازیگری پیش آمد اولا مردم یادشان باشد و زود قضاوت نکنند، سعه صدر داشته باشند و کمی دموکراسی را رعایت کنند چراکه دموکراسی از همین جاها شروع می‌شود که بپذیریم حرف همدیگر را و گوش دهیم ببینیم طرف مقابل‌مان چه می‌گوید. همینجوری با یک کار و با یک کلمه حرف؛ یکدفعه طرف را بایکوت نکنیم و کنارش نگذاریم. این عین دیکتاتوری است.

رویگری ادامه داد: فقط یک نفر یک بار به من اعتراض کرد و آن هم عین جمله‌اش این بود که آقای رویگری ما تو را دوست داریم چرا این نقش را بازی کردی؟ این اولین و آخرین حرفی بود که از مردم برای بازی در اخراجی‌های3 شنیدم.

او با بیان اینکه «من کارم را انجام می‌دهم؛ من بازیگرم، به من نقش می‌دهند و بازی می‌کنم» ادامه داد: البته ممکن است نقش‌هایی پیشنهاد بدهند که نباید آدم بازی کند. نه فقط از نظر سیاسی، بلکه ممکن است آن نقش از نظر عرفی و برای جامعه جذاب نباشد و بهتر است بازیگر آن را بازی نکند.

رویگری ادامه داد: اما مردم هم باید موقعیت بازیگر را درک کنند. بازیگر نیاز دارد زندگی کند؛ یک وقت‌هایی خیلی‌ها به خاطر مسائل مالی و امرار معاش بازی در نقشی را می‌پذیرند. مردم نباید او را تخطئه کنند و کنار بگذارند. من خواهشم از مردم همین است.

این بازیگر با اشاره به اینکه آثاری هم بوده که از بازی در آنها پشیمان است، گفت: یکی دو تا فیلم بوده که بعد از مونتاژ فیلم‌های خوبی از آب درنیامده بودند. یادم می‌آید اولین کسی که به من اعتراض کرد پسرم بود که گفت بابا چرا در این فیلم به این بدی بازی کردی؟ موضوع برای خیلی سال پیش است. به او گفتم بابا تا فیلم مونتاژ نشود نمی‌توان فهمید چه از آب درمی‌آید. البته کاری هم بوده که قبول نکردم و بعدا پشیمان شدم چرا بازی نکردم.

رویگری که نقاشی هم می‌کند، در رابطه با ادامه این هنر گفت: فعلا دست ندارم؛ با این دست که نمی‌شود قلم را نگه داشت. سه سال پیش سکته مغزی کردم و دستم از کار افتاد. البته الان خدا را شکر رو به بهبودم و خیلی بهترم. تتمه‌اش را هم انشالله تا شب عید دور می‌ریزم.

او با اشاره به فعالیت در موسیقی هم گفت: اوج صدایم در این بیماری صدمه خورده و انشالله خوب که شوم برایش برنامه‌های زیادی دارم.

رویگری یادآور شد: یک سناریو هم برای فیلم سینمایی نوشته‌ام که کاری نوستالژیک و خیلی زیباست. تمام کسانی که دست‌اندرکار هستند و آن را خوانده‌اند گفته‌اند تاکنون چنین کاری نداشته‌ایم و کار خوبی شده است. این فیلمنامه شامل تمام فلش‌بک‌ها خاطرات کودکی، نوجوانی و جوانی خودم است.

منبع: ایلنا
برچسب ها: رضا رویگری ، دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با رئیس حوزه هنری استان خوزستان

جذب هنرمندان خوزستانی در مناطق محروم،رایگان انجام می‌شود

۱۷:۲۳  -  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم

« احسانی» از شبکه نسیم رفت !

۱۹:۲۱  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها