چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۱۴۶۰
تاریخ انتشار : ۵۴ : ۰۹ - ۲۷ دی ۱۳۹۵
منصور لشکری قوچانی به بررسی حواشی پیش آمده در خصوص «قاتل اهلی» در سه بند پرداخت.

به گزارش دیباچه، منصور لشکری قوچانی تهیه کننده سینما گفت: در این مبحث به سه نکته قابل تامل اشاره می کنم و به آن خواهم پرداخت اول اختیار تام به کیمیایی، دوم عملکرد منتقدان و سوم عملکرد سایت ها و روزنامه ها. من معتقدم که در زمان نزدیکی جشنواره فیلم فجر هستیم و اگر اختلاف نظری داریم باید در تنهایی حل شود و به بیرون و حتی به داخل کشیده نشود. اما با همه این تفاسیر بحث ما به بیرون کشیده شد و به نحوی دو دستگی پیش آمد که من تمام تلاشم را در حل آن انجام دادم؛ اول سکوت کردم و بعد فرصت دادم اگر اختلاف نظری وجود دارد در مجاری خودش حل شود.

همه‌ی حواشی «قاتل اهلی»!

وی ادامه داد: پس از آن سیروس الوند، مجید رضابالا، جواد طوسی و منوچهر شاهسواری شرایطی مهیا کردند تا به یک وحدت برسیم و فیلمی در جشنواره اکران کنیم تا همه طیف ببینند و امیدوارم مخاطبان با دیدن فیلم لذت ببرند و بلند شوند و دست بزنند.

لشکری قوچانی اضافه کرد: به هرحال نباید زحمات یکساله گروه از بین می رفت؛ در نتیجه به این رسیدیم که بحث کردن و دامن زدن به اختلافات نه تنها سودی ندارد بلکه به ضرر فیلم تمام می شود چون تمام دغدغه ما رسیدن به فیلمی است که مردم دوست داشته باشند.

تهیه کننده «کوچه بی نام» اظهار داشت: در این شرایط و به واسطه سینماگران و دوستانی که پا در میانی کردند، پذیرفتم هر آن چیزی که کیمیایی می گوید انجام بدهم و تمام اختیارات را به وی واگذار کنم تا آن فیلمی که دوست دارند در جشنواره به نمایش بگذارند.

این تهیه کننده اذعان داشت: این است که فعلا وحدت و یکپارچه شدن ما می تواند کمک کند تا فیلم در جشنواره بهتر به ثمر بنشیند و به همین دلیل زمان نقد و بررسی را کنار گذاشتم و به نظرم اتفاق خوب پیش می آید و امیدوارم منطق بر عقلانیت و خواسته های بیرون از فیلم غلبه کند.

لشکری قوچانی با اشاره به سکانس های باقی مانده «قاتل اهلی» عنوان کرد: ما حدود بیست ساعت راش داریم و اگر کیمیایی هرچه بیشتر بخواهد فیلمبرداری خواهیم کرد؛ ما در حدی راش داریم که در زمان فیلمبرداری نامه ای به ارشاد دادیم و درخواست ساخت مبنی سریال کردیم چراکه فکر کردیم می توان از آن مینی سریال 6 ساعته بیرون آورد.

تهیه کننده «خط ویژه» گفت: بحث بعدی به منتقدان می رسد؛ تمام فیلم هایی که به جشنواره می دهم یک سری دوستان منتقدی هستند که به هرحال احساس می کنم مشاوره آن ها کمک زیادی خواهد کرد و در تمام فیلم هایی که در این چند سال به جشنواره دادم این دوستان آمدند، دیدند و بعضا سعی کردم نقطه نظرهایشان را با هماهنگی کارگردان در روتوش نهایی اعمال کنیم و اصلاحات تدوین را انجام دهیم تا فیلم در جشنواره بهتر دیده شود. لازم به ذکر است که این منتقدان از طیف های گوناگون سیاسی و مریوط به خود سینمای ایران هستند.

وی افزود: البته برخی از این منتقدان که من در ابتدا از آن ها تشکر ویژه و قدردانی می کنم صحبت ها و نقدهایی کردند که خواهش می کنم به خاطر احترام کیمیایی سکوت کنند و یا اگر نقطه نظرهایی دارند که من می توانم منتقل کنم این کار را خواهم کرد و اگر می خواهند به کیمیایی بگویند با دفتر وی تماس بگیرند و منتقل کنند، به نظرم باید در شرایط آرامش منتظر باشیم و جنجال نکنیم تا نتیجه تلاش و زحماتی که برای «قاتل اهلی» کشیده شده را ببینیم چون وقتی فیلم روی پرده بیاید همه چیز عیان خواهد شد.

تهیه کننده «هفت ماهگی» بیان کرد: بحث آخر سایت ها و روزنامه ها هستند که از آن ها تقاضا دارم اگر مطلبی می زنند به نحوی منتشر کنند که به واقعیت و حقیقت نزدیک باشد چون اگر خلاف عمل کنیم جز اینکه حاشیه ها و اختلافات را بیشتر کنیم اتفاق دیگری نمی افتد.

وی افزود: البته من هیچکدام از این سایت ها، خبرنگاران و... را دشمن خودم، کیمیایی و «قاتل اهلی» نمی دانم چون طبیعتا روند کاری آن ها این است که تولید خبر کنند و در اختیار مردم قرار دهند.

لشکری قوچانی اضافه کرد: یکی از مباحثی که از طریق سایت ها و...منتشر شد بحث هیات داوری خانه سینما در خصوص اتفاقات «قاتل اهلی» بود که جهت اطلاع همه دوستان باید یگویم واقعا هنوز این هیات وارد موضوع حکمیت نشده که بخواهد به هر چیزی رای بدهد.

این تهیه کننده بیان کرد: خواهش می کنم اگر سایتی می خواهد قبل از اینکه نام حکمیت را در خبر انتشار دهد با خانه سینما تماس بگیرد و بپرسد که آیا حکمیتی وجود داشته است؟! و در انتها خبر موثق به مردم بدهند.

لشکری قوچانی خاطرنشان کرد: دروغ سر منشا گناه است و معتقدم افرادی که دروغ می گویند به جز انجام گناه کبیره و ایجاد فضای گناه کاری نمی کنند؛امیدوارم بیشتر از این گناه نکنند...

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
هشدار سخنگوی سازمان انتقال خون به ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با دیباچه

استمرار قانون منع تردد عبور و مرور در شب، امکان حضور داوطلبین اهدای خون در ماه مبارک رمضان را کاملا محدود می سازد!

۱۴:۵۷  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها